Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Cholesterol

16,82zł
23,98zł
14,95zł
19,98zł
21,34zł
69,91zł
8,25zł
16,99zł

Leki na cholesterol bez recepty - skuteczne sposoby obniżenie cholesterolu

Leki na cholesterol bez recepty dostępne są w każdej aptece. Warto jednak mieć na uwadze, że stosując je, powinniśmy być pod stałą kontrolą lekarską. Nadmiar cholesterolu we krwi nigdy nie powinien być bagatelizowany, ponieważ długo utrzymujące się wysokie stężenie cholesterolu powoduje nieodwracalne zmiany w naczyniach krwionośnych i mięśniu sercowym, powodowane m.in. niedotlenieniem. Leki na cholesterol wydawane bez recepty mogą jednak znacznie pomóc przy czasowych problemach z metabolizmem cholesterolu - np. w okresie wzmożonego stresu, leczonych zaburzeń hormonalnych etc.

Leki na cholesterol bez recepty i na receptę nie mogą być jednak traktowane jako jedyne rozwiązanie problemu hipercholesterolemii - ich stosowaniu powinny towarzyszyć wnikliwe zmiany diety, aktywność fizyczna i regularne kontrolowanie stanu zdrowia.

Na czym polega i dlaczego ważne jest obniżenie cholesterolu?

Cholesterol to steroidowy alkohol, który w naszym organizmie pełni ważną rolę. Mimo to, jego nadwyżka powoduje rozwój wielu chorób, przede wszystkim układu sercowo-naczyniowego. Podwyższony poziom cholesterolu najczęściej powodowany jest nieodpowiednią dietą, niewielką aktywnością fizyczną, predyspozycjami genetycznymi, stosowaniem używek, szczególnie paleniem tytoniu. Oznaczenie cholesterolu we krwi i stosunku dobrego (LDL) do złego cholesterolu (HDL) wykonuje się poprzez badanie zwane lipidogramem. Zaleca się je wykonywać raz w roku po 25. roku życia.

Cholesterol cichy zabójca - objawy i skutki podwyższonego poziomu cholesterolu

Cholesterol nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ przez długi czas jego podwyższony poziom nie daje żadnych objawów widocznych gołym okiem. Dlatego tak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych. Zły cholesterol odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych, stopniowo prowadząc do zmniejszania ich przepustowości, a tym samym - podwyższania ciśnienia. Gdy dochodzi do całkowitego zamknięcia światła naczynia krwionośnego, może dojść do tzw. zawału. Oprócz tego, wysoki cholesterol sprzyja rozwojowi cukrzycy, choroby niedokrwiennej serca, bolesności naczyń krwionośnych np. na nogach, powstawaniu żylaków, niedotlenieniu organizmu.

Jednym z typowych objawów podwyższonego cholesterolu jest uczucie ciężkości w nogach, powstawania skurczów łydek, męczliwość, kłopoty ze snem. Hipercholesterolemią zagrożone są zwłaszcza osoby otyłe, nieaktywne fizycznie i odżywiające się jedzeniem przetworzonym.

Leki na cholesterol, które wspomagają zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Leki na cholesterol dostępne bez recepty posiadają w swoim składzie głównie wyciągi roślinne, m.in. z ziela karczocha, ostropestu plamistego. Leki na cholesterol mają w swoim składzie także witaminy z grupy B, roślinne sterole, polikosanol. Część preparatów OTC zawiera na liście składników także kwasy Omega-3, ubidekarenon.

Z leków dostępnych na receptę najczęściej przez lekarzy przepisywane są te zawierające atorwastatynę, rosuwasatynę, lowastatynę, fibraty, inhibitory wchłaniania cholesterolu.

Jak naturalnie i skutecznie obniżyć cholesterol?

Cholesterol może być obniżony przez stosowanie naturalnych środków. Przede wszystkim, z diety należy wykluczyć wszystkie cukry proste, potrawy zawierające mnóstwo "złego cholesterolu" jak smalec. Wskazane jest jedzenie produktów zawierających błonnik pokarmowy, który działa jak "miotełka" wymiatająca z organizmu toksyny, ale także cholesterol. Oprócz tego roślinne sterole, dodawane do popularnych aktualnie margaryn "na serce", ale także będące głównym składnikiem leków na cholesterol bez recepty pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące wyniki przy niezbyt zaawansowanej hipercholesterolemii. Należy jednak pamiętać, że podwyższony poziom cholesterolu zawsze powinien być konsultowany z lekarzem, który zaleci dalsze postępowanie.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.