Leki i preparaty na odleżyny

Znaleziono produktów: 44

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki i preparaty na odleżyny

(44)

-

... 2
... 2

Lek na odleżyny – zwalcz dyskomfort i przyspiesz regenerację

Odleżyny to rany skóry i tkanek podskórnych pojawiające się pod wpływem długotrwałego ucisku i braku ruchu. Zmiany te mają związek z z zaburzeniem krążenia – stałe przebywanie w łóżku bądź wielogodzinne siedzenie ma zły wpływ na żyły i tętnice. Naczynia krwionośne pod wpływem ciągłego nacisku nie mogą odpowiednio dokrwić tkanek, a to prowadzi do ich martwicy.

Odleżyny pojawiają się u osób przewlekle chorych, które wciąż leżą lub siedzą albo mają trudności z poruszaniem się. Trudno gojące się rany i owrzodzenia występują w okolicy pośladków, bioder, kości krzyżowej, a także kostek i pięt. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że obumieranie tkanek pod wpływem zaburzeń krążenia krwi może dotyczyć nie tylko skóry, ale także mięśni i kości. W miejscu odleżyn tworzy się zazwyczaj stan zapalny, niekiedy z wydzieliną ropną.

Pojawia się pytanie: jak leczyć odleżyny? W przypadku odleżyn należy przeprowadzić leczenie pod nadzorem lekarza. Jest to szczególnie ważne w przypadku głębokich odleżyn, które są najbardziej niebezpieczne. Istnieje pięciostopniowa skalę klasyfikacji odleżyn – najgroźniejszy jest piąty stopień. Martwica w tym stadium obejmuje powięzi, mięśnie i stawy, a nawet kości. Odleżyny I i II stopnia można wyleczyć, natomiast w przypadku bardziej zaawansowanych stanów, da się je jedynie zaleczyć w celu uniknięcia powikłań. 

Najskuteczniejszy lek na odleżyny dobierze lekarz, (takie preparaty często zawierają antybiotyk), ale w ramach profilaktyki i w leczeniu łagodniejszych przypadków pomoże balsam, krem lub żel na odleżyny dostępne w aptece. Produkty te działają antybakteryjnie, przeciwzapalnie, kojąco i wspierają regenerację skóry. Dowiedz się więcej na temat tego, jak wspomóc leczenie odleżyn i nie dopuść do powstawania zaawansowanych zmian tkanek.

Pielęgnacja odleżyn – skuteczne środki leczenia i zapobiegania odleżynom

Właściwa pielęgnacja odleżyn ma bardzo duże znaczenie. Bardzo ważne jest, aby dezynfekować rany i zachowywać sterylność stosowanych opatrunków. Polecane są głównie te produkty odkażające, które mają formę sprayu, ponieważ ich aplikacja odbywa się bezdotykowo. Zalecane jest również stosowanie płynów i maści wspomagających regenerację tkanek i łagodzących podrażnienia oraz działających ochronnie i dotleniająco na uciskaną skórę. Warto nakładać je na skórę także w ramach profilaktyki zapobiegania odleżynom. 

W pielęgnacji skóry osób narażonych na odleżyny lub u których pojawiły się już odleżyny, dużą rolę odgrywają leki przyśpieszające gojenie ran. Należy zadbać o to, by nie doszło do zakażenia, stosować odpowiednie opatrunki, a także produktów, takich jak balsam na odleżyny czy maść na odleżyny. Interesuje Cię, jaka jest najlepsza maść na odleżyny? Najsilniej zadziała produkt z antybiotykiem w składzie.

Krem na odleżyny – delikatna pielęgnacja dla wrażliwej skóry

Skutecznością w leczeniu i profilaktyce odleżyn cieszą się między innymi kremy na odleżyny z tlenkiem cynku. Takie produkty intensywnie nawilżają, niwelują podrażnienia i wspomaga szybką regenerację naskórka, wzmacniając jego barierę ochronną. Kremy na odleżyny tworzące białą warstwę ochronną na skórze, zabezpieczają ją przed działaniem substancji drażniących znajdujących się w moczu i stolcu. Jeśli chcesz wiedzieć, co na odleżyny u starszej osoby sprawdza się najlepiej, to mogą zainteresować Cię kremy ochronne na odleżyny zawierające składniki neutralizujące nieprzyjemne zapachy, w tym zapach moczu.

Substancje pomocne w leczeniu odleżyn – kluczowe składniki w szybkiej regeneracji skóry

Warto pamietać, jakie substancje pomocnicze wykorzystuje się w leczeniu odleżyn. Wspomniany już tlenek cynku posiada silne działanie przeciwzapalne, regeneruje skórę, przywraca jej jędrność i elastyczność. W preparatach na odleżyny wykorzystuje się także łagodzący i przeciwzapalny ekstrakt z rumianku oraz ekstrakt z lnu, który podwyższa odporność skóry na czynniki drażniące i wzmacnia jej barierę ochronną. Należy tu wymienić także wyciąg z żywokostu lekarskiego, przyspieszający regenerację tkanek i tworzenie się naskórka oraz wspomagający gojenie się ran aloes. Sprawdź różne preparaty na odleżyny i działające pomocniczo maści na zmiany skórne i wybierz sprawdzone produkty najlepszych producentów. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem