Zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano

Znaleziono produktów: 30

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano

(30)

-

Iniekcje dostawowe z kwasem hialuronowym i kolagenem zwane potocznie zastrzykami dostawowymi to skuteczna metoda leczenia stanów zapalnych, zwyrodnień stawów, a także uzupełniania niedoborów płynu stawowego w torebce stawowej.


Iniekcje dostawowe – sposób na bóle stawów

W ciele człowieka znajduje się wiele stawów, które z wiekiem niestety działają coraz gorzej. Najwięcej problemów jednak sprawiają nam stawy kolanowe i biodrowe. To tam najczęściej pojawiają się bolesne zwyrodnienia, powodujące problem z poruszaniem się. Skuteczną metodą walki z bólem w chorobach stawów są iniekcje dostawowe. Metoda ta polega na wstrzykiwaniu odpowiednich środków farmakologicznych bezpośrednio do stawu, z którym mamy problem. Podanie leku bezpośrednio w okolice bólu pozwala działać substancji aktywnej dokładnie tam, gdzie jest to nam najbardziej potrzebne.


Nowoczesne terapie iniekcyjne - iniekcje pod kontrolą USG

Iniekcja kwasem hialuronowym i kolagenem to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia problemów stawów po skręceniach, kontuzjach czy powstałych na skutek choroby, np. reumatoidalnego zapalenia stawów. Musimy jednak pamiętać, że zabieg ten powinien być zawsze wykonywany przez ortopedę, który za pomocą aparatu USG kontroluje precyzyjne wstrzyknięcie wyrobu medycznego dokładnie tam, gdzie ma on zadziałać. Ponadto kontrolowanie samej iniekcji za pomocą ultrasonografii ma zapewnić pacjentowi maksymalne bezpieczeństwo. Wystarczy bowiem, że płyn dostanie się do błony maziowej, byśmy nabawili się powikłań w postaci zapalenia.


Podanie kwasu hialuronowego do stawu

Kwas hialuronowy to jedna z substancji odżywczych mazi stawowej. Naturalnie występuje w stawach, a jego zadaniem jest zmniejszenie tarcia o siebie kości. Niestety z wiekiem jego synteza w organizmie samoistnie spada. Wówczas stawy stają się mniej ruchome, a my odczuwamy ból i mamy znaczne problemy z poruszaniem się.

Podanie kwasu hialuronowego w formie zastrzyków pozwala złagodzić dolegliwości bólowe, odżywić chrząstki stawowe i przywrócić sprawność ruchową. Jednak nie każdy rodzaj kwasu hialuronowego nadaje się do podawaniu prosto do stawu. Przy dolegliwościach bólowych najlepszy będzie kwas o stężeniu 1,6% (Biolevox HA Tendon, Collaflexin), zaś przy uszkodzeniach stawów pomoże preparat z zawartością 2,2% hialuronianu sodu w 1 ampułce (BioleVox HA).


Zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano i inne stawy

Zastrzyki z kwasu hialuronowego na stawy kolanowe, łokciowe czy barkowe przeznaczone są do wykorzystania wyłącznie przez przeszkolony personel medyczny. Stosuje się je między innymi przy chorobach zwyrodnieniowych stawów, w profilaktyce i regeneracji chrząstki stawowej, dla zmniejszania dyskomfortu spowodowanego bólem oraz poprawy funkcjonowania stawów. Zastrzyki z kwasu hialuronowego dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, które potrzebne są do wytwarzania płynu stawowego. W naszej ofercie znajdziesz kilka takich preparatów, np.: Flexus Fluid, Ost plus, Synocrom czy Hydrosorb Gel.


Kolagen w preparatach do zastrzyków w stawy - jaki najlepszy?

Drugą niezbędną do prawidłowego funkcjonowania stawów substancją jest kolagen. Ten znajdujący się w ludzkim ciele odpowiedzialny jest m.in. za utrzymanie ruchomości stawów. Jest bardzo rozciągliwy i jednocześnie wytrzymały. Ludzki organizm zdolny jest do jego syntezy, ale podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego, po 25 roku życia zdolność ta się zmniejsza. Zanikanie włókien kolagenowych jest więc naturalną konsekwencją starzenia się organizmu. Na szczęście procesy degradacyjne można spowolnić korzystając z iniekcji kolagenowych na stawy. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie rodzaje kolagenu będą nam służyły. Dla stawów najlepszy będzie kolagen rybi, który swoją budową najbardziej przypomina kolagen ludzki, dzięki czemu jest najlepiej przyswajalny przez nasze organizmy.

Zastrzyk na stawy bywa uznawany za jeden z najskuteczniejszych środków, który wspiera ich odbudowę, usprawnia je i łagodzi dolegliwości bólowe. Kiedy tradycyjne środki zawodzą, a dyskomfort postępuje, skonsultuj się z lekarzem i zaplanuj leczenie z pomocą iniekcji.


Kwas hialuronowy na stawy – zastrzyk czy tabletki? Która opcję wybrać?

Kwas hialuronowy jest składnikiem całkowicie niezbędnym dla zdrowych i sprawnych stawów. Kwas hialuronowy na kolano często występuje w formie tabletek doustnych przyjmowanych jako codzienna suplementacja. Może to być także zastrzyk podawany bezpośrednio do nadwyrężonych stawów. Który sposób podania sprawdza się lepiej? Trudno to jednoznacznie ustalić.

Przyjmując tabletki zawierające kwas hialuronowy, kolano regularnie otrzymuje dawki niezbędnego składnika wraz z innymi substancjami odżywczymi. Taka forma podania z pewnością jest wygodniejsza dla samego pacjenta, który może samodzielnie przyjmować tabletki. Co więcej, podczas gdy zastrzyk w kolano przekazuje cenne substancje głównie w miejscu podania, suplementacja kwasu hialuronowego zapewni wsparcie również dla innych obszarów organizmu.

Zastrzyk na stawy jest doceniany ze względu na szybkie i skuteczne wchłanianie dostarczanych substancji, a także ich bardzo precyzyjne podanie. Gdy w kolano podaje się kwas hialuronowy, stawy zastrzyki przyjmują zwykle bez żadnych powikłań i, choć samo wkłucie strzykawki z igłą może być delikatnie nieprzyjemne, efekty są zwykle wyraźniejsze i szybsze niż w przypadku przyjmowania środków doustnych.


Jak długo utrzymuje się działanie zastrzyku w kolano i czy należy go powtarzać?

Efekty zastrzyków na stawy pacjenci zauważają już w pierwszych dniach po zabiegu, jednak na pełne działanie iniekcji warto zaczekać nawet 2-3 tygodnie. Po tym czasie organizm w pełni przyswoi dostarczone do niego substancje i właściwie je wykorzysta.

Zastrzyk z kolagenu czy kwasu hialuronowego utrzymuje się przez długi czas, wspierając funkcjonowanie stawów dotkniętych reumatyzmem i zwyrodnieniami przez wiele tygodni. Jego działanie jest jednak ograniczone czasowo, dlatego dla dobrej kondycji, ulgi od bólu i pełnej sprawności warto powtórzyć zabieg po średnio 12 miesiącach.

Zastrzyków nie należy powtarzać zbyt często – stawy nie będą w stanie wchłonąć nadmiaru cennych substancji, a zbyt duża objętość podanych środków może zaostrzyć stan zapalny i dolegliwości bólowe. Warto także wiedzieć, że po ustąpieniu działania iniekcji nie ma przymusu kontynuowania leczenia zastrzykami. Jeśli wybierzesz dla siebie inny sposób terapii, możesz całkowicie zmienić przyjmowane środki.


Kolagen czy kwas hialuronowy – który składnik lepiej wpływa na zdrowie stawów?

Nie sposób odpowiedzieć, czy to kwas hialuronowy, czy może kolagen jest składnikiem ważniejszym dla prawidłowej pracy stawów. Oba składniki są całkowicie niezbędne, a każdy z nich ma nieco inne zadanie. Kwas hialuronowy ma zmniejszyć tarcie kości i nawilżyć maź stawową. Kolagen natomiast to podstawowy budulec stawów, który odpowiada za ich siłę i elastyczność. Decyzję odnośnie przyjmowania tych składników opiera się na indywidualnych potrzebach.

Kiedy Twoje stawy stają się osłabione i obolałe, a Ty tracisz sprawność, dobrym wyborem może być kolagen, najlepiej w towarzystwie witamin z grupy B, które wesprą odbudowę tkanek. Jeśli natomiast zwyrodnienie polega na nadmiernym tarciu kości i to nieprawidłowe nawilżenie stawów jest powodem dolegliwości bólowych, sięgnij po zastrzyk z kwasem hialuronowym.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii iniekcje dostawowe:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem