Środki antykoncepcyjne

Znaleziono produktów: 0

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Środki antykoncepcyjne

(0)

-

Środki antykoncepcyjne – bezpieczne produkty dla kobiet i mężczyzn

Udany seks sprzyja zdrowiu oraz poprawia samopoczucie, jednak zawsze powinien iść w parze z bezpieczeństwem. Środki antykoncepcyjne mają za zadanie zapobiegać niechcianej ciąży, ale to nie wszystko – dzięki niektórym z nich choroby weneryczne stają się mniejszym zagrożeniem. Co ważne, powszechnie dostępne środki antykoncepcyjne nie wpływają na gospodarkę hormonalną osoby, która je stosuje, w przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej przepisywanej przez specjalistę. Mało tego, środki antykoncepcyjne bez recepty mogą też zwiększają intensywność doznań lub działać nawilżająco. 

Różne metody antykoncepcji – wybierz najlepszą formę dla siebie

Obecnie mamy do wyboru sporo różnych skutecznych form antykoncepcji. Wyróżniamy metody mechaniczne, hormonalne, chemiczne i naturalne. Choć środki hormonalne, takie jak tabletki lub wkładki domaciczne, wykazują się dużą skutecznością i są uważane za najskuteczniejsze, to jednak nie w każdym przypadku lekarz może je przepisać. Co więcej, nawet jeśli nie ma do tego wyraźnych przeciwwskazań, to ich stosowanie może negatywnie odbić się na zdrowiu. Sprawdź, jakie działania niepożądane mają plastry antykoncepcyjne.

Jeśli interesują Cię najskuteczniejsze metody antykoncepcji, to musisz wiedzieć, że prawidłowo stosowane prezerwatywy również są wysoko skuteczne w zapobieganiu ciąży, zwłaszcza jeśli unika się współżycia w dni płodne. Mechaniczne zapobieganie ciąży przy użyciu prezerwatywy to najpopularniejsza metoda antykoncepcji bez recepty. Nie ma częściej stosowanej metody antykoncepcji dla mężczyzn! Do mechanicznych metod zaliczamy także femidomy, czyli prezerwatywy dla kobiet oraz kapturki naszyjkowe. Oprócz tego, że środki te zapobiegają zajściu w ciążę, to dodatkowo chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. 

Do grupy antykoncepcyjnych środków chemicznych zapobiegających ciąży należą globulki dopochwowe, pianki, kremy i żele. Zawierają one aktywny plemnikobójczy składnik, który unieruchamia plemniki. Trzeba też pamiętać o metodach naturalnych, czyli o kalendarzyku, metodzie termicznej oraz metodzie Billingsa, które są jednak najmniej skuteczne. 

Środki antykoncepcyjne bez recepty – dostosuj ochronę do swoich potrzeb i preferencji

Antykoncepcja bez recepty może być bardzo skuteczna, a do tego jest bezpieczna dla zdrowia. W Polsce na receptę jest wyłącznie antykoncepcja hormonalna – dobiera ją i przepisuje lekarz ginekolog. Tabletki i inne hormonalne produkty antykoncepcyjne zawierają syntetyczne pochodne żeńskich hormonów, wpływające na funkcjonowanie całego organizmu kobiety. W grupie tych środków znajdują się tabletki hormonalne, plastry, krążki, wkładki domaciczne oraz implanty. Metody antykoncepcji dla kobiet nie muszą jednak ingerować w układ hormonalny. Bezpiecznymi środkami zapobiegającym ciąży są prezerwatywy dla kobiet, kapturki, a także chemiczne środki antykoncepcyjne i metody naturalne.

Nie musisz martwić się tym, czy antykoncepcja Ci zaszkodzi – wybierz środki, które nie mają negatywnego wpływu na Twój organizm, ale stosuj je w odpowiedni sposób. W przypadku sytuacji awaryjnej, np. gdy pęknie prezerwatywa, rozwiązaniem jest tabletka ''dzień po'', która uniemożliwia zapłodnienie.

Najskuteczniejsza antykoncepcja niehormonalna w Wapteka.pl

Zabezpiecz się przed niechcianą ciążą i zadbaj o swoje zdrowie intymne – wybierz najskuteczniejszą antykoncepcję niehormonalną. W naszej aptece znajdziesz przede wszystkim bardzo szeroki wybór różnych prezerwatyw. To właśnie one odznaczają się najwyższą skutecznością wśród środków antykoncepcyjnych, które można kupić bez recepty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ich skuteczność uzależniona jest m.in. od prawidłowego założenia, odpowiedniego rozmiaru oraz interakcji materiału z innymi środkami używanymi w czasie stosunku. Ważne jest, aby lateksowych prezerwatyw nie należy stosować w połączeniu z olejkami! Warto też docenić to, że prezerwatywy mogą dodatkowo chronić przed zarażaniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak AIDS, kiła, rzeżączka, żółtaczka, chlamydioza i HPV.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem