Maści, kremy i inne leki na łuszczycę

Znaleziono produktów: 22

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Maści, kremy i inne leki na łuszczycę

(22)

-


Przegląd polecanych kremów i maści na łuszczycę

Łuszczyca jest co prawda chorobą nieuleczalną, ale okresy jej zaostrzenia można leczyć przy pomocy dostępnych w aptekach preparatów: kremów, olejków, balsamów, maści i leków działających ogólnoustrojowo.

Uzupełnieniem leczenia dermatologicznego jest codzienne, regularne nawilżanie skóry. Maści na łuszczycę zamykają wilgoć w skórze, dzięki czemu zapobiegają utracie wody z naskórka, łagodzą świąd, zaczerwienienie i dyskomfort. Spraye i kremy dodatkowo pomagają złuszczać fragmenty obumarłej skóry.


Łuszczyca jako przewlekła choroba skóry

Przyczyny powstawania łuszczycy nie są do końca poznane. Badacze mają jednak podstawy przypuszczać, że choroba ta związana jest ze specyficznym funkcjonowaniem układu odpornościowego osób chorych. W zdrowym organizmie limfocyty T pełnią funkcję obronną przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak grzyby, bakterie i wirusy. U osób, które chorują na łuszczycę, limfocyty T zamiast pełnić rolę obrońców, atakują zdrowe komórki skóry, tak jakby były one objęte stanem chorobowym. Zbyt aktywne limfocyty T zwiększają produkcję kolejnych tkanek skórnych, a także samych limfocytów T, co prowadzi do zaostrzania się objawów choroby. Zaczerwienienie i świąd skóry jest wynikiem stałego stanu zapalnego. Z kolei łuszczące się placki to efekt przyspieszonego procesu produkcji "nadmiarowych" tkanek skórnych.

Łuszczyca jako choroba autoimmunologiczna jest nieuleczalna, jednak możliwe jest łagodzenie jej przebiegu. Chociaż łuszczyca powoduje dyskomfort i może prowadzić do obniżonej samooceny ze względów estetycznych, nie jest chorobą zakaźną i nie przenosi się wraz z dotykiem.


Skuteczne leki na łuszczycę - dostępne rodzaje leków na łuszczycę

Zazwyczaj leczenie łuszczycy polega na stosowaniu preparatów naskórnych, które miejscowo łagodzą objawy chorobowe. To, który z dostępnych preparatów będzie najlepszy dla danej skóry warto pozostawić do decyzji lekarzowi dermatologowi. Łuszczyca może przebiegać łagodnie, ale też bardzo ostro, obejmując spore partie ciała i prowadząc do poważnego dyskomfortu oraz wręcz otwierania się ran pod łuszczącym się naskórkiem. W takich przypadkach często konieczne jest zastosowanie nie tylko leków miejscowych, ale także doustnych.

Wiele preparatów na łuszczycę - sprayów, maści, kremów i lotionów - dostępnych jest bez recepty. Jednak specjalistyczne środki wydawane są wyłącznie z przepisu lekarza i tak również powinny być stosowane.


Krem na łuszczycę - leki i maści stosowane miejscowo

W preparatach na łuszczycę najczęściej występują te same składniki, ale w różnorodnych proporcjach. Najczęściej na liście składników znajdziemy: kwas salicylowy, dziegieć, siarkę, olejek herbaciany, kurkumę, wyciąg z owsa, indigo naturalis, sól Epsom czyli siarczan magnezu, ekstrakt z oczaru wirginijskiego, pantenol, ichtiol, beta-glukan, mahonię pospolitą, mocznik, lanolinę, parafinę, wazelinę, witaminę E, masło Shea, glicerynę i wysokiej jakości oleje roślinne, takie jak lniany, kokosowy, konopny i tłoczony z pestek z awokado.

Wszystkie powyższe składniki wykazują działanie głęboko nawilżające, jak również antybakteryjne. Niektóre z nich osuszają zmiany chorobowe (jak siarka czy kwas salicylowy), jednocześnie pomagają złuszczyć martwy naskórek.

Z praktyki dermatologicznej wynika, że maści i lotiony o tłustej, bogatej konsystencji lepiej stosować na noc, gdy skóra ma czas wchłonąć zawarte w nich składniki aktywne. Natomiast na dzień polecane są preparaty osłonowe o lekkiej konsystencji, które mogą być nawet stosowane pod makijaż i nie powodują powstawania tłustej warstwy.

Dobrym wyborem dla osób chorujących na łuszczycę są również linie kosmetyków przeznaczonych do tzw. skóry atopowej. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem, ponieważ nie wszystkie emolienty polecane są dla wszystkich, chociaż ogólnie uznawane są za bezpieczne kosmetyki.

W okresie bardzo nasilonego łuszczenia się skóry i wzmożonego świądu, dermatolog może zalecić stosowanie leków przeciwświądowych na receptę, które zmniejszają potrzebę pocierania i drapania skóry. Obie te czynności mogą być szczególnie niebezpieczne przy łuszczycy, zwłaszcza w czasie snu - prowadząc do powstawania zadrapań i trudno gojących się ran. W czasie nasilenia epizodów łuszczycowych wskazane jest przyjmowanie leków poprawiających sprawność układu immunologicznego.

Nieleczona łuszczyca i nieodpowiednio pielęgnowana łuszcząca się skóra może prowadzić do powstawania ciężkich stanów zapalnych, w tym egzemy. Dlatego konieczne jest reagowanie jak najszybciej na wszystkie objawy mogące wskazywać na łuszczycę. Choroba ta ujawnia się już u małych dzieci, bywa jednak, że zaczyna nasilać się dopiero w wieku dorosłym.


Preparaty do pielęgnacji skóry z objawami łuszczycy - szampony, maści, kremy

Osoby chorujące na łuszczycę mają do wybory szeroki asortyment sprawdzonych i bezpiecznych preparatów, do których zalicza się m.in. szampony, maści, kremy, a także spray na łuszczycę.

Jednym z mniej popularnych, jednak nie mniej skutecznym środkiem pomagającym uśmierzyć dolegliwości przy tej chorobie dermatologicznej, jest puder na łuszczycę. Warto pamiętać, że chociaż łuszczyca najczęściej obejmuje najbardziej narażone na kontakt z czynnikami zewnętrznymi partie ciała jak dłonie czy stopy, nierzadko w czasie nasilenia się choroby atakowana jest również skóra głowy, a także okolice genitaliów, pachy, czy łydki.

Aby uniknąć dyskomfortu i uniknąć bardzo ostrych stanów zapalnych, warto jest na co dzień zadbać o odpowiednią profilaktykę i pielęgnację skóry. Osoby chore na łuszczycę powinny zrezygnować ze wszelkich kosmetyków o właściwościach potencjalnie drażniących, w tym drogeryjnych "zwykłych" żeli do mycia ciała czy balsamów. Zaleca się prysznice i kąpiele w letniej wodzie z dodatkiem emolientów i innych lotionów o działaniu osłonnym i wiążącym wodę w skórze. Dodatkowo sięganie po preparaty głęboko nawilżające i wzmacniające barierę hydrolipidową skóry.

Osoby chore na łuszczycę powinny unikać wahania temperatur a także stosować osłonowo środki takie jak maści i kremy natłuszczające w razie ekspozycji na mróz i silny wiatr. Kremy z wysokim filtrem to podstawa w kosmetyczce osoby chorującej na łuszczycę - niezależnie od pory roku.


Co jest najskuteczniejsze na łuszczycę - jaka będzie najlepsza maść na łuszczycę?

Istnieje wiele opcji do rozważenia, jeśli chodzi o skuteczną pielęgnację łuszczycy. Znalezienie najlepszej maści na łuszczycę bez recepty staje się priorytetem osób, które cierpią z powodu tej choroby lub atopowego zapalenia skóry. Warto zaznaczyć, że skuteczność poszczególnych leków na łuszczycę bez recepty może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i reakcji skóry.

Najlepsze maści na łuszczycę bez recepty często zawierają składniki łagodzące podrażnienia i wspomagające regenerację skóry. Wśród popularnych składników znajdują się np. kwas salicylowy, który łagodzi zaczerwienienia, oraz mocznik, który pomaga złuszczać martwe komórki skóry i przyspiesza regenerację nowych, zdrowych tkanek. Dodatkowo zmniejsza dolegliwości związane ze świądem.

Jednym z polecanych produktów jest niemiecka maść na łuszczycę, która zdobyła uznanie ze względu na swoją skuteczność i wysoką jakość składników. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny produkt, zaleca się konsultację z dermatologiem w celu dopasowania preparatu do Twoich indywidualnych potrzeb.


Czy jest nowy lek na łuszczycę - co będzie najlepsze na łuszczycę bez recepty?

W ostatnich latach pojawiły się nowe leki na łuszczycę skóry, jednak wiele z nich wymaga posiadania recepty wydanej przez lekarza. Jednak mimo to, dla osób poszukujących skutecznego leczenia łuszczycy bez wizyty u lekarza, istnieje szeroki wybór kremów dostępnych bez recepty.

Lekarstwo na łuszczycę bez recepty może zawierać substancje przeciwzapalne, witaminy, czy ekstrakty roślinne, które pomagają w łagodzeniu objawów tej nieprzyjemnej choroby. Warto jednak pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej, dlatego warto monitorować reakcje skóry i skonsultować się z lekarzem w przypadku braku poprawy.


Jaki szampon sprawdzi się w pielęgnacji skóry głowy, łagodzeniu podrażnień i swędzeniu?

Skóra głowy wymaga specjalnej uwagi, zwłaszcza u osób borykających się z łuszczycą i łojotokowym zapaleniem skóry. Dobry szampon nie tylko oczyszcza, ale także łagodzi podrażnienia i swędzenie skóry. Dzięki temu pielęgnacja i stylizacja włosów jest znacznie łatwiejsza i nie powoduje podrażnień.

Szampony zawierające substancje nawilżające, olejki eteryczne, czy też składniki przeciwgrzybicze mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry głowy. Warto wybierać produkty o łagodnym składzie, by uniknąć dodatkowych podrażnień.

Podsumowując, skuteczne leczenie łuszczycy może obejmować różne preparaty, począwszy od maści bez recepty, poprzez leki dostępne na receptę, aż po specjalne szampony. Istotne jest jednak, aby skonsultować się z dermatologiem, który pomoże dostosować terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego problemów skórnych. Skuteczny lek na łuszczycę może być inny dla każdego pacjenta, dlatego niezbędne jest rozeznanie jego stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb. W sprawdzeniu, jakie obecnie kremy na łuszczycę są dostępne, pomoże ranking leków na łuszczycę.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii łuszczyca:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem