Szczoteczki manualne

Znaleziono produktów: 172

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Szczoteczki manualne

(172)

-

... 6
2 3 4 ... 6

Szczoteczki manualne to najpopularniejsze i ogólnodostępne akcesoria do czyszczenia zębów i codziennej higieny jamy ustnej. Wśród propozycji Wapteka.pl znajdziesz duży wybór klasycznych szczoteczek do zębów o różnych rozmiarach główki, rozstawieniu i miękkości włosia. Z pewnością wybierzesz spośród nich modele odpowiednie dla siebie.

Szczoteczka manualna – tradycyjne podejście do codziennej higieny jamy ustnej

Choć dziś rynek zalały modele elektryczne, tradycyjna szczoteczka do zębów, zwykła główka z włosiem umieszczona na prostej rączce, to najbardziej popularna propozycja. Sprawdza się ona tak w domu podczas codziennej higieny jamy ustnej, jak i poza nim – ze względu na poręczność i dostępność jest niezastąpiona na wyjazdach, nie wymaga ładowania, jest bardzo mała i lekka.

Jak dbać o higienę jamy ustnej z pomocą klasycznej szczoteczki manualnej? Warto wiedzieć, że szczotkowanie zębów z pomocą takich akcesoriów może wymagać pewnej wprawy. Higiena jamy ustnej przy pomocy manualnej szczoteczki może być skuteczna i dokładna, jeśli tylko wykonuje się ją właściwie. Szczoteczką należy wykonywać ruch wymiatający skierowany od strony dziąseł na każdym zębie z trzech stron. Szczotkowanie powinno zająć co najmniej 2, a najlepiej 3 minuty dla pełnej dokładności.

Szczoteczka manualna czy elektryczna? Wybór należy wyłącznie do Ciebie. Modele elektryczne ułatwiają higienę zębów, a tysiące obrotów na minutę zapewnia ich dokładne czyszczenie. Odrobina wprawy pomoże Ci jednak właściwie wyczyścić zęby i z pomocą szczoteczki manualnej.

Jaką szczoteczkę manualną wybrać? Dokonuj świadomych wyborów w trosce o zdrowie swoich zębów

Jaką szczoteczkę manualną wybrać, żeby właściwie dbać o zdrowie i higienę swoich zębów? Najpierw zwróć uwagę na rozmiar główki. Nie może ona być zbyt duża, ponieważ nie dotrze wtedy do wszystkich trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, a czyszczenie nie będzie zbyt dokładne. Jeśli natomiast będzie zbyt mała, będziesz w stanie dokładnie wyszczotkować zęby, ale może to wymagać od Ciebie więcej pracy.

Pamiętaj również o tym, żeby dobrać odpowiednią twardość włosia. Jaka szczoteczka do zębów, miękka czy twarda? Dużo zależy od kondycji Twoich zębów i dziąseł. Nadwrażliwość zębów, parodontoza czy rozwijający się stan zapalny mogą być wskazaniami do wyboru szczoteczki z miękkim włosiem. Twardsze dobrze sprawdzi się w przypadku zdrowych zębów pod kątem ścierania osadu i usuwania płytki nazębnej.

Najlepsza miękka szczoteczka do zębów – komfort i skuteczność w jednym

Przy różnego rodzaju osłabieniu zębów, ubytkach w szkliwie, nadwrażliwościach i wielu innych schorzeniach dobrym wyborem będzie najlepsza miękka szczoteczka do zębów. Odpowiednio wyprofilowane włosie dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, oczyści zęby z bakterii i resztek pożywienia. Z drugiej strony przez swoją miękkość nie przyczyni się do podrażnień, bólu, dyskomfortu czy ścierania delikatnego szkliwa. Po tego typu szczoteczki warto sięgać również w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych oraz przy krwawieniu i obrzęku dziąseł. Nawet jeśli na co dzień cieszysz się zdrowym uśmiechem, kiedy zauważysz u siebie takie objawy, warto przynajmniej tymczasowo wybrać miękkie włosie szczoteczki i zadbać o delikatne czyszczenie.

Pamiętaj jednak, by nie korzystać zbyt długo z miękkich szczoteczek, jeśli tego nie potrzebujesz. W porównaniu z nimi to twardsze włosie radzi sobie lepiej ze ścieraniem osadu i kamienia nazębnego, dlatego dla właściwej higieny zawsze dobieraj jego poziom twardości do własnych potrzeb. Interesuje Cię skaling zębów, zauważasz trudne do usunięcia złogi kamienia, osad czy przebarwienia? W taki przypadku to twarde lub średnio twarde włosie szczoteczki może okazać się lepszym wyborem.

Rzetelna pielęgnacja zębów – wskazówki dotyczące użytkowania szczoteczek manualnych

Chcesz w pełni zadbać o zdrowie swoich zębów? Więc przede wszystkim pamiętaj o regularnej wymianie szczoteczki – nawet najlepsza szczoteczka do zębów manualna nie spełni swojej roli, jeśli będzie używana zbyt długo, stanie się miejscem rozwoju licznych bakterii, a włosie ulegnie zniszczeniu i straci swoje właściwości. Szczoteczki manualne zaleca się wymieniać co najmniej co 2-3 miesiące, a w wielu przypadkach nawet częściej, w tym na przykład po chorobie oraz wtedy, gdy zauważysz odkształcenia włosia.

Dla higienicznego korzystania ze szczoteczki bardzo ważne jest także odkładanie jej po każdym użyciu w pozycji pionowej, żeby wyschła. W tej pozycji resztki wody łatwo spłyną z główki szczoteczki. To niezwykle istotne, ponieważ wilgotne włosie jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii, które później podczas szczotkowania zębów można mimowolnie przenieść do jamy ustnej.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem