Smoczki i gryzaki

Znaleziono produktów: 412

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Smoczki i gryzaki

(412)

-

... 13
2 3 4 ... 13

Nieodłączni towarzysze małych dzieci, skutecznie powstrzymują je od płaczu, ale nie tylko! Smoczki i gryzaki, bo o nich tutaj mowa, to akcesoria po prostu niezbędne w życiu każdego maluszka. Zazwyczaj kojarzone są z ząbkowaniem, które dla maluchów jest niezwykle bolesnym czasem, w którym silikonowe gryzaki potrafią przynieść sporą ulgę. To jednak nie wszystko. Smoczki i gryzaki to również niezawodne środki uspakajające, pozwalają dzieciom na praktykowanie odruchu ssania, który jest dla nich czynnością relaksującą i kojącą. Na rynku dostępna jest bogata oferta smoczków, różnej wielkości, kształtów i kolorów. Wybór odpowiedniego smoczka jest bardzo ważny dla zdrowia maleństwa. Źle dobrany “uspokajacz” może powodować kolki, problemy z trawieniem oraz krzywy zgryz w późniejszym wieku. Nie bez znaczenia są także perforacje czy okolice podstawki. To właśnie w tych okolicach często zbierają się bakterie i wirusy, które wraz ze śliną mogą przedostać się do organizmu maluszka. Przy kupnie smoczka warto zwrócić uwagę, czy w procesie jego projektowania uczestniczyli specjaliści - neurologopedzi, którzy zadbali o prawidłowy kształt produktu.


Jak wybrać smoczek lub gryzak?

Wybór tego typu akcesoriów nie powinien być przypadkowy. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, aby smoczki i gryzaki posiadały wszystkie konieczne atesty, gwarantujące bezpieczeństwo dla naszego dziecka. Nie jest trudno o różnego rodzaju uczulenia spowodowane zastosowaniem w produkcji materiałów złej jakości. Na wielu opakowaniach smoczków i gryzaków producenci informują, że produkt nie zawiera szkodliwego związku chemicznego zwanego Bisfenol A. To bardzo ważna informacja i przed zakupem jakiegokolwiek produktu, z którym maleństwo ma styczność, warto jest zwrócić na taką adnotację uwagę. Kupując smoczki i gryzaki wybierajmy tylko produkty znanych i cenionych firm. W przypadku smoczków warto jest pamiętać o odpowiednim rozmiarze, który zależny jest od wieku i etapu życia dziecka. Dla maluszków polecamy model Buddy Bear, który posiada mniejszą tarczkę i jest znacznie lżejszy od standardowych “uspokajaczy”. Dzieciom ząbkującym nie poleca się smoczków w całości wykonanych z silikonu. Mimo że są bardzo odporne na wiele czynników zewnętrznych, to jednak stanowią potencjalne niebezpieczeństwo dla malucha, który może nadgryźć gumę i połknąć jej fragmenty. Mimo to silikonowe smoczki cieszą się ogromną popularnością wśród mniejszych dzieci. Nic w tym dziwnego, ich zaletą jest to, że są bezsmakowe i bezzapachowe, co pomaga w odzwyczajeniu pociechy od używania smoczka. Dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo i higiena - można je bez problemu wyczyścić i wyparzyć w bardzo wysokiej temperaturze. W modelach, które nie mają tarczki nie zalega brud czy resztki pokarmu. Na rynku dostępne są także “uspokajacze” wykonane z lateksu, który jest elastyczny, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, jednak może uczulać. Poszczególne elementy smoczków spełniają nie tylko rolę ozdobników, ale są ważne dla prawidłowego użytkowania, dlatego warto jest na nie zwrócić uwagę pod praktycznym kątem. Tarczka ma zabezpieczyć przed wypadnięciem smoczka z buzi - powinna być proporcjonalnie ułożona i dopasowana do wielkości buzi maleństwa. Perforacje i otwory są ważne ze względu na prawidłowe oddychanie dziecka, podobnie jak wycięcie na nosek. Odradza się stosowania smoczków, które mają całkowicie okrągły kształt, ponieważ mogą one uciskać nosek maluszka. Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka warto jest także zadbać o odpowiednie etui oraz zawieszkę, dzięki którym smoczek nie tylko będzie pod ręką, ale także będzie zabezpieczony przed zabrudzeniami.


Rola smoczków i gryzaków w życiu dziecka

Wielu młodych rodziców zadaje sobie pytanie, na jakim etapie życia dziecka kupić smoczek. Odpowiedź nie jest oczywista, zależy to bowiem od indywidualnych preferencji. Jeśli maleństwo karmione jest piersią, to z zakupem “uspokajacza” warto poczekać, aż organizm mamy “przyzwyczai” się do produkowania mleka w odpowiednich ilościach. Wobec tego nie zaleca się (jeśli to możliwe) podawania smoczka przed pierwszym miesiącem życia. Kolejnym ważnym pytaniem jest, jak często wymieniać smoczek. Odpowiedź brzmi: najlepiej raz w miesiącu lub co dwa miesiące. Każdy “uspokajacz” się zużywa i nawet mikropęknięcia mogą być potencjalnie niebezpieczne. Poza tym należy pamiętać, że malutkie dzieci szybko rosną, a smoczek (dla wygody użytkowania i bezpieczeństwa) powinien być dobrany do jego wieku.

Najważniejszą rolą smoczków jest uspokojenie dziecka, które poprzez odruch ssania automatycznie się relaksuje. Ponadto smoczki są dobrym wyborem dla dzieci, które bardzo często “domagają” się karmienia piersią, dzięki temu można w łatwy i szybki sposób uniknąć niezdrowego “przejedzenia” się maleństwa. Odpowiednio dobrany “uspokajacz”, w porównaniu do naturalnego odruchu ssania kciuka, nie powoduje wad zgryzu. Gryzaki są również niezastąpione w czasie ząbkowanie, kiedy łagodzą ból dziąseł maluszka. To jednak nie wszystkie zalety smoczków i gryzaków. Są one również istotnym elementem rozwoju motoryki małej u niemowlaków. Wszystko dlatego, że ich budowa pozwala łapać dziecku smoczek czy gryzak w swoje małe rączki, dzięki czemu dziecko ćwiczy chwytność swoich paluszków. Warto pamiętać jednak o tym, by na czas zacząć wycofywać smoczki i gryzaki z użycia lub ewentualnie stosować specjalne gryzaki ortodontyczne, które nie wpłyną negatywnie na rozwój dziecięcego uzębienia. 

W kategorii smoczki i gryzaki znajduje się niezwykle bogata oferta różnego rodzaju smoczków, począwszy od silikonowych smoczków do karmienia o różnej twardości i przepustowości, czyli wypływie pokarmu, poprzez gryzaki wodne i smoczki ortodontyczne. W dziale smoczki i gryzaki znajdują się również inne akcesoria, takie jak chociażby pojemniki na gryzaki. Przy wyborze smoczka i gryzaka niezwykle ważne jest, by kierować się indywidualnymi preferencjami i predyspozycjami dziecka. W ten sposób zarówno karmienie, jak i uspokojenie za pomocą smoczka będzie w pełni bezpieczne i efektywne. W naszej bogatej ofercie smoczków i gryzaków każda mama znajdzie odpowiednie produkty dla swojego maleństwa.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem