Pasty i płyny do płukania ust

Znaleziono produktów: 418

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Pasty i płyny do płukania ust

(418)

-

... 13
2 3 4 ... 13

Pielęgnacja zębów nie jest niczym nowym ipraktykowana jest od starożytności, jednak współczesne pasty i płyny dopłukania ust nie mają zbyt wiele wspólnego z pierwszymi miksturamiużywanymi w higienie jamy ustnej. Jakby nie było, Egipcjanie żyjący 5 tysięcylat przed naszą erą nie znali fluoru, a jednak zęby czyścili. Robili to ponoćsproszkowanymi kopytami bydlęcymi, zmieszanymi z pumeksem i rozdrobnionymiskorupkami jaj. Nie brzmi to może zbyt zachęcająco, ale tak właśnie wyglądnajstarsza ze znalezionych receptur na proszek do czyszczenia zębów.


Pasty i płyny do płukania zębów – krótka historia

Pierwsze pasty do zębów pojawiły się w IX wieku itakże znacznie się różniły od tego, jak dzisiaj wyglądają pasty i płyny dopłukania ust. Dostępne były w ceramicznych pojemnikach, a ich smak wcale niezachęcał do użytkowania. Sam proces czyszczenia zębów polegał z reguły nanałożeniu pasty na palce i rozsmarowaniu jej po zębach. Prawdziwa rewolucjanadeszła pod koniec XIX wieku, kiedy firma Colgate stworzyła pierwsząaromatyczną pastę do zębów. O sukcesie tego innowacyjnego produktu świadczyfakt, że do dzisiaj marka ta zajmuje czołowe miejsce jako producent past orazinnych środków i artykułów do pielęgnacji zębów. Co ciekawe, pierwszepasty do zębów zawierały mydło, na szczęście już po drugiej wojnieświatowej zostało ono zastąpione innymi składnikami. Ostatnim wynalazkiem są antybakteryjnepłyny do płukania jamy ustnej, które skutecznie chronią przed próchnicą.


Jak dbać o zęby?

Prawda jest taka, że pielęgnacja zębów w dużej mierzeopiera się na systematyczności. Zalecane jest mycie zębów pastą przynajmniejdwa razy dziennie. Na rynku istnieje obecnie szeroka oferta produktówobejmująca zarówno zwykłe pasty do zębów, jak i pasty do zębów wrażliwych,pasty wybielające czy pasty chroniące dziąsła przed krwawieniem. Obecnie zalecasię również stosowanie dodatkowo po umyciu zębów pastą, płynu do płukania ust,co pozwala na kompleksową higienę jamy ustnej. Pasty i płyny do płukania ustpozwalają na wygodne i regularne dbanie o zęby, dzięki czemu możemy uniknąćpróchnicy, a także paradontozy i wielu innych problemów, które mogą sięskończyć utratą zębów. 

Kategoria pasty i płyny do płukania ust to niezwykle bogaty asortyment różnego rodzaju preparatów umożliwiających skuteczną higienę i pielęgnację jamy ustnej. W ofercie naszej apteki znajdują się środki dedykowane zarówno dorosłym, jak i dzieciom (np. pasty i żele do zębów dla dzieci o smaku owocowym). W dziale pasty i płyny do płukania ust dostępne są żele i pasty do zębów o różnym działaniu, np. pasty wybielające zęby, odbudowujące szkliwo czy pasty stosowane w przypadku krwawiących dziąseł. Oferujemy pasty z fluorem oraz specjalne pasty bez fluoru. W przypadku płynów do płukania usty nasza oferta jest również interesująca, posiadamy bowiem antybakteryjne płyny odświeżające oddech, a także płyny na bazie np. aloesu, które łagodzą stany zapalne. Znaleźć u nas można również odświeżacze oddechu. Zapraszamy!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem