Nocniki dla dzieci

Znaleziono produktów: 3

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Nocniki dla dzieci

(3)

-

Tak zwane odpieluchowanie dziecka i nauka korzystania z toalety to jeden z pierwszych kroków w kierunku jego samodzielności. W wieku kilkunastu miesięcy dzieci są jednak zbyt małe, żeby korzystać z „dorosłej” toalety. Dla malucha potrzebny jest wygodny nocnik. Wśród produktów Wapteka.pl znajdziesz nocnik dla dzieci przydatny nie tylko w domu, ale i podczas wyjazdu.

Nocnik dla dzieci – pierwszy krok w nauce samodzielnego korzystania z toalety

Nie ma reguły odnośnie tego, kiedy dzieci są gotowe do nauki samodzielnego korzystania z toalety czy nocnika. U niektórych maluchów gotowość można zauważyć już w okolicach 9. miesiąca życia, u innych pojawia się ona po pierwszych urodzinach, a czasem trzeba poczekać na nią jeszcze kilka miesięcy. Rodzice, którzy chcą zachęcić dziecko do zdjęcia pieluszki, powinni zwrócić uwagę na sygnały mogące świadczyć o tym, że potrzebuje ono skorzystać z nocnika czy toalety. Z czasem samo zacznie zwracać uwagę na swoje potrzeby, choć na początku warto przygotować się na możliwe wypadki.

Nocnik dziecięcy to wygodna alternatywa dla toalety. Małe dzieci mogą być zbyt niskie, żeby wygodnie usiąść na toalecie, co więcej przez niewielkie wymiary ciała często trudno im utrzymać się na desce sedesowej. Mogą one również obawiać się głębokiego otworu muszli. Nocnik dla dzieci jest odpowiednio niski i wyprofilowany, żeby zapewnić najmłodszym pełną wygodę i zachęcić je do samodzielności.

W Wapteka.pl znajdziesz zarówno nocnik dla chłopca, jak i dziewczynki, modele uniwersalne, przenośne, a także wielofunkcyjne, pełniące rolę niezależnego nocnika lub nakładki na toaletę. Niskie ceny nocników, ich funkcjonalność, trwałość i starannie dopracowany, bezpieczny design – to najważniejsze cechy, które przemawiają za wyborem naszych produktów. Warto wiedzieć, że nocniki przydają się nie tylko jako narzędzie treningu samodzielności w toalecie – ułatwiają one także przygotowanie do badania moczu u dziecka, ponieważ możesz pobrać go bezpośrednio z nocnika.

Nocnik przenośny – idealne rozwiązanie w podróży i podczas wakacji

Nocnik jest niezbędny w domu, ale nie tylko – w podróży, na wakacjach czy nawet w odwiedzinach u rodziny dziecko także może go potrzebować, czasami nawet jeszcze bardziej w obawie przed nieznaną sobie łazienką. Nocnik przenośny jest lekki, nie zajmuje dużo miejsca i może być zabrany właściwie wszędzie, czy to w daleką podróż do innego kraju, czy na spotkanie rodzinne. To niezbędny produkt dla wszystkich maluchów korzystających z nocnika, który pozwoli im komfortowo i higienicznie załatwić swoje potrzeby w każdych warunkach.

Żeby wygodnie korzystać z nocników przenośnych poza domem, zwykle wkłada się do nich jednorazowe wkłady chłonne. Kiedy dziecko skorzysta z nocnika, zawiń wkład i wyrzuć. Wiele z nich jest biodegradowalnych, dzięki czemu nie mają one negatywnego wpływu na środowisko, a Ty nie musisz się martwić ilością produkowanych odpadów.

Pierwszy nocnik dla dziewczynki – kolorowy i przyjazny akcent w nauce czystości

Pierwszy nocnik dla dziewczynki może budzić emocje zarówno w dziecku, jak i w rodzicu – to ogromny krok w stronę samodzielności! Odpowiednio wyprofilowane modele przysłużą się do ułatwienia całego procesu nazywanego odpieluchowaniem, zwłaszcza jeśli spodobają się dziecku. Zwróć uwagę na kolorowe nocniki, ozdobne akcenty i przyjazne wzory, które mogą zachęcić malucha. Jeśli przypadną mu do gustu, może chętniej korzystać ze swojego nocnika!

Nocnik dla dziewczynki bywa płaski, pozbawiony przedniego panelu przydatnego w modelach dla chłopców, jednak pamiętaj, że większość proponowanych produktów to uniwersalne nocniki dla dzieci obu płci. Przednia wkładka bywa przydatna również u dziewczynek, ułatwiając im utrzymanie prawidłowej pozycji ciała na nocniku.

Pierwszy nocnik dla chłopca – zachęcający i funkcjonalny element toaletowej edukacji

Pierwszy nocnik dla chłopca powinien posiadać podwyższenie na przedniej części, które zapobiega wypadkom. Ten element dba o to, żeby maluch właściwie usiadł na nocniku, a podłoga wokół niego nie była mokra, kiedy z niego skorzysta. Poza przednią wkładką, przy wyborze nocnika zwróć uwagę na jego odpowiednią wysokość. Kiedy dziecko usiądzie, powinno mieć kolana nieco wyżej niż biodra. To naturalna pozycja, w której będzie mu najwygodniej i najłatwiej załatwi swoje potrzeby. Z tego samego powodu zaleca się korzystanie z nakładek na toaletę jednocześnie z podnóżkiem, który nie tylko ułatwia dziecku dostanie się na deskę sedesową, ale także utrzymanie najlepszej dla niego pozycji ciała.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem