Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Rękawice

26,39zł
33,22zł
18,18zł
18,49zł

Produkty do dezynfekcji i pielęgnacji rąk do użytku domowego

Dezynfekcja rąk jest niezbędna zarówno w miejscach publicznych, jak i na co dzień w domu, w szczególności przed opatrywaniem ran i skaleczeń. Warto zaopatrzyć się w środki dezynfekujące przed pojawieniem się w domu noworodka, a także jeśli jeden z domowników zmaga się z chorobą zakaźną. Kupując żel do dezynfekcji lub waciki nasączone alkoholem upewnijmy się, że jego stężenie przekracza 75%. Tylko ono zapewnia prawidłową ochronę przed większością bakterii i wirusów.

Należy pamiętać, że środki do dezynfekcji mogą wysuszać skórę dłoni - dlatego jeśli jesteśmy zmuszeni ciągle stosować tego typu preparaty dla własnego bezpieczeństwa, zaopatrzmy się również w dobrej jakości preparaty do pielęgnacji rąk. Szczególnie polecane są produkty z mocznikiem, które świetnie nawilżają naskórek.

Rękawice do pracy - bezpieczeństwo, higiena, dezynfekcja

Rękawiczki do pracy dają poczucie bezpieczeństwa, realną ochronę pod względem higienicznym. Co więcej, pomagają zachować sterylne warunki, niezbędne do opatrywania ran, zmiany opatrunków, przemywania trudno gojących się ran. Rękawice lateksowe, nitrylowe i winylowe pozwalają również wykonywać domowe prace bez ryzyka zranienia czy uszkodzenia naskórka. Warto jednak pamiętać, że aby rękawiczki ochronne spełniały swoją funkcję, muszą być dobrane do rozmiaru naszej dłoni. Zbyt duże będą się zsuwać, a zbyt ciasne mogą prowadzić do powstania odparzeń - w szczególności przy długotrwałym noszeniu. Wybierając rodzaj rękawic należy się także zastanowić, do jakich prac będą one wykorzystywane - przykładowo rękawiczki lateksowe nie mogą wchodzić w kontakty z tłuszczami, a winylowe - z rozpuszczalnikami.

Rękawice do użytku medycznego - ochrona, zapobieganie zakażeniom

Zmienianie opatrunków, jak również zmiana pieluch u osób dorosłych, wynoszenie nieczystości czy inne czynności wykonywane przy chorych wymagają wzmożonej uważności. Dbanie o własną higienę pielęgniarek i pielęgniarzy jest niezbędnym elementem profilaktyki zakażeń. Ochrona ta jest możliwa dzięki środkom ochrony osobistej takim jak rękawiczki winylowe, lateksowe i nitrylowe.

Rękawice do pracy z żywnością - czystość i zdrowie

Pracując z żywnością - nie tylko zawodowo, ale również w domu - powinniśmy dbać o najwyższe standardy higieniczne. Z tego względu warto sięgać po jednorazowe rękawiczki, które chronią nie tylko przed przenoszeniem się zarazków z naszych rąk na żywność, ale również chronią nasze dłonie przed substancjami potencjalnie uczulającymi lub barwiącymi. Rękawiczki lateksowe, winylowe czy nitrylowe warto mieć w kuchennej szafce, aby posiłkować się nimi przy zmywaniu, obieraniu warzyw i krojeniu mięsa oraz warzyw i owoców o intensywnym zapachu.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.