Płyny do higieny intymnej

Znaleziono produktów: 85

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Płyny do higieny intymnej

(85)

-

... 3
2 ... 3

Zdrowie miejsc intymnych związane jest z zachowaniem w nich odpowiedniego środowiska bakteryjnego. Równowaga ta gwarantowana jest przez kwaśny odczyn pH pochwy,który powinien wynosić od 3,5 do 4,4. Skutecznym sposobem na jego utrzymanie są płyny do higieny intymnej i żele do higieny intymnej, które należy stosować do codziennej higieny okolic intymnych. Największym błędem jest używanie w tym celu zwykłych kosmetyków do kąpieli czy nawet mydła, co może doprowadzić nie tylko do zaburzeń mikroflory w miejscach intymnych, ale również do podrażnień oraz infekcji.Dlaczego nie mydło a płyny dohigieny intymnej?

Mydło nadal jest jednym z podstawowych środków higienicznych używanych domycia całego ciała i o ile jego właściwością higienicznym nie można nic zarzucić, czasami są nawet zbyt silne, to jednak w przypadku higieny miejsc intymnych sprawa jest bardziej skomplikowana. Mydło jest bowiem zasadowe, a tonie sprzyja utrzymaniu odpowiedniego pH w pochwie. Powrót do równowagi środowiska kwasowego potraktowanego zwykłym mydłem może zająć nawet kilka godzin. Jeśli dodamy do tego jeszcze wysuszenie błon śluzowych przez mydło, to bardzo łatwo jest o różnego rodzaju podrażnienia. W ten oto sposób można nabawić się infekcji intymnych, przed czym chronią płyny do higieny intymnej,których pH jest zbliżone do tego, które panuje w pochwie. A na dodatek w składzie wielu płynów do higieny miejsc intymnych znajdują się również pałeczki bakterii kwasu mlekowego oraz witamina B5, które zapewniają równowagę mikroflory błon śluzowych pochwy.A może żele do higieny intymnej?

Alternatywą dla tradycyjnych płynów do higieny intymnej są żele do higieny intymnej. W ich składzie również można znaleźć probiotyczne szczepy bakterii czy środki łagodzące podrażnienia. Ich pH także jest bezpieczne dla miejsc intymnych, a konsystencja żelu sprawia, że są one łatwe i wygodne w codziennym użyciu.

Od prawidłowej higieny intymnej zależy zdrowie i komfort każdej kobiety. Dowiedz się, czym się kierować w wyborze płynu do higieny intymnej oraz dlaczego stosowanie wysokiej jakości kosmetyków ma znaczenie.

Higienamiejsc intymnych jest niezwykle istotna, jednak stosowanie w jej trakcienieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych może wyrządzić więcej szkód niżpożytku. Problem ten rozwiązują płyny do higieny intymnej oraz żele dohigieny intymnej, których odczyn pH nie powoduje zaburzenia naturalnej kwasowejrównowagi rejonów intymnych. W naszej aptece znajduje się szeroki wachlarzśrodków do higieny intymnej, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Płyny i żeledo higieny intymnej nie tylko chronią przed możliwością wystąpieniainfekcji i podrażnień miejsc intymnych, ale również pomagają zachowaćodpowiedni odczyn pH, a tym samym równowagę bakteryjną błon śluzowych pochwy.


Jak wybrać płyn z odpowiednim pH?

Utrzymanie odpowiedniego pH okolic intymnych zapewnia barierę ochronną przed negatywnym działaniem drobnoustrojów i patogenów mogących powodować infekcje bakteryjne pochwy. Z tego też względu płyny do higieny intymnej w ciąży są nieodzownym elementem prawidłowej pielęgnacji przyszłej mamy, ale powinny stosować je także kobiety z nawracającymi problemami infekcyjnymi, aktywne seksualnie, uczęszczające na publiczne pływalnie i wszystkie, które pragną czuć się świeżo i zapewnić sobie maksymalny komfort.

Płyny intymne o idealnym pH to takie, które pomagają zachować fizjologiczny stan pochwy - a pH okolic intymnych kobiety powinno wahać się w granicy 3,6-4,5, w zależności od momentu cyklu. Zarówno zbyt kwaśne, jak i zbyt zasadowe pH pochwy prowadzi do zaburzeń flory bakteryjnej, a tym samym, pojawiania się zakażeń i infekcji. Może także utrudniać zajście w ciążę.


Płyny do higieny intymne przy problemach z grzybicą

Problemy z nawracającymi infekcjami grzybiczymi związane są najczęściej z nieprawidłowym pH pochwy oraz dysbiozą bakteryjną. Aby przywrócić naturalną równowagę fizjologiczną wskazane jest stosowanie doustnych i dopochwowych probiotyków odbudowujących kolonie poszczególnych szczepów bakterii (szczególnie bakterii kwasu mlekowego), a także regularne mycie okolic intymnych żelami zawierającymi kwas mlekowy i delikatne środki myjące.

Pamiętajmy, że grzybica pochwy nigdy nie powinna być leczona na własną rękę bez konsultacji z lekarzem ginekologiem - jednak zdecydowanie w usunięciu wielu nieprzyjemnych dolegliwości związanych z tą chorobą pomaga stosowanie odpowiednich, wysokiej jakości płynów do higieny intymnej. Usuwają one przykry zapach, delikatnie oczyszczają okolice intymne z ewentualnych zabrudzeń takich jak upławy, które często towarzyszą infekcjom grzybiczym. Mogą także pomóc nawilżać okolice intymne i wpływać na nawilżenie błon śluzowych - nigdy jednak nie powinny być wprowadzane do wnętrza pochwy!


Emulsje do higieny intymnej ze składników pochodzenia roślinnego

Emulsje do higieny intymnej ze składnikami botanicznymi to naturalny i skuteczny sposób zachowania równowagi fizjologicznej. Warto sięgać po preparaty zawierające nagietek, korę dębu, mniszka lekarskiego czy różę damasceńską. Wszystkie te rośliny od wieków stosowane były w tradycyjnej medycynie do wykonywania tzw. nasiadówek i wywarów służących do obmywania okolic intymnych np. kobiet w połogu.


Płyny oraz emulsje do higieny intymnej zapobiegają podrażnieniom pochwy

Układ moczowo-płciowy i pochwa kobiety to bardzo złożone narządy, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Ze względu na swoją budowę, często ulegają podrażnieniom i są podatne na infekcje. Stosowanie płynów i bogatych emulsji do higieny intymnej nie tylko pomaga w profilaktyce takich zdarzeń, ale także dodatkowo zwiększa satysfakcję z życia seksualnego. Regularnie stosowane płyny do higieny intymnej przyspieszają regenerację tkanek i nawilżają delikatne okolice intymne.


Żele intymne pomagają zachować naturalną florę bakteryjną

Dbanie o naturalną florę bakteryjną pochwy to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej u kobiet w każdym wieku. Dlatego higiena intymna u młodych dziewcząt jak i higiena u młodych matek jest tak samo istotna. Szczególnie jakości flory bakteryjnej pochwy należy przyjrzeć się w okresie zachwiania równowagi hormonalnej, ponieważ wpływa ona na funkcjonowanie poszczególnych szczepów bakterii. Takimi naturalnymi etapami życia kobiet, które wpływają na zmiany hormonalne jest dojrzewanie, ciąża, połóg, laktacja, a także menopauza.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem