Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Infekcje i stany zapalne

14,89zł
11,35zł
22,88zł
17,30zł
15,19zł
25,00zł
57,80zł

Pielęgnacja kobiecych okolic intymnych wymaga specjalnych preparatów, które można aplikowaćrównież dopochwowo. Nasza apteka oferuje szeroki zakres preparatówprzeznaczonych dla kobiet, obejmujących leki na infekcje intymne, płyny do higieny okolic intymnych, globulki dopochwowe, tabletki i czopkidopochwowe, a także leki na grzybicę pochwy. W utrzymaniuprawidłowej równowagi naturalnego środowiska miejsc intymnych w przypadkuróżnego rodzaju zabiegów chirurgicznych, porodu czy nawet antybiotykoterapiisprzyjają specjalne globulki dla kobiet, które zawierają w sobie bakteriekwasu mlekowego oraz hialuronian sodu, wspomagający procesy gojenia się rani regeneracji nabłonka pochwy. W naszej aptece znaleźć można wszystkieniezbędne preparaty, które umożliwią paniom odpowiednie i skuteczne zadbanie oswoje okolice intymne.

Wskazówki, jak utrzymać zdrowe, czyste okolice intymne na długi czas

U kobiet układ moczowy i płciowy, a także wydalniczy są bardzo blisko siebie położone, przez co ryzyko zakażenia np. bakteriami Coli jest wyjątkowo duże. Dbanie o higienę jest niebywale istotne. Zdaniem specjalistów-ginekologów, ważne jest regularne przemywanie okolic intymnych preparatami z odpowiednim pH. Jednocześnie należy pamiętać, aby nie stosować inwazyjnych środków, które mogą zaburzać naturalną barierę stworzoną z flory bakteryjnej pochwy.

Oprócz higieny, ważne jest noszenie przewiewnej bielizny, najlepiej wykonanej z naturalnych materiałów, czyli bawełny. Z kolei obcisłe ubrania, wykonane ze sztucznych tekstyliów mogą powodować rozwój infekcji grzybiczych i sprzyjać przenoszeniu bakterii z odbytu do wnętrza pochwy.

Profilaktyka infekcji intymnych powinna obejmować również dobre nawyki związane z seksem - po każdym stosunku wskazane jest delikatne podmycie się. Ważne jest, aby w trakcie stosunku dbać o nieprzenoszenie bakterii z odbytu do pochwy. Kobiety, które mają tendencję do rozwijania infekcji intymnych, najlepszym rozwiązaniem często okazuje się używanie każdorazowo prezerwatywy, jako bariery ochronnej przed florą bakteryjną partnera.

Co stosować do właściwej flory bakteryjnej okolic intymnych?

Wszystkie kobiety powinny stosować dobrej jakości płyn do higieny okolic intymnych - ważne, aby był to płyn o odpowiednim pH i miał w składzie pałeczki kwasu mlekowego. Dodatkowo wskazane jest po zakończonym okresie przez kilka dni zażywanie doustnie lub w formie globulek probiotyków. Taka profilaktyka znacząco obniża ryzyko zachorowania na infekcje o dowolnym podłożu.

Kosmetyki do higieny intymnej i globulki w razie potrzeby

Jeśli mimo profilaktyki i odpowiedniej higieny doszło do rozwoju infekcji, wskazane jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, ale również wzmożenia wysiłków pielęgnacyjnych. Do czasu wizyty u lekarza ginekologa można wspomagać się dostępnymi bez recepty globulkami odbudowującymi naturalną florę bakteryjną pochwy. Z pewnością nie zaszkodzimy nimi sobie, a istnieje szansa zmniejszenia dolegliwości, w tym świądu. Wrażenie suchości może być niwelowane dzięki globulkom z kwasem hialuronowym. W przypadku infekcji łączonych, w których również występuje zapalenie pęcherza, wskazanym jest sięgnięcie po preparaty wspomagające układ moczowy, z wyciągami z roślin o działaniu moczopędnym i zakwaszającym mocz.

