Mleka przeciw ulewaniu, na refluks u niemowląt

Znaleziono produktów: 3

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Mleka przeciw ulewaniu, na refluks u niemowląt

(3)

-

Przyczyny ulewania pokarmu: najczęstsze powody ulewania pokarmu u niemowląt

Po przyjściu dziecka na świat jego organizm nie jest w pełni przystosowany do nowych warunków życia. Jeśli chodzi o układ pokarmowy noworodka, to jego niedojrzałość w pierwszych tygodniach po urodzeniu może być przyczyną ulewania pokarmu, kolek i wzdęć. W pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach życia dziecka, układ pokarmowy wciąż się rozwija. U noworodków mięsień zwieracza przełyku, odpowiadający za przedostawanie się pokarmu do żołądka, jest słaby i często nie może jeszcze funkcjonować w pełni poprawnie. Dochodzi wówczas do cofania się pokarmu z żołądka do przełyku. Tendencja do ulewań u niemowląt pojawia się zatem zazwyczaj bezpośrednio po jedzeniu. Przyczyną ulewania może też być spożycie zbyt dużej ilości pokarmu albo połykanie powietrza w czasie jedzenia.

Trzeba podkreślić, że ulewanie pokarmu u dzieci w wieku niemowlęcym to najczęściej fizjologiczne zjawisko, które na ogół samo ustępuje w okolicy 5. miesiąca życia. Jeżeli nie zdarza się ono przy każdym posiłku, nie należy się niepokoić. Należy jednak wiedzieć, że ulewanie w niektórych przypadkach może przekształcić się w refluks. Przyczyny ulewania pokarmu warto omówić z pediatrą – jest to szczególnie ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy dziecko ulewa na żółto.

Zdarza się, że przyczyną ulewania jest alergia na białka mleka krowiego. Dzieci, u których stosuje się karmienie piersią, powodem ulewania może być nieodpowiednia technika karmienia. Na czas karmienia najlepiej będzie ułożyć ulewające niemowlę tak, by na wpół leżało, a jego główka znajdowała się wyżej niż korpus. To sprawi, że pokarm będzie spływać prosto do jego żołądka.

Specjalne mleka przeciw ulewaniu: rozwiązania dla dzieci z tendencją do ulewań

Rozwiązanie dla ulewających niemowląt są różne – czasem wystarczy zmienić technikę karmienia butelką oraz smoczek. Często jednak bardzo pomoce okazuje się mleko dla dzieci przeciw ulewaniu. Takie mleka modyfikowane dla niemowląt zawierają specjalne składniki, które gęstnieją w żołądku maluszka i zatrzymują pokarm. Nowoczesne preparaty tego rodzaju pochodzące od rekomendowanych producentów są dobrze tolerowane przez rozwijający się układ pokarmowy malucha. Co istotne, dostarczają mu także wszystkich niezbędnych składników odżywczych i budulcowych, co jest bardzo ważne we właściwym żywieniu niemowląt.

Praktyczne wskazówki jak stosować proszki przeciw ulewaniu

Jeśli istnieją wskazania do tego, aby podawać maluchowi proszki przeciw ulewaniu, to trzeba je oczywiście odpowiednio przygotować. Z racji tego, że pokarm na bazie takich produktów gęstnieje w brzuszku dziecka, należy szczególnie uważać, aby mleko nie było za gęste, ponieważ to może doprowadzić do zatwardzenia u dziecka. Ważne jest też między innymi to, aby czas pomiędzy mieszaniem a podaniem dziecku produktu był jak najkrótszy – dokładnie taki, jak zaleca producent proszku. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z dostarczoną przez producenta informacją na temat sporządzania oraz przechowywania proszku przeciw ulewaniu dla niemowląt. 

Kiedy ulewanie jest fizjologiczne: ulewanie fizjologicznym a patologicznym

Warto wiedzieć, jakie są różnice między ulewaniem fizjologicznym a patologicznym. Gdy dziecko ulewa, z jego buzi powoli wypływa cienki strumień pokarmu. Zjawisku temu może towarzyszyć odbijanie. Podczas ulewania z buzi malucha wypływa zazwyczaj niewielka ilość płynu.

Refluks objawia się gwałtownymi wymiotowaniem po posiłkach, ale także w przerwach między nimi. Co więcej, w przypadku refluksu dziecko czuje nieprzyjemne pieczenie w przełyku, co sprawia, że jest ono niespokojne i płacze, może też unikać jedzenia. W przypadku alergii pokarmowych nierzadko dochodzi do obfitych, gwałtownych wymiotów. Poważne problemy z układem pokarmowym u niemowląt nie mogą być lekceważone, ponieważ mogą prowadzić do różnych chorób!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem