Pojemniki na pokarm matki

Znaleziono produktów: 15

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Pojemniki na pokarm matki

(15)

-

Karmienie piersią i aktywne życie zawodowe – jak to pogodzić?

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla noworodków i niemowląt. W pełni zaspokaja ono ich potrzeby żywieniowe w pierwszym półroczu życia, a później, gdy dieta dziecka jest rozszerzana, stanowi ono doskonałe uzupełnienie bogatszego jadłospisu. 

Karmienie piersią, zwłaszcza gdy trwa już od wielu miesięcy, może być jednak wyczerpujące dla kobiety. Dość często karmiące mamy rezygnują z wielu swoich aktywności, ponieważ muszą regularnie karmić maluszka, ponadto dłuższe wyjścia mogą wiązać się z sytuacją, w której mleko przecieknie przez ubranie. Na szczęście istnieją odciągacze pokarmu, wkładki laktacyjne i jednorazowe woreczki oraz pojemniki na mleko matki! Aktywne życie zawodowe i karmienie piersią mogą iść ze sobą w parze – wystarczy, że odciągnie się odpowiednie ilości pokarmu i przechowa je w lodówce. Taki pokarm można także zamrozić, więc na pewno się nie zmarnuje.

Woreczki i pojemniki na mleko matki: wygoda i bezpieczeństwo

Przechowywanie mleka matki powinno odbywać się w specjalnych warunkach. Jest to bardzo ważne, niezależnie od tego, czy w grę wchodzą pojemniki wielokrotnego użytku, czy jednorazowe woreczki na mleko matki. Zadaniem takich produktów jest długotrwałe utrzymanie najwyższej jakości pokarmu. Wysokiej klasy pojemniki i woreczki tego rodzaju są łatwe w użyciu i nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłyby wpłynąć na zdrowie malucha. Bezpieczeństwo przechowywania pokarmu jest gwarantowane także dzięki specjalnym konstrukcjom pojemników i woreczków, opracowanym w taki sposób, aby zapobiegały rozlaniu się mleka. Szczelnie zamykane pojemniki umożliwiają także bezstresowy transport mleka matki.

Pojemniki plastikowe i szklane nadają się do wielokrotnego użytku i sterylizacji, natomiast woreczki wykorzystywane do przechowywania mleka dla noworodka lub nieco większego dziecka są jednorazowe i sterylne. Jednorazowe, pojedynczo pakowane pojemniki są szczególnie przydatne, gdy dziecko jest chore lub urodziło się przedwcześnie. 

Woreczki do mrożenia pokarmu: pojemniki wielokrotnego użytku czy jednorazowe?

Choć pojemniki do mrożenia pokarmu są nieco droższe, to jednak można ich używać wiele razy i są bardziej ekologiczne, a w dłuższej perspektywie także bardziej ekonomiczne. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w warunkach domowych. Oprócz tego, że wielorazowy pojemnik nadaje się do sterylizacji długotrwałego użytku, to często ma jeszcze dodatkowe funkcje. Wiele produktów tego typu można używać z laktatorem lub smoczkiem, co wiąże się z wygodą i oszczędnością czasu w trakcie karmienia niemowląt.

Jednorazowe woreczki na pokarm dla niemowląt, tak jak pojemniki na mleko matki, sprawdzą się do przechowywania pokarmu w lodówce lub zamrażarce. Woreczki mogą być przetrzymywane w pozycji pionowej, a szczelne zapięcie strunowe zabezpiecza przed wylaniem się płynu i przenikaniem zapachów. Woreczki na mleko matki są zaprojektowane tak, aby ograniczyć ryzyko rozwoju bakterii, co jest ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka. Etykieta na woreczku może zostać podpisana – jest to niezbędne w szpitalu, ponadto umieszcza się na niej datę wypełnienia. 

Transportuj mleko matki bezpiecznie i wygodnie – sprawdź nasze akcesoria!

Możesz ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie – niech okres karmienia piersią będzie dla Ciebie pięknym czasem w życiu! Wystarczy, że zainwestujesz w wysokiej jakości akcesoria do karmienia piersią, w tym woreczki i pojemniki na mleko. Bezpieczny transport pożywienia dla dziecka jest łatwiejszy niż może się wydawać. Niezależnie od tego, czy pokarm ma być przewieziony do babci, u której będzie nocował maluszek, czy zaistniała potrzeba transportu mleka do szpitala, pokarm może dotrzeć we właściwe miejsce w nienaruszonym stanie, a jego dalsze przechowywanie będzie bezproblemowe!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem