Termometry do kąpieli dla dzieci to bardzo przydatny element wyprawki niezbędny już przy pierwszych kąpielach malucha. Te małe akcesoria pomogą Ci precyzyjnie, szybko i wygodnie zmierzyć temperaturę wody, żeby kąpiel była całkowicie bezpiecznym i przyjemnym doświadczeniem.

Kąpiel noworodka: przygotowanie i przebieg. W czym kąpać noworodka?

Przygotowujesz się do kąpieli dziecka? Zacznij od znalezienia odpowiedniego miejsca. Będzie potrzebne Ci trochę przestrzeni, żeby wygodnie rozłożyć wanienkę i wszystkie niezbędne artykuły kąpielowe. Zwróć również uwagę na temperaturę, i to nie tylko wody, ale także otoczenia – temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić pomiędzy 24 a 25 stopni Celsjusza dla pełnego komfortu malucha.

Rozstaw wanienkę, a tuż obok niej wszystko, czego możesz potrzebować. Już przed kąpielą przygotuj potrzebne ubranka, ręcznik, termometr kąpielowy, kosmetyki i emolienty. Do mycia skóry dziecka wybieraj jedynie delikatne kosmetyki odpowiednie już od pierwszych dni życia. Niektóre położne zalecają nawet całkowitą rezygnację z produktów myjących w pierwszych tygodniach i kąpiel dziecka w krochmalu. Do wody możesz dodać także olej ze słodkich migdałów, który nawilży skórę malucha.

Zawsze pamiętaj o sprawdzeniu temperatury wody bezpośrednio przed umieszczeniem dziecka w wanience. Pamiętaj również, że woda w małej wanience szybko się wychładza, dlatego kąpiel powinna trwać tylko kilka minut.

W jakiej temperaturze kąpać noworodka?

Ile stopni woda do kąpieli noworodka? W pierwszych tygodniach życia malucha starannie dobieraj temperaturę wody, każdorazowo sprawdzaj ją z pomocą odpowiednich termometrów i utrzymuj na stałym poziomie. Temperatura wody do kąpieli niemowlaka powinna być odrobinę wyższa od temperatury ciała i wynosić około 37 stopni. Z czasem, kiedy poznasz preferencje swojego malucha, możesz delikatnie obniżać temperaturę wody do 35-36 stopni, cały czas upewniając się, że maluch czuje się komfortowo. Nie zwiększaj jednak temperatury wody powyżej wspomnianych 37 stopni, ponieważ dla jego delikatnej skóry może ona być zbyt gorąca i nieprzyjemna, parzyć, a także przesuszać i podrażniać.

Termometry do kąpieli – rodzaje i sposób użycia

Najpopularniejsze termometry do kąpieli dla dzieci to plastikowe modele pływające z czytelną skalą. Taki termometr do wanienki możesz wrzucić do wody już na etapie jej nalewania, żeby cały czas mieć pełną kontrolę nad temperaturą, w tym także już podczas kąpieli. Temp wody dla noworodka jest bardzo ważna dla jego komfortu, zdrowia, a także kondycji wrażliwej skóry, dlatego warto kontrolować ją przez cały czas.

W Wapteka.pl znajdziesz duży wybór klasycznych pływających termometrów w wielu kształtach i kolorach. To nie tylko praktyczne akcesoria kąpielowe, ale i szeroki wybór uroczych dziecięcych wzorów. W ofercie znajdziesz również termometr elektroniczny do wody, w tym modele bezdotykowe. Ich zaletą jest przede wszystkim bardzo szybki pomiar temperatury, a także uniwersalność – wiele z nich sprawdzi się zarówno przy pomiarze temperatury wody, jak i ciała, czy nawet otoczenia.

Jaki termometr dla dzieci jest najlepszy?

Termometr do wody dla noworodka powinien być przede wszystkim precyzyjny, żeby zapewnić Ci pełną kontrolę nad temperaturą kąpieli. Jak wybrać termometr? Przy wyborze możesz kierować się własnymi preferencjami odnośnie rodzaju czy wyglądu danego modelu – wybór jest bardzo szeroki, a wszystkie modele starannie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa, funkcjonalności i niezawodności.

Termometry elektroniczne mierzą temperaturę niezwykle szybko i sprawdzają się w wielu okolicznościach, za to klasyczne modele pływające pokazują temperaturę wody przez cały czas, nie wymagają źródła zasilania i mogą mieć kontakt z wilgocią, więc nie trzeba obawiać się ich zamoczenia.

Jaki termometr jest najbardziej wiarygodny?

Za najbardziej wiarygodny termometr dla noworodka zwykle uznaje się model dotykowy, niezależnie od tego czy mowa o klasycznym termometrze, czy opcji elektronicznej. Przez bezpośredni kontakt przy pomiarze temperatury modele te pokazują precyzyjne wyniki.

Z drugiej strony warto wiedzieć, że modele bezdotykowe korzystają z technologii, które dziś również zapewniają minimalną granicę błędu w odczycie. Większość nieprecyzyjnych odczytów wynika nie z błędu urządzenia, a jego niewłaściwego użycia, w tym między innymi w niewłaściwej odległości. Jak mierzyć temperaturę u noworodka z pomocą takiego modelu? Najpierw warto dokładnie sprawdzić w instrukcji obsługi, w jakiej odległości od skóry dziecka czy wody w wanience należy go ustawić.

Wapteka.pl proponuje sprawdzony sprzęt medyczny i akcesoria niezbędne przy małym dziecku wraz z błyskawiczną dostawą pod wskazany adres. Wybierz odpowiedni termometr kąpielowy i nie zapomnij zajrzeć do innych kategorii, gdzie znajdziesz wiele przydatnych artykułów do pielęgnacji niemowląt.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem