Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Taśmy do kinesiotapingu

34,89zł
32,89zł
32,89zł
34,99zł
32,89zł
30,46zł
29,54zł
30,29zł
31,89zł
29,99zł
7,50zł
7,50zł
3,69zł
3,54zł
5,31zł
5,00zł
6,50zł
6,92zł
6,69zł
8,00zł
7,65zł
7,09zł
5,77zł
7,04zł
4,77zł
5,77zł
5,24zł
5,24zł

Na co pomagają taśmy do tapingu?

Jeszcze kilka lat temu plastry do kinesiotapingu stosowali wyłącznie sportowcy. Dziś wiadomo, że warto o nich pomyśleć podczas różnych dysfunkcji bólowych. Taśmy wspierają bowiem poprawne działanie całego układu limfatycznego, mięśni, stawów oraz różnych schorzeń powstałych w wyniku urazów. Umożliwiają też szybszą regenerację tkanek.

Mówiąc dokładniej, ból staje się mniejszy, a wrażliwość na różne bodźce spada. Prawidłowo naklejone plastry przywracają również prawidłowe napięcie mięśniowe, finalnie redukują skurcze mięśni, zmniejszają poczucie zmęczenia. Powodują, że codzienne życie staje się dużo przyjemniejsze i bardziej komfortowe.

Plastry kinesiotaping - zalety stosowania

O pozytywnym oddziaływaniu plastrów do kinesiotapingu mogliśmy przeczytać powyżej, a za potwierdzeniem skuteczności tej metody stoi grono powiększających się zwolenników. Zaletą ich stosowania jest jednak także i co ważne, ogromne bezpieczeństwo. Wskazaniem do ich stosowania mogą być bóle pourazowe, reumatyczne, pooperacyjne, a także minimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości bólowych w ciąży.

Działanie plastrów do kinesiotapingu stosuje się także w leczeniu silnych objawów bólowych u tenisistów, czy przy bólach menstruacyjnych.

Plastry rzadko wywołują jakiekolwiek podrażnienia, czy reakcje uczuleniowe. Można śmiało stwierdzić, że każdy pacjent praktycznie nie czuje ich na swoim ciele, a co ważne można je też stosować z innymi formami leczenia.

Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań do wspólnego sięgania po leki i plastry jednocześnie.

Techniki oklejania - jak prawidłowo naklejać plastry kinesiotapingu?

Aby plastry mogły działać prawidłowo, kluczowe jest ich odpowiednie przymocowanie do ciała. Wyznaczone miejsce powinno być całkowicie suche, najlepiej przemyte wodą z mydłem, a w razie występowania w nim gęstego owłosienia, także odpowiednio wydepilowane.

Aby odnieść miarodajne rezultaty warto określone miejsce zmierzyć, by dobrać taki rozmiar taśmy, która sprosta wymaganiom.

Taśmę przytwierdza się stopniowo, nie dotykając lepkiej części. Najlepiej, aby taki plaster zamocował doświadczony fizjoterapeuta, wówczas efekt jego działania będzie najlepszy.

Jak długo stosować plastry kinesiotapingu

Już po godzinie od naklejenia plastra możemy poczuć ulgę i zmianę w komforcie życia, a efekt działania plastra utrzymuje się nawet do 5-7 dni. Nową taśmę można nakleić od razu po zdjęciu poprzedniej. Plastrowanie najlepiej powtórzyć do 3 lub 5 cykli. Jeśli po tym czasie nie pomagają, warto poszukać źródła bólu.

Bezpieczeństwo stosowania plastrów kinesiotapingu

Stosowanie plastrów do kinesiotapingu jest całkowicie bezpieczne, ale warto udać się w celu ich naklejenia do doświadczonego fizjoterapeuty. Wówczas mamy pewność, że działają zgodnie z zaleceniem i swoim przeznaczeniem

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.