Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Zajady

13,68zł
10,33zł
13,95zł
9,88zł
11,37zł
9,50zł

Jakie witaminy na zajady najlepiej stosować?

W przypadku leczenia zajadów najważniejsze jest włączenie do diety jak największej ilości produktów zawierających witaminy z grupy B. Lekarze polecają stosowanie preparatów zawierających wszystkie witaminy z tej grupy, ze szczególnym uwzględnieniem B2, B6 i B12. Oprócz tego wskazane jest sięganie po witaminę C. Uwaga jednak na jedzenie cytrusów - ich spożywanie może zewnętrznie podrażniać ranki, prowadząc do ich zaognienia oraz nasilenia się dolegliwości bólowych.

Jak szybko leczyć zajady u dzieci?

Zajady u dzieci wymagają jak najszybszej interwencji, ponieważ u małych pacjentów mogą szczególnie długo się goić. Związane jest to z faktem, że im młodsze dziecko, tym trudniej mu wyjaśnić, że bardzo ważne jest dbanie o czystość tego, co wkłada do buzi. Dlatego jako rodzice powinniśmy szczególnie zadbać o wyparzanie wszystkich gryzaków, zabawek i smoczków. Konieczne jest także uzupełnienie diety malucha o witaminy z grupy B (dostępne również w wygodnej do podania postaci kropli). W niektórych przypadkach może być konieczne zrobienie badań krwi, które pomogą ustalić, czy zajady nie są związane z rozwijającym się niedoborem żelaza i ferrytyny.

Czym płukać jamę ustną po zjedzeniu?

Stomatologowie są zgodni, że do zachowania zdrowia zębów i jamy ustnej, konieczne jest regularne szczotkowanie zębów - najlepiej po każdym posiłku. Gdy nie jest to możliwe, warto chociaż przepłukać usta wodą. W aptece dostępnych jest wiele płynów odświeżających oddech i dbających o szkliwo zębów - również w niewielkich, podręcznych opakowaniach, które można zawsze mieć przy sobie.

Jednocześnie warto pamiętać, że prawidłowe mycie zębów nie obejmuje przepłukania ust wodą - powinniśmy używać wyłącznie tyle pasty, ile potrzebne jest do umycia zębów, ale bez nadmiernego tworzenia piany. Pozostałości pasty tworzą na zębach warstwę ochronną, która pozwala wniknąć fluorowi wgłąb i wzmocnić zęby. Woda wypłukuje wszystkie składniki pasty do zębów, dlatego jeśli bardzo potrzebujemy przepłukać usta po ich umyciu, najlepiej jest stosować specjalistyczne płyny.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.