Mleka modyfikowane - mleka dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 169

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Mleka modyfikowane - mleka dla dzieci i niemowląt

(169)

-

... 6
2 3 4 ... 6

Mleka początkowe, mleka następne oraz mleka junior - przegląd rodzajów mleka modyfikowanego

Mleko przeznaczone dla noworodka to bezpieczny i odżywczy zamiennik dla mleka matki. Pierwsza grupa tych produktów nadaje się dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6. miesiąca życia. Mleka modyfikowane kolejne, określa się mianem następnych.

Dzięki tym produktom rodzice otrzymują pełnowartościową alternatywę dla mleka matki. Warto podkreślić, że dzięki staraniom specjalistów, mleko modyfikowane jest maksymalnie, jak tylko to możliwe zbliżone składem do naturalnego pokarmu kobiety, dzięki temu jest dobrej jakości pożywieniem dla każdego malucha.

Poszczególne mleka modyfikowane różnią się od siebie przeznaczeniem dla określonych grup wiekowych. Ich skład pozostaje dopasowany do tego, jakie wymagania ma w poszczególnym okresie dziecko.

Dzięki temu, na rynku znajdziemy kilka rodzajów mleka – są oznaczone cyframi od 1 do 5. Nie wiesz, jakie mleko wybrać? Sprawdź artykuł: Mleko dla noworodka – jakie mleko początkowe wybrać?

Pierwsze mleka modyfikowane są lekkostrawne, zawierają witaminy z grupy B, wapń, potas, magnez, czy sód, mogą również zawierać probiotyki i prebiotyki.

Mleka następne, czyli takie, które stosuje się powyżej 6. miesiąca życia powinny zawierać zwiększoną ilość żelaza, a także dużo białka i węglowodanów.

Mleko junior stosuje się powyżej 12. miesiąca życia do nawet 3 lat.

Wszyscy eksperci zgodnie twierdzą, że najlepszym pokarmem dla dziecka będzie mleko matki, ale nie zawsze istnieje możliwość karmienia malucha piersią. Wówczas mleko modyfikowane staje się ciekawą i bezpieczną alternatywą.


Jakie są zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących mleka matki

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by karmić piersią przynajmniej i wyłącznie nią do ukończenia przez dziecko 6. miesiąca życia. Później karmienie można kontynuować do ukończenia mniej więcej 2 roku życia, ale jednocześnie należy też do jadłospisu wprowadzać inne pokarmy uzupełniające. Nie ma tak naprawdę ograniczeń, ani ram dotyczących daty przerwania karmienia piersią. Można karmić nią tak długo, jak tylko matka podejmie decyzję o przerwaniu.

Aby odnieść sukces laktacyjny należy przystawiać noworodka do piersi przynajmniej:

- 8-12 razy na dobę,

na przynajmniej 15 minut do każdej piersi.

Dziecko należy też karmić na tzw. żądanie, gdy maluch sygnalizuje głód otwierając buzię lub ssie paluszki.


Mleka modyfikowane dla dzieci i niemowląt w poszukiwaniu odpowiedniego mleka dla dziecka

W ofercie produktów do karmienia, znajdziesz mnóstwo różnych rodzajów mleka modyfikowanego, dla dzieci oraz niemowląt.

Nie brakuje także produktów specjalistycznych, które wspomagają karmienie w sytuacji wzmożonego ulewania, biegunek, kolek, od takich producentów jak Nutricia.

Mlekiem modyfikowanym można karmić dziecko lub dokarmiać. Dzięki bogatemu składowi i wartościom odżywczym mlekiem modyfikowanym można spokojnie zaspokoić wszystkie potrzeby niemowlęcia.


Jakie mleko po 1 roku życia?

Czas po pierwszym roku życia dziecka to okres wzmożonego rozszerzania jego diety. W tym czasie maluch powinien już otrzymać mniej więcej 3-4 posiłków stałych, przekąski i mleko.

Można dokarmiać dziecko mlekiem, ale należy pamiętać, by jego ilość nie przekraczała mniej więcej 500 ml/dziennie.

Co ważne, po ukończeniu przez dziecko 1. roku życia ważne jest również to, by powoli rezygnować z nocnych karmień. Jak podaje Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci obecność jakiegokolwiek pokarmu na zębach dziecka sprzyja rozwojowi próchnicy.


Najlepsze mleka modyfikowane dla dzieci i niemowląt:

Nestle NAN OPTIPRO Plus 2 w płynie - mleko w płynie dla niemowląt powyżej 6 miesiąca

Nestle NAN OPTIPRO Plus 1 w płynie - mleko początkowe w płynie

Bebilon 1 ProFutura Duo Biotik - mleko początkowe od urodzenia Bebilon

Bebilon 3 Junior z Pronutra - mleko w proszku dla dzieci 1+Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem