Preparaty i leki na kaszel suchy

Znaleziono produktów: 71

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i leki na kaszel suchy

(71)

-

... 3
2 ... 3

Suchy, męczący kaszel - co podać, aby zniwelować problem?

Suchy, duszący kaszel to uciążliwy problem, który znacząco może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zawsze jest objawem, który powinien wzbudzić nasz niepokój. Może bowiem oznaczać wiele problemów zdrowotnych - począwszy od infekcji wirusowych i bakteryjnych, poprzez alergie na innych problemach z dolnymi drogami oddechowymi kończąc.

W większości przypadków kaszlowi towarzyszy katar, osłabienie i złe samopoczucie. W takim przypadku prawdopodobnie jest to objaw infekcji, którą z początku można próbować leczyć domowymi sposobami. Syrop na suchy kaszel nawilży drogi oddechowe i może pomóc zmniejszyć odruch kaszlowy. Dobry syrop na kaszel suchy przynosi ulgę w ciągu dnia, koniecznie jednak trzeba sprawdzić jego dawkowanie. 

Co jednak zrobić, jeśli suchy kaszel utrzymuje się w nocy? W tym wypadku wskazane okażą się tabletki z bezpiecznymi i sprawdzonymi lekami. 

Leki na suchy kaszel - natychmiastowa ulga dla Twojego gardła

Tabletki na suchy kaszel zazwyczaj zawierają kodeinę, która hamuje neurologiczny odruch kaszlowy. Nie leczą one zatem przyczyny powstawania kaszlu, ale dają ulgę choremu i pozwalają mu zasięgnąć dobroczynnego wpływu snu. Leki na suchy kaszel są jednak zaliczane do grupy leków uzależniających - kodeina jest opiatem i nie powinna być zażywana bez kontroli lekarza przez czas dłuższy niż 5 dni. 

Jeżeli uporczywy kaszel utrzymuje się przez okres dłuższy niż kilka dni, na dodatek pozostaje suchy i nie przechodzi w mokry, konieczne jest sprawdzenie, co jest jego przyczyną. Być może jest to reakcja alergiczna, albo - w przypadku występowania gorączki i ogólnego osłabienia - zapalenie krtani lub tchawicy. 

Jeśli nie mamy pewności, jak rozróżnić kaszel mokry od suchego, powinniśmy udać się do lekarza nim wdrożymy jakiekolwiek leczenie produktami aptecznymi. 

Pastylki i tabletki na suchy, męczący kaszel w nocy u dorosłych

Doskwiera Ci suchy, męczący kaszel? Co podać w takiej sytuacji osobie dorosłej? Przede wszystkim, preparatem pierwszej pomocy są pastylki do ssania, które powlekają gardło nawilżającą powłoką, mogącą łagodzić uczucie "swędzenia". Wskazane jest także spożywanie dużej ilości ciepłych, ale nie gorących, płynów. Przy suchym kaszlu zaleca się nawilżać powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywa chory. 

Jeśli wszystkie te sposoby nie pomagają, można sięgnąć po dostępne bez recepty leki na przeziębienie i kaszel lub 
dobry syrop na suchy kaszel dla dorosłych. Syropy tego typu zawierają substancje rozkurczające oskrzela, zmniejszające przez to uczucie duszności i zmniejszające częstotliwość kaszlu. Biorąc kilka leków należy sprawdzić, czy nie zawierają one tych samych substancji, aby nie duplikować dawki. 

Dobry syrop na suchy kaszel dla dorosłych – skuteczne preparaty polecane przez Wapteka.pl

Suchy kaszel u dorosłych i dzieci jest zawsze objawem poważniejszej choroby, dlatego nigdy nie powinien być bagatelizowany. Jeśli nasila się w szczególności wieczorem i w nocy, może to wskazywać na stan alergiczny. W takim przypadku podanie leków antyhistaminowych może przynieść natychmiastową ulgę i pomóc choremu. Warto jednak sprawdzić, jaki alergen powoduje taką reakcję.

Jeśli suchy kaszel jest następstwem infekcji bakteryjnej czy wirusowej, wskazane jest stosowanie leków o silniejszym działaniu, jak np. kodeina. Jednak należy pamiętać, że leków tych nie można stosować u dzieci poniżej 14 roku życia. 

Szukając sprawdzonych leków na suchy kaszel należy szukać dekstrometorfanu, butamirowego hydrochlorku, bronchospasolu lub syropów na bazie naturalnych substancji obecnych np. w igłach sosny. 

Preparatami wspomagającymi wracanie do zdrowia są także działające osłonowo cukierki i pastylki na gardło. Jeżeli kaszel utrzymuje się mimo podawania tych preparatów, konieczne jest jak najszybsze zasięgnięcie opinii lekarza.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem