Tabletki na cholesterol - leki na obniżenie cholesterolu

Znaleziono produktów: 77

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Tabletki na cholesterol - leki na obniżenie cholesterolu

(77)

-

... 3
2 ... 3

Wysoki cholesterol to jedna z najczęstszych przypadłości, która dotyka ponad 60 procent Polaków. Pomocne w regulacji stężenia tłuszczów we krwi są preparaty na cholesterol oraz specjalne suplementy diety, które skutecznie obniżają cholesterol. Nie zmienia to jednak faktu, że obok stosowania specjalnych farmaceutyków konieczna jest również zmiana nawyków żywieniowych oraz przeproszenie się z aktywnością ruchową. W innym razie będziemy skazani na preparaty na cholesterol do końca życia.


Czym jest cholesterol?

Cholesterol jest naturalnym związkiem chemicznym, występującym w naszym organizmie. Jest on lipidem należącym do grupy steroidów, potrzebnym do syntezy wielu istotnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu cząsteczek. Jednak wysoki cholesterol całkowity lub zbyt wysokie stężenie cholesterolu LDL jest niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ prowadzi do rozwoju licznych chorób układu krążenia w tym przede wszystkim miażdżycy.


Podwyższony cholesterol przyczyny

Za zbyt wysoki cholesterol odpowiada przede wszystkim zła dieta, bogata w nasycone tłuszcze i produkty wysoko przetworzone oraz brak ruchu. Dlatego też obniżenie cholesterolu wymaga nie tylko zastosowania odpowiedniej suplementacji, ale przede wszystkim dokonania zmian żywieniowych oraz włączenia aktywności fizycznej do życia codziennego.


Leki na cholesterol

Silne preparaty na cholesterol zawierające statyny, które obniżają poziom cholesterolu w organizmie, a także przeciwdziałają zawałom serca czy udarom mózgu, są traktowane raczej jako ostateczność i stosowane tylko w sytuacjach, gdy poziom cholesterolu jest naprawdę wysoki i stanowi poważne zagrożenie. W innych sytuacjach warto stosować preparaty ziołowe, zawierające w swoim składzie substancje regulujące poziom cholesterolu. Należą do nich m.in. herbatki ziołowe na cholesterol z ostrokrzewem paragwajskim, zieloną herbatą, szyszką chmielu, kwasem omega-3 oraz preparaty z witaminami z grupy B. W regulacji poziomu tłuszczów w organizmie pomogą zatem zarówno tabletki na cholesterol w tym preparaty bez recepty, a także naturalne środki lecznicze w postaci kapsułek czy pastylek, jak i różnego rodzaju herbatki czy napary ziołowe.

Oferowane w Waptece preparaty na cholesterol to szeroki wachlarz środków wspomagających regulację poziomu cholesterolu w we krwi oraz ochronę organizmu przed skutkami jego podwyższenia się. Według norm prawidłowy poziom złego cholesterolu (cholesterol LDL) nie powinien przekraczać 115 mg/dl. Stosowanie odpowiednich preparatów, takich jak suplementy diety Kardio Complex czy OmegaCardio Cholesterol skutecznie regulują poziom cholesterolu w organizmie. W przypadku zbyt wysokiego stężenia cholesterolu i towarzyszących temu objawów ze strony układu sercowo-naczyniowego konieczne są preparaty na cholesterol wydawane na receptę, które będą przeciwdziałać kształtowaniu się zmian miażdżycowych.


Leki na cholesterol bez recepty - skuteczne sposoby obniżenie cholesterolu

Leki na cholesterol bez recepty dostępne są w każdej aptece. Warto jednak mieć na uwadze, że stosując je, powinniśmy być pod stałą kontrolą lekarską. Nadmiar cholesterolu we krwi nigdy nie powinien być bagatelizowany, ponieważ długo utrzymujące się wysokie stężenie cholesterolu powoduje nieodwracalne zmiany w naczyniach krwionośnych i mięśniu sercowym, powodowane m.in. niedotlenieniem. Leki na obniżenie cholesterolu wydawane bez recepty mogą jednak znacznie pomóc przy czasowych problemach z metabolizmem cholesterolu - np. w okresie wzmożonego stresu, leczonych zaburzeń hormonalnych etc.

Leki na cholesterol bez recepty i na receptę nie mogą być jednak traktowane jako jedyne rozwiązanie problemu hipercholesterolemii - ich stosowaniu powinny towarzyszyć wnikliwe zmiany diety, aktywność fizyczna i regularne kontrolowanie stanu zdrowia.


Na czym polega i dlaczego ważne jest obniżenie cholesterolu?

Cholesterol to steroidowy alkohol, który w naszym organizmie pełni ważną rolę. Mimo to, jego nadwyżka powoduje rozwój wielu chorób, przede wszystkim układu sercowo-naczyniowego. Podwyższony poziom cholesterolu najczęściej powodowany jest nieodpowiednią dietą, niewielką aktywnością fizyczną, predyspozycjami genetycznymi, stosowaniem używek, szczególnie paleniem tytoniu. Oznaczenie cholesterolu we krwi i stosunku dobrego (LDL) do złego cholesterolu (HDL) wykonuje się poprzez badanie zwane lipidogramem. Zaleca się je wykonywać raz w roku po 25. roku życia.


Cholesterol cichy zabójca - objawy i skutki podwyższonego poziomu cholesterolu

Cholesterol nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez długi czas jego podwyższony poziom nie daje żadnych objawów widocznych gołym okiem. Dlatego tak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych. Zły cholesterol odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych, stopniowo prowadząc do zmniejszania ich przepustowości, a tym samym - podwyższania ciśnienia. Gdy dochodzi do całkowitego zamknięcia światła naczynia krwionośnego, może dojść do tzw. zawału. Oprócz tego, wysoki cholesterol sprzyja rozwojowi cukrzycy, choroby niedokrwiennej serca, bolesności naczyń krwionośnych np. na nogach, powstawaniu żylaków, niedotlenieniu organizmu.

Jednym z typowych objawów podwyższonego cholesterolu jest uczucie ciężkości w nogach, powstawania skurczów łydek, męczliwość, kłopoty ze snem. Hipercholesterolemią zagrożone są zwłaszcza osoby otyłe, nieaktywne fizycznie i odżywiające się jedzeniem przetworzonym.


Tabletki na cholesterol bez recepty, które wspomagają zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Leki na cholesterol dostępne bez recepty posiadają w swoim składzie głównie wyciągi roślinne, m.in. z ziela karczocha, ostropestu plamistego. Leki na cholesterol mają w swoim składzie także witaminy z grupy B, roślinne sterole, polikosanol. Część preparatów OTC zawiera na liście składników także kwasy Omega-3, ubidekarenon.

Z leków dostępnych na receptę najczęściej przez lekarzy przepisywane są te zawierające atorwastatynę, rosuwasatynę, lowastatynę, fibraty, inhibitory wchłaniania cholesterolu.


Jak naturalnie i skutecznie obniżyć cholesterol?

Cholesterol może być obniżony przez stosowanie naturalnych środków. Przede wszystkim, z diety należy wykluczyć wszystkie cukry proste, potrawy zawierające mnóstwo "złego cholesterolu" jak smalec. Wskazane jest jedzenie produktów zawierających błonnik pokarmowy, który działa jak "miotełka" wymiatająca z organizmu toksyny, ale także cholesterol. Oprócz tego roślinne sterole, dodawane do popularnych aktualnie margaryn "na serce", ale także będące głównym składnikiem leków na cholesterol bez recepty pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące wyniki przy niezbyt zaawansowanej hipercholesterolemii. Należy jednak pamiętać, że podwyższony poziom cholesterolu zawsze powinien być konsultowany z lekarzem, który zaleci dalsze postępowanie.


Tabletki na cholesterol – rano czy wieczorem? Zasady stosowania preparatów na obniżenie cholesterolu

Zastanawiasz się, kiedy brać tabletki na cholesterol, żeby działały najskuteczniej? Gdy chodzi o tabletki na cholesterol, wiele osób ma dylemat dotyczący tego, czy zażywać je rano, czy wieczorem. Wbrew pozorom, tabletki na obniżenie cholesterolu powinno się przyjmować wieczorem. Cholesterol produkowany jest głównie w okresie, w którym nie dostarczamy organizmowi pożywienia. W związku z tym zaleca się przyjmowanie leków obniżających poziom cholesterolu, czyli statyn, przed położeniem się do spania. To zapewnia ich najlepsze działanie – w tym czasie zmienia się metabolizm wątrobowy. Podczas snu zostaje przyspieszona synteza cholesterolu, którą statyny hamują.


Zioła na obniżenie cholesterolu – naturalne metody w walce z cholesterolem

Jeśli poziom cholesterolu nie jest bardzo wysoki i nie wymaga zastosowania leków, które przepisuje lekarz, warto zacząć pić zioła na obniżenie cholesterolu. Jednym z nich jest karczoch zwyczajny, który ma działanie żółciotwórcze i wspomaga trawienie tłustego jedzenia. Karczoch obniża stężenie cholesterolu, a do tego przeciwdziała stłuszczeniu wątroby. Można postawić na herbatkę z karczocha albo wybrać tabletki lub kapsułki na zbicie cholesterolu z ekstraktem z tej rośliny. Przykładem preparatu z ekstraktem z karczocha jest Langsteiner Anticholest +. Popularnym ziołem na obniżenie cholesterolu jest także ekstrakt ze sfermentowanego czerwonego ryżu (źródło monakoliny K), który jest zalecany w przypadku umiarkowanej hiperlipidemii. Substancja ta znajduje się między innymi w suplemencie diety Monolipid K Plus i tabletkach ArmoLIPID.

Na obniżenie cholesterolu pomaga też ostropest plamisty, który dodatkowo regeneruje wątrobę. Olej z ostropestu plamistego pobudza też wydzielanie żółci i soku żołądkowego, działa osłonowo na błonę śluzową żołądka i usprawnia trawienie. Trzeba tu wymienić także ekstrakt z korzenia berberysu indyjskiego, czyli źródło berberyny. Berberyna dba o zdrowie wątroby, pomaga utrzymać prawidłowy poziomu glukozy we krwi oraz przyczynia się do utrzymania optymalnego poziomu cholesterolu. W walce z wysokim stężeniem cholesterolu we krwi sprawdzają się również: czosnek, kozieradka, zielona herbata, imbir, olej z mikroalg, kwiaty czarnego bzu, pokrzywa zwyczajna, czarnuszka. Sprawdź, jakie produkty spożywcze pomagają obniżyć poziom cholesterolu!


Jakie są skutki podwyższonego cholesterolu?

Długotrwały podwyższony poziom tzw. „złego cholesterolu”, może bardzo negatywnie odbić się na zdrowiu. Przez niego dochodzi do powstawania złogów w tętnicach, a co za tym idzie, do zmniejszania ich przekroju. Często prowadzi to do pojawienia się chorób sercowo-naczyniowych, w tym nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca i miażdżycy tętnic mózgowych oraz kończyn dolnych, przyczynia się on także do zawału mięśnia sercowego i udaru mózgu. Podwyższony poziom cholesterolu powoduje również choroby nerek.

Osoby z podwyższonym cholesterolem zmagają się ze złym samopoczuciem – doświadczają bólu w klatce piersiowej, występującego w trakcie wysiłku i podczas odpoczynku, któremu niekiedy towarzyszy kołatanie serca i zawroty głowy. Mają one ponadto problemy z pamięcią i koncentracją oraz skarżą się na uczucie ciężkości nóg i ból łydek. Pamiętaj o tym, że w walce z wysokim cholesterolem pomagają nie tylko zioła, dobre tabletki na cholesterol oraz zdrowa żywność – bardzo ważny jest także ruch!

Sprawdź wiodące produkty z kategorii cholesterol:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem