Do czego wykorzystać patyczki higieniczne w pielęgnacji i nie tylko? 

Dla niemowląt do pielęgnacji ciała i trudno dostępnych miejsc niezawodne są patyczki higieniczne. Posiadają one specjalne ograniczniki, które zapobiegają zbyt głębokiemu włożeniu patyczka. Główki wykonane są z czystej bawełny, z kolei trzonki z papieru, co sprawia, że są to produkty ekologiczne. Sprawdzają się jako patyczki higieniczne do uszu, ale i noska dziecka. Można czyścić nimi i wycierać fałdki skórne, a także nakładać maści, kremy i inne preparaty punktowo. Sprawdzą się do czyszczenia małżowiny usznej. Są to także bezpieczne patyczki do czyszczenia dziurek w uszach. Patyczki sprawdzają się także do pielęgnacji pępka i nakładania preparatów na potówki.

Jak wybrać dobre patyczki kosmetyczne? 

Poza modelami z wyprofilowaną główką dostępne są także cienkie patyczki kosmetyczne. Można nimi przecierać zewnętrzne części ucha, jednak nie należy wkładać ich do wnętrza ucha. Patyczki kosmetyczne cienkie sprawdzają się jako patyczki do makijażu, choćby do wykonywania poprawek przy makijażu oczu. W ramach tej oferty znajdziecie patyczki w dobrej cenie. Możecie zdecydować się na patyczki na bazie skrobi kukurydzianej, które są wielorazowego użytku. Po usunięciu nadmiaru tuszu czy szminki wystarczy wypłukać patyczek w wodzie czy wodą z odrobiną mydła. Takie artykuły higieniczne mogą być poddawane recyklingowi.

Jak prawidłowo używać patyczków do uszu? 

Dbanie o higienę uszu jest niezwykle istotne i to zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych. Oczywiście istotne znaczenie ma dobór właściwych środków. Wśród akcesoriów higienicznych dostępne są silikonowe patyczki do uszu, ale i papierowe pałeczki do uszu zakończone główką z bawełny organicznej. Należy pamiętać, że pałeczki do uszu służą jedynie do czyszczenia zagłębień małżowiny usznej i nie należy ich wkładać w głąb przewodu słuchowego. Można usunąć nadmiar woskowiny, jednak uszu maluszka nie należy czyścić codziennie. Przed użyciem patyczka należy lekko go zwilżyć. Waciki do uszu dobrze sprawdzają się do czyszczenia zewnętrznych części ucha. W ten sposób można pozbyć się drobnoustrojów chorobotwórczych. 

Dlaczego czyszczenie uszu patyczkami jest tak ważne? 

Utrzymywanie higieny całego ciała ma kluczowe znaczenie dla komfortu, a także zdrowia. Dotyczy to także uszu. Patyczkami czyścimy zewnętrzne części ucha. Należy pamiętać, że wkładanie patyczków do kanału usznego jest wysoce ryzykowne, gdyż można uszkodzić błonę bębenkową. Ponadto zamiast oczyścić kanał słuchowy z zalegającej woskowiny, wpycha się ją dalej do kanału słuchowego. W przypadku nagromadzonej woskowiny należy po prostu sięgnąć po preparaty douszne apteczne, które ją rozpuszczają. 

Patyczki higieniczne - ekologiczne i bezpieczne rozwiązania 

Patyczki higieniczne służą nie tylko do czyszczenia uszu, ale również nakładania maści, kremów czy poprawek makijażu. Są bezpieczne w użytkowaniu i ekologiczne. Mogą być poddawane recyklingowi, ale dostępne są także modele w pełni biodegradowalne wykonane z bawełny oraz papieru. Patyczki używane w prawidłowy sposób są w pełni bezpieczne. Można zdecydować się na małe opakowanie albo wybrać patyczki higieniczne jednorazowego użytku pakowane po 100 czy 200 sztuk. Ciekawym rozwiązaniem są patyczki na bazie skrobi kukurydzianej z bioplastiku, które są alternatywą dla patyczków jednorazowych. Sięgając po patyczki higieniczne dla niemowląt macie pewność, że są to produkty hipoalergiczne wykonane z bawełny organicznej, która nie została poddana procesowi chlorowania czy bielenia chemicznego. Poza bawełną w swoim składzie mogą zawierać także włókna lnu. Dostępne są także patyczki z bawełnianą główką i wykonane z włókna bambusowego. Wśród szerokiej oferty z pewnością znajdziecie odpowiednie dla siebie czy swojego dziecka. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających.

Jeżeli borykacie się z problemem nadmiernego hałasu, czy szukacie odpowiedniego rozwiązania chroniącego przewody uszne w czasie uprawiania sportu, to sięgnijcie po zatyczki do uszu do pływania.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem