Mleka modyfikowane - mleka dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 151

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Mleka modyfikowane - mleka dla dzieci i niemowląt

(151)

-

... 5
2 3 4 ... 5

Mleka początkowe, mleka następne oraz mleka junior - przegląd rodzajów mleka modyfikowanego

Mleko przeznaczone dla noworodka to bezpieczny i odżywczy zamiennik dla mleka matki. Pierwsza grupa tych produktów nadaje się dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6. miesiąca życia. Mleka modyfikowane kolejne, określa się mianem następnych.

Dzięki tym produktom rodzice otrzymują pełnowartościową alternatywę dla mleka matki. Warto podkreślić, że dzięki staraniom specjalistów, mleko modyfikowane jest maksymalnie, jak tylko to możliwe zbliżone składem do naturalnego pokarmu kobiety, dzięki temu jest dobrej jakości pożywieniem dla każdego malucha.

Poszczególne mleka modyfikowane różnią się od siebie przeznaczeniem dla określonych grup wiekowych. Ich skład pozostaje dopasowany do tego, jakie wymagania ma w poszczególnym okresie dziecko.

Dzięki temu, na rynku znajdziemy kilka rodzajów mleka – są oznaczone cyframi od 1 do 5. Nie wiesz, jakie mleko wybrać? Sprawdź artykuł: Mleko dla noworodka – jakie mleko początkowe wybrać?

Pierwsze mleka modyfikowane są lekkostrawne, zawierają witaminy z grupy B, wapń, potas, magnez, czy sód, mogą również zawierać probiotyki i prebiotyki.

Mleka następne, czyli takie, które stosuje się powyżej 6. miesiąca życia powinny zawierać zwiększoną ilość żelaza, a także dużo białka i węglowodanów.

Mleko junior stosuje się powyżej 12. miesiąca życia do nawet 3 lat.