Smoczki do butelek dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 58

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Smoczki do butelek dla dzieci i niemowląt

(58)

-

... 2
... 2

Dostosuj smoczek do butelki do potrzeb dziecka

Rodzice, którzy spodziewają się swojego pierwszego dziecka, zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniego smoczka do butelki dla maluszka. Tymczasem to, jaki rodzaj smoczka się wybierze dla noworodka, ale także dla nieco już większego dziecka, ma wpływ na jego dalszy rozwój. W dzisiejszych czasach, gdy na rynku mamy bardzo dużą ilość różnych smoczków do butelek do wyboru, można łatwo się pogubić i wybrać nieodpowiedni model.

Najpierw warto wyjaśnić, dlaczego używanie dobrze dobranego smoczka do karmienia butelką jest takie ważne. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, że od takiego akcesorium w znacznym stopniu zależy dalszy wzrost żuchwy i rozwój mięśni, które ją otaczają, a także wygląd zgryzu. Żuchwa jest częścią aparatu artykulacyjnego, więc jeśli nie rozwija się prawidłowo, to dziecko jest narażone na problemy z mową. Wady wymowy u dzieci często mają związek właśnie z tym, że w okresie niemowlęcym korzystały ze źle dobranych smoczków (do butelki i relaksacyjnych)! Odpowiedni smoczek do butelki dla dzieci nie tylko ograniczy ryzyko takich problemów, ale też pomoże zapobiegać kolkom, a także nie będzie narażał dziecka na zadławieniem się pokarmem.

Wybierz najlepszy smoczek dla Twojego maluszka

Należy mieć na uwadze to, że każdy producent ma własny podział smoczków do karmienia butelką – warto przeanalizować pod tym kątem ofertę wiodących producentów. Najważniejsze kryteria wyboru smoczka do butelki to: wiek dziecka, gęstość pokarmu, który będzie podawany z butelki, rodzaj materiału (silikon lub kauczuk) oraz kształt akcesorium.

Wybierając smoczek, najpierw znajdź akcesoria przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej. Kolejny etap selekcji powinien uwzględniać to, że masz do wyboru smoczki z różnym przepływem. Skorzystaj z tego, że obecnie dostępne są smoczki do butelki z otworami o różnej szybkości przepływu i postaw na taki, który będzie zapewniał Twojemu dziecku bezpieczeństwo i okaże się w pełni dostosowany do jego potrzeb. Pamiętaj, że smoczki do butelek, w których podawane są kaszki, mają większy otwór i szeroką podstawę. Ważną kwestią jest także to, czy smoczki dla niemowląt mają system antykolkowy!

Smoczki do butelek: elastyczność i delikatność piersi

Obecnie większość smoczków dla dzieci znakomicie imituje pierś mamy, przez co maluchy są mniej kapryśne, zwłaszcza podczas nauki jedzenia z butelki. Takie smoczki są miękkie i przyjemne w dotyku – modele z silikonu w dodatku nie mają smaku i zapachu. Smoczki, które są w dodatku elastyczne, sprawiają, że dziecko czuje się bardziej komfortowo podczas karmienia. Współcześnie produkowane smoczki na ogół są jak najbardziej zbliżone do naturalnego kształtu piersi i sutka matki. Dzięki temu karmienie butelką możliwie jak najmniej różni się od karmienia piersią.

Wygodne i praktyczne smoczki dla dzieci i niemowląt

Wybierając smoczek dla dziecka, warto sprawdzić różne parametry upatrzonych akcesoriów. Choć wybór najlepszego smoczka może być niełatwy, to jednak stosowanie odpowiednio dobranego produktu tego typu daje szereg korzyści. Co istotne, wśród szczególnie wygodnych i praktycznych smoczków do butelek często wymieniane są smoczki trójprzepływowe, które mają kanaliki stworzone na wzór kanalików laktacyjnych w piersi mamy. Ich budowa reguluje przepływ i ciśnienie mleka w smoczku. Sprawdź także kategorię smoczki i gryzaki i zainwestuj w najlepsze akcesoria dla swojego dziecka!

Jak dobrać idealny smoczek do butelki?

Pamiętaj o tym, że stosowanie smoczka ze zbyt szybkim przepływem może stać się przyczyną męczących kolek, niepokoju, a nawet zakrztuszeń. Takie smoczki do butelki można zacząć stosować, gdy niemowlę skończy pół roku. Smoczki o średnim przepływie na ogół wprowadza się, gdy maluch skończy trzy miesiące, natomiast dla noworodków odpowiednie są smoczki o najwolniejszym przepływie. Trzeba przy tym pamiętać, że zbyt wolny przepływ może powodować rozdrażnienie i płacz oraz to, że dziecko nie zje tyle, ile potrzebuje. Interesującym rozwiązaniem są smoczki z regulacją przepływu. Takie akcesoria dziecięce mają opcję regulacji smoczka, więc można dopasować szybkość przepływu płynu do jego gęstości i rytmu karmienia dziecka.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem