Kosmetyki do kąpieli dzieci

Znaleziono produktów: 252

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Kosmetyki do kąpieli dzieci

(252)

-

... 8
2 3 4 ... 8

Kosmetyki do kąpieli małego dziecka - co o nich wiedzieć?

 

Wybór odpowiednich kosmetyków do kąpieli dziecka może przyprawić rodziców o niemały ból głowy. Na rynku znajduje się wiele produktów, które można dodać do kąpieli noworodka i odpowiednio zadbać o pielęgnację jego wrażliwej skóry. Użycie nieodpowiednich produktów może skutkować komplikacjami takimi jak zapalenie skóry, stany alergiczne, wysypki czy pęcherze. Niemowlę nie jest w stanie zasygnalizować nam, że coś jest nie tak w sposób inny niż płaczem, dlatego podczas kąpieli spokojnie obserwujmy swoją pociechę i jej ciało. Pamiętajmy także o nalaniu wody o odpowiedniej temperaturze, która nie poparzy dziecka, ale i nie sprawi, że będzie ono zażywało kąpieli w zbyt chłodnej wodzie.

 

Pielęgnacja delikatnej skóry niemowląt jest istotna nie tylko podczas samej kąpieli, ale i po jej zakończeniu, dlatego ostrożnie dobierajmy także tego typu kosmetyki. Zwróćmy uwagę na to, czy dany kosmetyk uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, która stanowi swoistą, bezpieczną przepustkę.

 

Kosmetyki do kąpieli noworodka - jakie wybrać?

 

Kosmetyki wybierane dla kąpieli muszą być delikatne i oznaczone atestami. Wybierając specjalne emolienty do kąpieli dla dzieci, dodatkowo zapewniamy pociechom ochronę przed uporczywym drapaniem, które może być wywołane przez czynniki atmosferyczne, reakcje alergiczne i użycie nieodpowiednich kosmetyków. Żele emolienty można wykorzystywać do mycia zarówno skóry ciała, jak i skóry głowy, z powodzeniem łagodzą objawy drapania i stanowią dodatkową ochronę przed atopowym zapaleniem skóry. Jeśli Twoje dziecko boryka się z problemem zbyt suchej skóry, podatnej na atopię, zastosowanie takiego żelu powinno być wpisane w codzienną pielęgnację.

 

Jeżeli Twój noworodek urodził się z bujną czupryną lub mówimy o pielęgnacji nieco starszego dziecka, które ma już sporo włosów na głowie, warto odpowiednio - i oddzielnie - zadbać o ich kondycję. Z pomocą przychodzą specjalne, bardzo delikatne szampony, które można bez obaw stosować nawet w przypadku noworodków.

 

Wiele produktów do pielęgnacji skóry noworodka, przeznaczonych do kąpieli, ma szereg dodatkowych właściwości. Podczas, gdy niektóre wyraźnie zmniejszają suchość i szorstkość skóry, inne wygładzają i nawilżają delikatną skórę noworodka. Ważne jest znalezienie złotego środka pomiędzy nawilżeniem a odżywieniem skóry. Połączenie emolientów, olejków i prebiotyków jest najbardziej korzystne dla wrażliwej skóry dziecka. W ten sposób możemy wzmocnić warstwę ochronną dziecka, jednocześnie regulując poziomy gospodarki wodnej. Skóra dziecka jest odpowiednio ochroniona, gładka, miła w dotyku i przyjemnie delikatna, bez zmian alergicznych czy nieprzyjemnej szorstkości, jaką łatwo można wywołać doborem nieodpowiednich dla pielęgnacji dziecka kosmetyków. Uważajmy przy ich wyborze!

 

Warto rozglądać się także za produktami wolnymi od silikonów, parabenów i alergenów. Tego typu emulsje i balsamy do kąpieli z dużą dozą prawdopodobieństwa nie wywołają niepożądanych reakcji i nie zakończą kąpieli dziecka małą tragedią w postaci wysypki czy zmian skórnych. 

Pierwsza kąpiel noworodka - niezależnie od tego, czy odbywa się pod czujnym okiem kadry położnicznej, czy w domu w otoczeniu najbliższych maleństwa - może być bardzo stresująca. Świeżo upieczeni rodzice mogą stresować się, czy temperatura wody jest odpowiednia dla maleństwa, czy stosują odpowiednie kosmetyki dla dzieci do pielęgnacji niezwykle delikatnej skóry dziecka, a nawet obawiać się o zachłyśnięcie się wodą przez noworodka. O ile oferta Wapteki nie jest w stanie wyeliminować tych wszystkich obaw, to zdecydowanie możemy zająć się odpowiednim doborem kosmetyków dla dzieci! Na jakie produkty warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o kosmetyki do kąpieli noworodka? Jakie kosmetyki będą odpowiednie do kąpieli dla niemowląt? Oferta Wapteki w tym zakresie jest naprawdę imponująca.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem