Witamina D+K dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 7

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Witamina D+K dla dzieci i niemowląt

(7)

-

Witamina D+K klucz do zdrowych kości i serca Twojego dziecka 

Odpowiednia suplementacja w wielu przypadkach jest niezbędna po to, by uzupełnić deficyty witaminowe. Na uwagę zasługuje witamina D+K dla dzieci, która odpowiada nie tylko za prawidłową pracę kości, ale też ma wpływ na pracę serca. Należy wiedzieć, że witamina K odgrywa bardzo ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Z tego powodu określa się ją mianem witaminy przeciwkrwotocznej. Dodatkowo wpływa na gospodarkę wapniową w organizmie. Z kolei witamina D zwiększa wchłanianie wapnia, a także fosforu, zatem odgrywa istotną rolę w procesie mineralizacji zębów. Wzmacnia też kości. Obie witaminy rozpuszczają się w tłuszczach. Trzeba jeszcze pamiętać, że ich niedobór może zaburzać wzrost, ale też prowadzić do uszkodzeń kości. Oczywiście witamina C i D na odporność także odgrywają bardzo ważną rolę. Można sięgnąć po lek w formie wygodnych tabletek do ssania. Wybór suplementów witaminowych dla dzieci nie musi być trudny. Należy kierować się stężeniem. Jednocześnie nie można zapominać, iż żadne suplementy nie zastąpią zdrowej i zbilansowanej diety. Skutki niedoborów witamin D+K mogą być bardzo poważne. Może pojawić się zaburzenie wzrostu. Zwiększa się też ryzyko krzywicy czy złamań kości, a nawet wystąpienia zapalenia kości czy stawów. Oczywiście dotyczy to witaminy D. Z kolei niedobór witaminy K powoduje zaburzenia krzepliwości, wydłużony czas gojenia się ran. Mogą pojawić się krwotoki, a nawet zaburzenia pracy jelit. Suplementacja witaminowa dla niemowląt także odgrywa bardzo ważną rolę. Istotna jest na pewno suplementacja witaminy C, D, K a także kwasów DHA. 

Jak zapewnić dziecku prawidłowy rozwój dzięki witaminie D+K?

Znaczenie witamin D+K dla wzrostu dzieci jest niezwykle ważne. Trzeba wiedzieć, że witamina D dla dzieci odgrywa szczególną rolę, gdyż uczestniczy w procesie tworzenia się kości, a także ich wzrostu. Należy zdawać sobie sprawę, że niedobór witaminy D u kobiet w ciąży także zwiększa ryzyko krzywicy u dziecka. Z kolei witamina K przede wszystkim odpowiada za syntezę białek uczestniczących w procesie krzepliwości krwi. Jednocześnie witamina K+D wpływa na równowagę wapniową i przyczynia się do wzrostu zawartości wapnia w kościach. Preparaty witaminowe dla dzieci rzeczywiście wpływają na zdrowe kości, a także je wzmacniają. Należy zdawać sobie sprawę, że wchłanianie wapnia u niemowląt może być ograniczone, stąd też suplementacja bywa niezbędna. Witamina k2 MK7 ma dodatkowo działanie przeciwgrzybiczne, ale też odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego. W znaczący sposób wpływa na mineralizację oraz gęstość kości. Przyspiesza też regenerację po urazach. Wpływ witamin D+K na zdrowe kości jest potwierdzony naukowo, tym bardziej że sama witamina k2 formuje tkankę kostną, a wraz z witamina D3 odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych kości. 

Źródła witamin D+K - niedobory oraz odpowiednie dawkowanie

Brak witamin D+K u dzieci jest szczególnie niebezpieczny. Prowadzi do rozwoju krzywicy, która charakteryzuje się niewystarczającą mineralizacją chrząstki wzrostowej, co z kolei przekłada się na słaby wzrost oraz deformację kostną. Niedobory mogą objawiać się u małych dzieci opóźnionym wyrzynaniem zębów mlecznych, widocznymi defektami w budowie szkliwa. Dodatkowo może pojawić się rozmiękanie potylicy, a także wydatne guzy czołowe. Bardzo niebezpieczne bywa opóźnione zrastanie ciemiączka. Zaburzony jest także wzrost. Dawkowanie witamin D+K dla niemowląt zależy od miesiąca życia. Otóż od 1 dnia życia do 6 miesiąca najczęściej stosuje się 400 j.m/dobę i to niezależnie od sposobu karmienia. Natomiast u dzieci pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia dawka wynosi od 400 do 600 j.m/dobę. Dla wcześniaków dawkę ustala lekarz prowadzący. 

Suplementacja witamin D+K - formy witamin i najlepsza przyswajalność 

Znaczenie witamin D+K dla wzrostu dzieci jest ogromne. Suplementacja jest więc niezbędna. Oczywiście należy wybierać odpowiednią formę witamin, dobraną pod kątem wieku dziecka Dla noworodków i niemowląt zalecane są krople. Od 1 do 3 roku życia poza kroplami można stosować kapsułki. Ich zawartość należy rozpuszczać w herbatce lub wodzie. Dla starszych dzieci zaleca się już pastylki do ssania. Aby zwiększyć przyswajalność witamin najlepiej podawać preparaty w czasie posiłku.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem