Szczoteczki i nici dentystyczne

Znaleziono produktów: 288

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Szczoteczki i nici dentystyczne

(288)

-

... 9
2 3 4 ... 9

O tym, że myć zęby trzeba regularnie, uczymy się od najmłodszych lat, jednak nadal wiele osób nie wie, jakie szczoteczki i nici dentystyczne będą dla nich najbardziej odpowiednie. Z reguły kupujemy pierwsze lepsze artykuły do higieny jamy ustnej, nie zastanawiając się, czy faktycznie spełniają one swoją rolę w takim stopniu, w jakim byśmy sobie tego życzyli. A odpowiednie dopasowanie szczoteczki i nici dentystycznych może nie tylko zapobiec powstawaniu różnego rodzaju infekcjom w obrębie naszej jamy ustnej, ale również poprawić kondycję i zdrowie naszych zębów, odpowiednio zadbać o szkliwo czy kontrolować nalot na języku. Zawsze warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności danej szczoteczki czy miękkość włosia.


Szczoteczki i nici dentystyczne – rodzaje

Dzisiaj na rynku istnieje tak dużo modeli szczoteczek i nici dentystycznych, że nie stanowi żadnego problemu dopasowanie ich do stanu naszego uzębienia. Jeśli zmagamy się z krwawiącymi dziąsłami, a nasze szkliwo nie jest zbyt mocne, to wskazane będą dla nas szczoteczki soft z miękkim włosiem, które będą łagodnie myć zęby bez podrażnienia dziąseł. Osoby zmagające się z uporczywą płytką nazębną mogą natomiast stosować szczoteczki do zębów o twardszym włosiu i specjalnym kształcie, ułatwiającym penetrację nawet najbardziej niedostępnych przestrzeni między zębami. Świetnie w takim przypadku sprawdzi się również szczoteczka między-zębowa. Na rynku dostępna jest również szeroka oferta szczoteczek do zębów dla dzieci, które są przystosowane do użytkowania przez najmłodszych i sprawiają, że mycie zębów staje się dla nich przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem. Dodatkowo barwne ilustracje przyciągają ich uwagę. Drugim koniecznym do prawidłowej higieny zębów elementem są nici dentystyczne, które skutecznie czyszczą niedostępne dla szczoteczki przestrzenie pomiędzy zębami. Nici dentystyczne nasączone są specjalnymi substancjami, które skutecznie czyszczą zęby. Do takich produktów należy np. nić dentystyczna z chlorheksydyną czy nić dentystyczna z fluorem miętowym. Choć używanie nici dentystycznej dla wielu osób jest egzotyczną nowością, zdecydowanie powinny przekonać się one do wykorzystania tego przedmiotu, gdyż może uchronić przed próchnicą i odpowiednio zadbać o zdrowie zębów. Pierwsze nitkowanie zębów może nie należeć do przyjemności, a sama czynność wymaga wprawy, ale trening czyni mistrza. Poświęcenie kilku minut dziennie na dokładne nitkowanie zębów może pomóc oszczędzić wiele stresu, nieprzyjemności związanych z wizytami u dentysty i kosztownych zabiegów na naszych zębach.


Jak poprawnie czyścić zęby?

Higiena zębów to nie tylko odpowiednie szczoteczki i nici dentystyczne oraz pasta do zębów, ale także odpowiednia technika i oczywiście regularność w szczotkowaniu. Nieprawidłowe mycie zębów nie uchroni ich od problemów spowodowanych nieusuniętymi cząstkami jedzenia i buszującymi w nich bakteriami. Dlatego też obok stosowania odpowiednich artykułów do higieny zębów, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, jak często je szczotkujemy, jak długo to robimy i w jaki sposób. Co do regularności mycia zębów zdania dentystów są podzielone. Jedni zalecają, by robić to po każdym posiłku, inni natomiast twierdzą, że dwa razy dziennie zupełnie wystarczy. Co do czasu szczotkowania, to powinno ono trwać przynajmniej 2 minuty. Nie należy skracać tego czasu na poczet bardziej gwałtownego i mocniejszego mycia zębów, gdyż w ten sposób możemy trwale uszkodzić szkliwo zębów i podrażnić dziąsła, które mogą ulec zaczerwienieniu i krwawić. Natomiast pod względem technicznym wskazane jest używanie ruchów kolistych i zaczynanie mycia zębów od frontu przy zamkniętej szczęce, stopniowo przesuwając się do tylnych rejonów jamy ustnej. Ważne jest również, by nie zapomnieć o higienie języka. Wiele szczoteczek wyposażonych jest w specjalną gumową tarkę umieszczoną na grzbiecie główki, którą można z powodzeniem czyścić nalot znajdujący się na języku. Odnośnie stosowania nici dentystycznych, zaleca się robić to przed czyszczeniem zębów szczoteczką, co przynosi najbardziej korzystne efekty. Wiele osób zapomina o dokładnym szczotkowaniu zębów z każdej strony, dbając jedynie o te miejsca, które są łatwo dostępne przy szczotkowaniu. Nie wolno zapominać jednak o zadbaniu o tył zębów, na którym często osiadają osady, zmiany próchnicowe, kamień. Takie zmiany często wymagają interwencji stomatologa, co może kosztować wiele nerwów, czasu, pieniędzy i stresu.


Zalety szczoteczki elektrycznej

Rosnącą popularnością, nie tylko wśród osób które nie przepadają za czyszczeniem zębów, staje się wykorzystanie szczoteczki elektrycznej w codziennej higienie jamy ustnej. Za takimi szczoteczkami przemawia wiele zalet. Przede wszystkim szczoteczka elektryczna pozwala na lepsze dbanie o kondycję płytki nazębnej i dokładniej zajmuje się czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu nasze zęby prezentują się lepiej i cieszą się lepszym stanem. Szczoteczki manualne są tańsze, ale szczotkowanie za ich pomocą może być niedokładne. Takie szczoteczki nie mogą pochwalić się prędkością kilkuset ruchów na minutę, włókna szczoteczki szybko ulegają zniszczeniu, a dodatkowo osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów w łatwy sposób mogą je podrażnić. Szczoteczki elektryczne często posiadają różne tryby pracy, dostosowane do preferencji danej osoby. Choć zakup szczoteczki elektrycznej często wiąże się z większym wydatkiem (w zależności od modelu, który wybierzemy), to warto wspomnieć, że włókna szczoteczki elektrycznej nie niszczą się tak szybko, jak w przypadku szczoteczki manualnej. Końcówki do szczoteczki elektrycznej trzeba wymieniać, ale w bardzo podobnych odstępach czasowych jak normalną szczoteczkę, a nawet nieco rzadziej. Szczoteczki soniczne są także świetnym rozwiązaniem dla osób, które minimalnym wysiłkiem chcą zadbać o wygląd i zdrowie swojej jamy ustnej. Sposób szczotkowania i dobór odpowiednich urządzeń ma niebagatelny wpływ na to, jak będą prezentować się nasze zdrowe zęby, dlatego odpowiednio zadbaj o posiadaną szczoteczkę!

W kategorii Szczoteczki i nici dentystyczne znajduje się szeroki wybór artykułów higienicznych do codziennej pielęgnacji zębów. Oferujemy m. in. szczoteczki do zębów dla dzieci z ogranicznikiem, szczoteczki dla dorosłych o różnych stopniach twardości, szczoteczki elektryczne czy szczoteczki między-zębowe i szczoteczki ortodontyczne dedykowane osobom noszącym korekcyjne aparaty ortodontyczne. Dostępne u nas szczoteczki mają różną miękkość oraz różne kształty, które pozwalają znaleźć szczoteczkę w pełni dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Nietrudno znaleźć także różnego rodzaju szczoteczki elektryczne, które dbają o szkliwo zębów, przestrzenie międzyzębowe i ogólną kondycję zębów. W dziale Szczoteczki i nici dentystyczne znajdują się również czyściki do zębów i nici dentystyczne, które są niezastąpione w skutecznym czyszczeniu trudno dostępnych przestrzeni między zębami niezależnie od tego,jakiej szczoteczki używasz na co dzień. Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą! 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem, w którym znajdują się produkty służące do higieny jamy ustnej. Oferujemy różnego rodzaju szczoteczki do zębów, zarówno te tradycyjne, jak i szczoteczki do zębów elektryczne w tym szczoteczki dla dzieci i dla dorosłych, nici dentystyczne, a także pasty do zębówżele do dziąsełpłyny do płukania ust oraz wszelkiego rodzaju preparaty i narzędzia wspomagające codzienną pielęgnację zębów i jamy ustnej. Dostępne w naszej ofercie artykuły do higieny zębów pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów, takich jak m.in. Colgate, Oral-B, Jordanm, Curaprox w przypadku past i szczoteczek oraz Lacalut, Elmex, Blanx, Parodontax, Sensodyne w przypadku past o charakterze leczniczym.

Piękny uśmiech to wspaniała wizytówka. Po stanie naszego uzębienia widać naprawdę wiele, można z nich bowiem czytać niczym z magicznej, szklanej kuli. Zaniedbane zęby świadczą nie tylko o braku odpowiedniej higieny jamy ustnej, ale także o złym stanie zdrowia. Dlatego też żółte i zniszczone zęby są odbierane podświadomie jako efekt jakiejś choroby i budzą naszą nieufność. Warto zatem zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, w czym pomogą nam dobrze dopasowane szczoteczki do zębów oraz odpowiednie pasty do zębów.


Jakie szczoteczki do zębów wybrać?

Na rynku dostępna jest szeroka gama szczoteczek do zębów, które dzielą się przede wszystkim ze względu na twardość zastosowanego w nich włosia i są to szczoteczki medium, soft oraz hard, czyli o włosiu średnio miękkim, miękkim oraz twardym. Używanie tych ostatnich może powodować krwawienie dziąseł, dlatego lepiej zdecydować się na wybór którejś z dwóch pozostałych opcji. Szczoteczki soft dedykowane są szczególnie osobom, które cierpią na krwawienie dziąseł lub nadwrażliwość zębów. Natomiast do dokładnego czyszczenia przestrzeni między zębami niezbędna jest również nić dentystyczna.


Wybór pasty do zębów

Tak, jak w przypadku szczoteczki, również pastę do zębów należy dopasować do indywidualnych potrzeb. W przypadku zdrowych zębów sprawdzą się preparaty kompleksowe typu pasty do mycia zębów dla całej rodziny itp. Jeśli jednak w naszej jamie ustnej występują problemy w postaci stanów zapalnych czy nadwrażliwości zębów, należy wybrać specjalny środek do codziennej higieny zębów, taki jak pasty do zębów na krwawiące dziąsła czy pasta do zębów wrażliwych. Warto wiedzieć również o tym, że na rynku pośród niezwykle bogatej oferty środków higienicznych do mycia zębów, dostępne są również pasty bez fluoru oraz płyny do płukania zębów o działaniu antybakteryjnym. W przypadku stanów zapalnych dziąseł wynikających z urazów lub powstałych w wyniku noszenia protezy warto stosować żele na dziąsła, które działają łagodząco i przeciwzapalnie.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem