Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Chrapanie

18,29zł
33,42zł
33,00zł
17,30zł
16,27zł
29,95zł
21,90zł

Skuteczna walka z chrapaniem - od czego zacząć?

Pozbycie się chrapania jest procesem długotrwałym. W pierwszej kolejności warto udać się do lekarza rodzinnego lub laryngologa, którzy wskażą badania, jakie warto przeprowadzić. Niekiedy problemy z chrapaniem związane są z obniżonym napięciem mięśni języka i gardła, niedrożnością nosa powodowaną krzywą przegrodą nosową lub polipami, a nawet przerostem migdałków.

Jaki skład znajduje się w lekach na chrapanie

Większość preparatów na chrapanie dostępnych bez recepty zawiera olejki eteryczne i substancje nawilżające śluzówkę. Niektóre z nich powodują zwiększenie napięcia miękkich tkanek tylnej ściany gardła i podniebienia. Preparaty te posiadają na liście składników substancje naturalne, takie jak pektyny z jabłek, mentol, aspartam, kwas hialuronowy, olejki.

Spray i tabletki na chrapanie - dlaczego warto kupić?

Spraye i tabletki na chrapanie mogą przynieść ulgę dla osoby chrapiącej i jej partnera. Ze względu na naturalny skład są bezpieczne, a ich skutki uboczne są minimalne i występują bardzo rzadko. Z pewnością warto tego typu preparaty zastosować jako pierwszą pomoc przy wystąpieniu epizodów bezdechu sennego, jednak jeśli jest to trwała dolegliwość, która nie ustępuje lub się nasila, konieczne jest zdiagnozowanie jej przyczyn u specjalisty. Niekiedy jedynie wdrożenie specjalistycznego leczenia pozwala przywrócić pełny komfort snu i zapobiega rozwojowi chorób związanych z niedotlenieniem w czasie snu. Przewlekłe chrapanie nigdy nie powinno być bagatelizowane - nie tylko ze względu na komfort, ale przede wszystkim, ogólne zdrowie.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.