Znaleziono produktów: 72
(72)
Ból pojawia się w naszym życiu w najmniej oczekiwanych momentach, a czasem pozostaje też przez niewygodnie długi czas. Aby się go pozbyć, możemy stosować różne metody. Plastry do kinesiotapingu są w jego eliminacji niezwykle pomocne, a na czym opiera się ich fenomen? Dowiedz się więcej, o działaniu i przeznaczeniu plastrów do kinesiotapingu. Zobacz też, jakie produkty zgromadziliśmy w tej kategorii.
Pewnie nieraz zdarzyło Ci się zobaczyć osobę, która ma na sobie plastry w różnych kolorach? Jeśli zastanawiasz się dlaczego, to koniecznie przeczytaj informacje zawarte w tym opisie. Ów plastry to nic innego, jak produkty, których używa się w kinesiotapingu, czyli technice plastrowania używanej często przez sportowców, czy fizjoterapeutów. Głównym zadaniem kinesiotapingu jest zminimalizowanie bólu mięśni lub stawów, a w efekcie przywrócenie lepszego samopoczucia każdego z pacjentów. Skąd wiadomo, że plastry działają i co warto wiedzieć o tej technice?
Kinesiotaping to nic innego, jak plastrowanie dynamiczne, będące współczesną metodą leczenia bólu i stosowaną przez doświadczonych fizjoterapeutów. Polega na oklejaniu wybranych, bolesnych fragmentów ciała plastrami kinezjologicznymi. Wykonane z bawełny i o parametrach zbliżonych do właściwości skóry człowieka, mają pozytywny wpływ na poprawę funkcjonowania i czucia struktur mięśniowo-powięziowych.
Dlaczego plastry tak dobrze trzymają się określonej powierzchni? Przede wszystkim dlatego, że pokrywa je cienka warstwa hipoalergicznego kleju. Ten, aktywuje się wówczas, gdy wydzielane jest ciepło. Plastry, czyli tzw. tejpy bardzo solidnie trzymają się ciała, nie powodują na skórze podrażnień, a dzięki swojej sprężystości nie ograniczają także ruchów. Są także i co ważne, wodoodporne, można zatem swobodnie się w nich kąpać i mieć pewność, że utrzymają się na ciele nawet do 10 dni.
Jeszcze kilka lat temu plastry do kinesiotapingu stosowali wyłącznie sportowcy. Dziś wiadomo, że warto o nich pomyśleć podczas różnych dysfunkcji bólowych. Taśmy wspierają bowiem poprawne działanie całego układu limfatycznego, mięśni, stawów oraz różnych schorzeń powstałych w wyniku urazów. Umożliwiają też szybszą regenerację tkanek.
Mówiąc dokładniej, ból staje się mniejszy, a wrażliwość na różne bodźce spada. Prawidłowo naklejone plastry przywracają również prawidłowe napięcie mięśniowe, finalnie redukują skurcze mięśni, zmniejszają poczucie zmęczenia. Powodują, że codzienne życie staje się dużo przyjemniejsze i bardziej komfortowe.
O pozytywnym oddziaływaniu plastrów do kinesiotapingu mogliśmy przeczytać powyżej, a za potwierdzeniem skuteczności tej metody stoi grono powiększających się zwolenników. Zaletą ich stosowania jest jednak także i co ważne, ogromne bezpieczeństwo. Wskazaniem do ich stosowania mogą być bóle pourazowe, reumatyczne, pooperacyjne, a także minimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości bólowych w ciąży.
Działanie plastrów do kinesiotapingu stosuje się także w leczeniu silnych objawów bólowych u tenisistów, czy przy bólach menstruacyjnych.
Plastry rzadko wywołują jakiekolwiek podrażnienia, czy reakcje uczuleniowe. Można śmiało stwierdzić, że każdy pacjent praktycznie nie czuje ich na swoim ciele, a co ważne można je też stosować z innymi formami leczenia.
Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań do wspólnego sięgania po leki i plastry jednocześnie.
Aby plastry mogły działać prawidłowo, kluczowe jest ich odpowiednie przymocowanie do ciała. Wyznaczone miejsce powinno być całkowicie suche, najlepiej przemyte wodą z mydłem, a w razie występowania w nim gęstego owłosienia, także odpowiednio wydepilowane.
Aby odnieść miarodajne rezultaty warto określone miejsce zmierzyć, by dobrać taki rozmiar taśmy, która sprosta wymaganiom.
Taśmę przytwierdza się stopniowo, nie dotykając lepkiej części. Najlepiej, aby taki plaster zamocował doświadczony fizjoterapeuta, wówczas efekt jego działania będzie najlepszy.
Już po godzinie od naklejenia plastra możemy poczuć ulgę i zmianę w komforcie życia, a efekt działania plastra utrzymuje się nawet do 5-7 dni. Nową taśmę można nakleić od razu po zdjęciu poprzedniej. Plastrowanie najlepiej powtórzyć do 3 lub 5 cykli. Jeśli po tym czasie nie pomagają, warto poszukać źródła bólu.
Stosowanie plastrów do kinesiotapingu jest całkowicie bezpieczne, ale warto udać się w celu ich naklejenia do doświadczonego fizjoterapeuty. Wówczas mamy pewność, że działają zgodnie z zaleceniem i swoim przeznaczeniem