Ochrona antybakteryjna i przeciwgrzybicza - przywracanie naturalnej równowagi pH

Gdy naturalna równowaga pH pochwy zostaje zaburzona, ryzyko zachorowania na infekcję intymną znacznie wzrasta. Niestety, istnieje wiele czynników wpływających negatywnie na florę bakteryjną żeńskich genitaliów, a co za tym idzie - również na pH. Warto wiedzieć, że pH zmienia się w zależności od dnia cyklu menstruacyjnego i nie jest stałe przez cały miesiąc. Za prawidłowe pH uznaje się 3,6-4,5 - tym samym środowisko pochwy jest kwaśne, dzięki czemu jest nieprzyjazne dla drobnoustrojów o szkodliwym wpływie na kobiecy organizm. U kobiet będących w ciąży równowaga pH może być zaburzona i odczyn ten wzrasta - dlatego w tym czasie kobiety szczególnie powinny zwracać uwagę na swoją pielęgnację. Wykonanie badania pH pochwy aktualnie możliwe jest również w zaciszu własnej łazienki - wystarczy zakupić w aptece profesjonalny test pH.

Jakie są najczęstsze rodzaje infekcji intymnych?

Do najczęstszych rodzajów infekcji intymnych zalicza się te o podłożu grzybiczym i bakteryjnym. Najczęściej jednak mamy do czynienia z infekcjami o podłożu mieszanym. Środowisko pochwy jest bardzo złożone i stworzone przez olbrzymie kolonie mikroorganizmów. U zdrowej kobiety mamy do czynienia ze znaczną przewagą bakterii Lactobacillus, znanych pod nazwą "pałeczki kwasu mlekowego". To one są odpowiedzialne za kwaśne środowisko pochwy. Jeśli z różnych przyczyn kolonia tych bakterii zostanie pomniejszona, środowisko pochwy staje się bardziej zasadowe, a jednocześnie podatne na wnikanie i działanie szkodliwych drobnoustrojów.

Infekcje grzybicze mają symptomy zbliżone do zakażenia o podłożu bakteryjnym. Wyróżnia je jednak kilka cech szczególnych, do których zalicza się:

  • drożdżowy zapach wydzieliny
  • grudkowate, serowate upławy o gęstej, niejednolitej konsystencji
  • upławy żółte lub zielonkawe.

Symptomy, które grzybica współdzieli z zakażeniem bakteryjnym to bóle podbrzusza, ból przy oddawaniu moczu, pieczenie i świąd, suchość pochwy, bolesne stosunki seksualne. Jeśli doświadczamy któregokolwiek z tych objawów, konieczne jest zgłoszenie się do lekarza ginekologa celem ustalenia przyczyny i wdrożenie jak najszybszego leczenia. Nieleczone infekcje intymne, niezależnie od podłoża, mogą powodować znacznie poważniejsze w konsekwencjach choroby, a w skrajnych przypadkach nawet prowadzić do bezpłodności.

Leczenie stanu zapalnego pochwy - leki i badania

Leczenie stanu zapalnego pochwy zawsze powinno być poprzedzone badaniem lekarskim. Ginekolog zleci badania, m.in. biocenozę pochwy i wymaz, które pozwolą ustalić, z jakim zakażeniem mamy do czynienia. Gdy poznany będzie szczep bakterii, który zaatakował pacjentkę, dobranie odpowiedniego antybiotyku będzie znacznie łatwiejsze. Wszystkie badania ginekologiczne niezbędne do ustalenia podłoża zakażenia są prawie bezbolesne - wymagają jedynie zrobienia wymazu do posiewu bakteryjnego. Z racji stanu zapalnego mogą być jednak odrobinę nieprzyjemne. Oczekiwanie na wyniki badań wynosi zazwyczaj od jednego do dwóch dni. W skrajnych przypadkach, gdy posiew wykonywany jest w kierunku rzadziej występujących bakterii, czas oczekiwania na wyniki może wydłużyć się do tygodnia.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.