Podkłady higieniczne

Znaleziono produktów: 41

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Podkłady higieniczne

(41)

-

... 2
... 2

Jednorazowe podkłady higieniczne są nieocenioną pomocą chroniącą przez zabrudzeniami i wilgocią. Sprawdzają się zarówno w czasie pobytu w szpitalu, jak i w domu przy opiece nad seniorami, osobami obłożnie chorymi i małymi dziećmi.


Gdzie znajdą najlepsze zastosowanie podkłady higieniczne i prześcieradła

Podkłady higieniczne to przede wszystkim ochrona dla łóżka - szpitalnego, domowego, dziecięcego. Znajdują zatem zastosowanie wszędzie tam, gdzie wskazane jest zadbanie o najwyższe standardy higieniczne. Podkłady mogą być stosowane w domu w czasie opieki nad seniorami czy osobami chorymi, nie wstającymi z łóżka, jak również stanowić jednorazowe pokrycie dla przewijaka. Podkłady medyczne ułatwiają zmianę pieluchy, ale także mycie osoby leżącej. Dzięki nim higiena intymna małego dziecka, seniora czy chorego jest znacznie prostsza - zredukowana jest potrzeba częstej zmiany pościeli, co docenia każdy pielęgniarz i osoba opiekująca się swoim podopiecznym.


Jaki rodzaj podkładu wybrać nieprzemakalny czy chłonny?

Podkłady nieprzemakalne to bariera dla wilgoci i różnego rodzaju zabrudzeń, które osłaniają łóżko, materac czy wózek inwalidzki przed zanieczyszczeniami. Warto je stosować jako dodatkową ochronę wspomnianych przedmiotów na przykład przy małych dzieciach, u osób mających problem z nietrzymaniem moczu i obłożnie chorych. W przeciwieństwie do podkładów chłonnych nie chronią przed uczuciem wilgoci, dlatego w razie "wypadku" wymagają natychmiastowej wymiany. Stanowią jednak gwarancję, że tapicerka czy materac nie ucierpią - na przykład w czasie odpieluchowywania małego dziecka. Nieprzemakalne podkłady pokrywające całe łóżko to dobre rozwiązanie dla każdego, ponieważ wydłużają żywotność materaca i chronią go np. przed potem.

Chłonny podkład sprawdza się w sytuacji, który chory czy dziecko ma trwały problem z trzymaniem moczu - bardzo łatwo wymienić taki jednorazowy podkład i pozwala to na zachowane najwyższego standardu higienicznego. Chłonne podkłady są wskazane także dla matek w połogu oraz kobiet po operacjach ginekologicznych.

Jaki rozmiar będzie najlepszy?

Na rynku dostępne są różne wielkości chłonnych podkładów higienicznych - najlepiej wybierać te największe, ponieważ zapewniają one optymalny komfort. Niezależnie od przyjętej pozycji, przemieszczania się chorego po materacu etc. mamy pewność, że podkład będzie pełnić swoją funkcję.

Niewielkie podkłady higieniczne są lepszym rozwiązaniem w przypadku przewijaków dla niemowląt i stanowisk medycznych, w czasie których pacjent przyjmuje jedną pozycję (np. w czasie badania ginekologicznego etc.)


Podkłady higieniczne dla seniora i osób leżących

Wybierając podkłady higieniczne dla osób leżących i seniorów warto sprawdzić, czy do ich wykonania nie wykorzystano substancji uczulających, które mogą powodować podrażnienia skórne. Opiekując się osobami obłożnie chorymi i starszymi warto zgromadzić zarówno podkłady jednorazowe (wykorzystywane na co dzień do bieżącej higieny), jak i wielorazowe podkłady w formie prześcieradeł - mogą być one prane i stanowią dodatkową barierę ochronną dla podłoża.


Podkłady higieniczne nieprzemakalne - najlepsze marki

Nieprzemakalne podkłady higieniczne są bardzo praktycznym akcesorium w wielu sytuacjach. Najlepsze marki produkują podkłady w wielu rozmiarach i kształtach - najczęściej są to prostokąty, jednak także kwadraty. Mogą być także dodatkowo przycinane w zależności od potrzeb. Nieprzemakalne podkłady higieniczne najbardziej uznanych marek mają stosowne atesty higieniczne, które potwierdzają brak używania substancji podrażniających do ich wykonania, wysoką chłonność, a także komfort użytkowania. Większość najlepszych marek produkujących podkłady higieniczne (np. Seni), jest jednocześnie producentami podpasek poporodowych, wkładów higienicznych i pieluch dla dorosłych.


Podkłady higieniczne do przewijania dziecka - komfort i wygoda

Akcesoria higieniczne związane z opieką nad dzieckiem warto kupować w aptekach, ponieważ w nich odnajdziemy produkty najwyższej jakości zapewniające komfort użytkowania i bezpieczeństwo małego człowieka. Podkłady higieniczne położone na przewijaku znacznie usprawniają proces zmiany pieluchy, szczególnie w początkowych tygodniach opieki nad dzieckiem. Oprócz tego podkłady mogą być wykorzystywane dodatkowo jako ochrona podłoża w czasie, gdy dziecko jest bez pieluszki i np. leży na podłodze. Jednorazowe podkłady higieniczne są niewielkiej objętości i mają niewielką wagę, dlatego warto nosić przynajmniej jeden w torbie pieluchowej - w ten sposób przewijanie w publicznych miejscach, takich jak przewijaki w galeriach handlowych czy na spacerze będzie komfortowe i higieniczne.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem