zdjecie zdjecie
Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ nerwowy

Maty rozgrzewające na ból pleców

Wiele osób bardzo często uskarża się na jakieś bóle pleców. Zapewne każdy z tych bóli ma inną przyczynę, rodzaj a także siłę. Często nie zdajemy sobie sprawę, że wielogodzinna praca przy biurku, czy złe ułożenie ciała podczas snu prowadzą do deformacji kręgosłupa, z czym później się wiąże powstawanie zwyrodnień stawowych oraz bólu. Jakie rozróżniamy bóle pleców i jak sobie z nimi poradzić?

Bóle pleców

Jak wiemy ból pleców jest obecnie najczęstszą dolegliwością wśród Polaków. Uskarżają się oni na mrowienie, kłucie bądź dolegliwości podobne do tych jak po uderzeniu. Ból ten może być przewlekły, nagły i uciążliwy, czy też ostry, miejscowy lub uogólniony. Często dotyka różnej powierzchni pleców. Jak widzimy ból pleców bardzo często ma różny przebieg oraz charakter. Oto bóle pleców, których najczęściej doświadczają ludzie:

·         Ból karku

Występuje on najczęściej ze sztywnieniem karku. Przyczyną powstania tego bólu mogą być: nieprawidłowa pozycja siedzenia przy biurku, garbienie się, zwyrodnienia kręgosłupa, a także niewłaściwa pozycja podczas snu, długotrwały stres

·         Ostry ból ramienia

Doskwiera najczęściej, gdy dłonią chcemy sięgnąć do pleców lub gdy podpieramy się na łokciu. Wywołany jest przez stan zapalny lub zmiany zwyrodnieniowe

·         Ból pleców

Spowodowany jest w głównej mierze przez zmiany zwyrodnieniowe piersiowego odcinka kręgosłupa, ale także wadę postawy. Dotyka on szczególnie środkową część pleców. Powodem powstania tego bólu jest niewłaściwe siedzenie przy biurku, brak ruchu, spanie na zbyt miękkim materacu

·         Bóle krzyża

Ten rodzaj bólu wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą oraz ginekologiem, gdyż może on uzewnętrzniać także dolegliwości kobiece. Jeżeli jednak związany jest ze zwyrodnieniami, stresem czy przeciążeniami należy zadbać o kręgosłup

·         Dolny ból pleców

Ostry oraz przeszywający lędźwiowego odcinka może łączyć się z uciskaniem nerwów po wysunięciu lub wypadnięciu dysku. Może wiązać się z bólami nerek. Przewlekły zaś wiąże się ze zwyrodnieniami.

Czy można jakoś zapobiec bólom pleców

Jest wiele sposobów, aby zapobiec powstawaniu bólów pleców. Zalicza się do nich aktywność fizyczną, częste rozciąganie mięśni oraz stawów, dbanie o właściwe postawy podczas siedzenie, stania, chodzenia czy leżenia, wykonywanie kilku przerw podczas pracy siedzącej, odpowiednie dobranie materaca. Powinniśmy również pamiętać o tym, aby się gwałtownie nie schylać tylko wykonywać przykuc. Należy unikać skręcania tułowia oraz podnosić się z każdej pozycji powoli. Jeżeli już coś dźwigamy, to trzymajmy ciężar blisko klatki piersiowej, aby równomiernie go rozłożyć.

Maty rozgrzewające

Wśród tych wszystkich zabiegów należy również wspomnieć o matach grzewczych, które bardzo dobrze sprawdzają się podczas bólów pleców oraz zwyrodnień kręgosłupa. Są to produkty, które pozwolą się na ogrzać, poprawić nasze samopoczucie, ale także pozwalają rozluźnić napięcie mięśni, przynoszą ulgę oraz uśmierzają ból. Poprawiają także krążenie, pozwalają skutecznie walczyć z zwyrodnieniami oraz reumatyzmem. Występuje wiele rodzajów mat rozgrzewających. Mogą być one specjalnie wyprodukowane na daną część pleców, np. kark lub lędźwie. Występują ponadto w postaci dużych mat, poduszek elektrycznych lub koców. Zasada ich działania jest taka sama. Dostarczają komfortowego ciepła, które działa kojąco i leczniczo. Są one łatwo dostępne w sklepach medycznych oraz w internecie. Ich prostota oraz łatwość w użyciu sprawia, iż można je samemu obsługiwać w domowym zaciszu.
mgr fizjoterapii Sylwia Szymańska

Tytuł magistra otrzymała na Wydziale Fizjoterapii w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Ukończyła również Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku Farmacja medyczna. Dodatkowo posiada wiele kursów i szkoleń z zakresu badań klinicznych oraz prowadzenia biznesu w sektorze farmaceutyczno-medycznym.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.