Kremy i maści na sutki i brodawki

Znaleziono produktów: 26

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Kremy i maści na sutki i brodawki

(26)

-

Pielęgnacja piersi i sutków w czasie ciąży jak i w pierwszych miesiącach po porodzie to istotny element dbania o siebie dla każdej młodej mamy. Dowiedz się, jak robić to prawidłowo i na co zwracać uwagę.


Dlaczego piersi i brodawki sutkowe potrzebują szczególnej pielęgnacji już od początku ciąży?

Jednym z pierwszych objawów ciąży, który zauważają u siebie przyszłe mamy, jest nagłe powiększenie piersi. To normalne zjawisko związane z uaktywnieniem się kanalików mlecznych. Nie wszyscy wiedzą, że produkcja mleka rusza nie w momencie porodu, ale jeszcze w ciąży - już w 7-8 miesiącu niektóre kobiety zauważają u siebie delikatny wyciek pokarmu z sutków.

Piersi i brodawki sutkowe wymagają od przyszłych mam dużej uważności - mogą być obrzmiałe, napięte, bardzo czułe na dotyk. Ponadto, na piersiach mogą pojawić się rozstępy, których przyczyną jest pękanie włókien kolagenowych ze względu na gwałtowne naciąganie się skóry. Co do sutków, to w okresie karmienia będą one poddawane dużej próbie - ich nawilżanie pomaga uniknąć ewentualnych dolegliwości bólowych.


Na czym polega pielęgnacja brodawek u matek podczas karmienia?

W zestawie kosmetyków dla mamy nie może zabraknąć naturalnych olejków, które pomagają zachować elastyczność skóry i zapobiegają jej przesuszaniu. W początkowym okresie karmienia, gdy brodawki dopiero "przyzwyczajają się" do swojej nowej funkcji, mogą pojawić się mikroranki, które są szczególnie bolesne. Warto pamiętać, że smarowanie ich jakimikolwiek preparatami powinno zostać skonsultowane z pediatrą - nawet, jeśli zostaną zmyte przed karmieniem istnieje duże prawdopodobieństwo, że niewielka ilość kosmetyku czy leku zostanie wyssana wraz z pokarmem przez dziecko. To z kolei może prowadzić do konsekwencji zdrowotnych u malucha.

Młode mamy mogą jednak skorzystać z chłodnych okładów i regularnego nawilżania piersi. Najczęściej bolesność i problemy z sutkami ustępują po kilku tygodniach. Jeśli nie - koniecznie skonsultujmy się z doradczynią laktacyjną. Specjaliści informują, że nie ma potrzeby mycia piersi przed każdym karmieniem dziecka, a zwykła higiena w zupełności wystarczy, aby zachować czystość.

Jak sprawdzić, czy dziecko dobrze chwyta pierś?

Karmienie piersią ma wiele zalet - wzmacnia układ immunologiczny małego człowieka, obniża ryzyko zachorowania na wiele chorób u dzieci (np. zapalenia ucha środkowego), jest wspaniałym doświadczeniem dla matki i dziecka. Jednak warto wiedzieć, że do karmienia piersią większość kobiet musi się odpowiednio przygotować, ponieważ nie zawsze jest to proste i intuicyjne. Dzieci miewają problemy z chwyceniem piersi, niekiedy zdarzają się problemy takie jak grzybica sutków u matki i inne niespodziewane sytuacje. Zawsze, jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy karmienie dziecka przebiega prawidłowo, możemy skonsultować się z certyfikowaną doradczynią laktacyjną, których lista dostępna jest w internecie.

Generalnie prawidłowo chwytające pierś niemowlę szeroko otwiera usta i w całości mieści w nich brodawkę. Wypływ mleka pobudzany jest przez ruch języka, który "od dołu" uciska brodawkę i pierś. Dziecko powinno oddychać przez nos i ssać nieprzerwanie, a w chwilach odpoczynku nie odrywać się od piersi.


Czym jest ankyloglosja?

Ankyloglosja to schorzenie, któe dotyka od 4% do 11% niemowląt. To naukowa nazwa na zbyt krótkie wędzidełko językowe - czyli mały fragment skóry łączący język z dnem jamy ustnej. Niemowlę i noworodek z ankyloglosją najczęściej nie jest w stanie otworzyć ust wystarczająco szeroko, by objąć odpowiednio duży fragment kobiecej piersi. Język nie przykrywa dolnego dziąsła, co z kolei powoduje poranienie piersi mamy i frustrację dla obojga.


Jak wybrać najlepszą maść na brodawki sutkowe?

Najlepsze maści na brodawki sutkowe mają możliwie najprostszy i naturalny skład. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu skonsultujmy się z lekarzem pediatrą lub ginekologiem, który prowadził ciążę.


Chusteczki do pielęgnacji piersi i wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne to nieodzowny element wyposażenia torebki każdej młodej mamy, która ma problem z nadmiernym wypływem mleka. Zapobiegają zabrudzeniu ubrań i pomagają utrzymać czystość. Koniecznie należy pamiętać, że ich wymiana powinna następować co dwie godziny, aby nie dopuścić do rozwoju grzybicy. Chusteczki do pielęgnacji piersi sprawdzają się poza domem, gdy niemożliwe jest umycie się pod bieżącą wodą.

Interesuje Cię tematyka pielęgnacji i zdrowia kobiet? Przeczytaj o erekcji kobiecej - czy wiesz, że to zjawisko naprawdę występuje?

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem