Suplementy z kwasem foliowym

Znaleziono produktów: 70

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Suplementy z kwasem foliowym

(70)

-

... 3
2 ... 3

Witamina B9 - kwas foliowy: właściwości i działanie kwasu foliowego 

Odpowiednio dobrane suplementy w ciąży są niezbędne i rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników. Trzeba pamiętać, że ciąża jest wyjątkowym stanem, w którym zapotrzebowanie na witaminy jest naprawdę duże. Jednym z najważniejszych jest kwas foliowy. Należy wybierać witaminy dla kobiet w ciąży z dużą zawartością kwasu foliowego. Niedobór witaminy B9, czyli kwasu foliowego, może zaburzać płodność u kobiet. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i krwiotwórczego. Kwas foliowy w ciąży pełni szczególnie ważną rolę. Otóż bierze udział w procesie tworzenia DNA, wpływa na rozwój komórek ciała. Dodatkowo zmniejsza ryzyko rozszczepu kręgosłupa, bezmózgowia czy przepukliny oponowo-rdzeniowej. Niedobór kwasy foliowego zwiększa ryzyko wad wrodzonych cewy nerwowej, ale też może spowodować przedwczesny poród czy nawet poronienie. Objawy niedoboru kwasy foliowego mogą być naprawdę różne. Najczęściej pojawiają się problemy z pamięcią, obniżony nastrój, przebarwienia na paznokciach, a także stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej. Kwas foliowy cena nie jest wysoka i należy pamiętać o jego regularnej suplementacji. 

Suplementacja kwasem foliowym - kiedy i jak wybrać odpowiedni preparat? 

Kwas foliowy bez recepty można zakupić w aptece. Najlepiej zrobić to już na etapie planowania ciąży. Aby zapobiegać wadom cewy nerwowej, należy zażywać kwas foliowy co najmniej 4 tygodnie przed zajściem w ciążę. Zapotrzebowanie na kwas foliowy w okresie ciąży wynosi ok. 5 mikrogramów. Dzięki temu znacząco zmniejsza się ryzyko wad genetycznych. Oczywiście lekarz może zalecić inną dawkę kwasu foliowego, np. wynoszącą 4 mikrogramy. Powinno się go suplementować przynajmniej do 16 tygodnia ciąży. Wyższe stężenie kwasu foliowego sprzedawane jest na receptę. Kwas foliowy 5 mg bez recepty nie jest dostępny. Kobiety w ciąży powinny zażywać kwas foliowy lek, nie suplement. Jest on lepiej przyswajalny. Oczywiście zbyt duża dawka kwasu foliowego w ciąży także jest szkodliwa. Przekraczając zalecaną dawkę zwiększa się ryzyko insulinooporności u dzieci. Nadmiar kwasu foliowego może powodować uszkodzenie płodu już w pierwszych tygodniach ciąży. 

Do kiedy brać kwas foliowy w ciąży i z jaką dawką? 

Tabletki kwasu foliowego są na ogół bardzo dobrze przyswajalne. Najlepiej wybrać witaminę B9 lek. Można też sięgnąć po witaminy z kwasem foliowym. Należy pamiętać, by stężenie kwasu foliowego było wystarczające. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że istnieje zależność kwas foliowy a układ nerwowy, a mianowicie kwas foliowy jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz komórek intensywnie dzielących np. tkanek płodu. Jeżeli planujecie ciążę, to najlepiej od razu sięgnąć po kwas foliowy. Suplementacja powinna odbywać się minimum do końca trwania pierwszego trymestru. Oczywiście może się okazać, że lekarz zaleci dłuższą suplementację. Ile kosztuje kwas foliowy? Cena najczęściej wynosi kilka złotych, zatem jest naprawdę tani. Biodostępność kwasu foliowego pochodzenia syntetycznego jest wysoka, stąd też należy wybierać preparaty kwasu foliowego, które są dobrze przyswajalne i jednocześnie zapobiegają niedoborom. Kwas foliowy dla dzieci również jest niezbędny. Można wybierać suplementy z kompleksem witaminowym, które również go zawierają. Jaki kwas foliowy dla mężczyzn sprawdzi się najlepiej? Najlepiej wybierać taki, który zawiera wysokie stężenie. Dzienna dawka wynosi 400 mikrogramów. Kwas foliowy pełni bardzo ważną rolę u mężczyzn, gdyż stanowi składnik fermatogenezy.

Kwas foliowy przed ciążą: folian czy kwas foliowy w ciąży

Wiele kobiet zastanawia się, czy sięgnąć po folian, czy kwas foliowy w ciąży? Otóż trzeba wiedzieć, że foliany to witaminy rozpuszczalne w wodzie, natomiast kwas foliowy jest substancją syntetyczną, którą przyjmuje się np. w formie suplementu. Oczywiście nie zawsze dieta kobiet, które planują ciążę jest prawidłowa. Bardzo łatwo jest doprowadzić organizm do niedoborów, dlatego warto sięgać po kwas foliowy jako suplement diety.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem