Płyny do higieny intymnej

Znaleziono produktów: 91

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Płyny do higieny intymnej

(91)

-

... 3
2 ... 3

Zdrowie miejsc intymnych związane jest z zachowaniem w nich odpowiedniego środowiska bakteryjnego. Równowaga ta gwarantowana jest przez kwaśny odczyn pH pochwy,który powinien wynosić od 3,5 do 4,4. Skutecznym sposobem na jego utrzymanie są płyny do higieny intymnej i żele do higieny intymnej, które należy stosować do codziennej higieny okolic intymnych. Największym błędem jest używanie w tym celu zwykłych kosmetyków do kąpieli czy nawet mydła, co może doprowadzić nie tylko do zaburzeń mikroflory w miejscach intymnych, ale również do podrażnień oraz infekcji.



Dlaczego nie mydło a płyny dohigieny intymnej?

Mydło nadal jest jednym z podstawowych środków higienicznych używanych domycia całego ciała i o ile jego właściwością higienicznym nie można nic zarzucić, czasami są nawet zbyt silne, to jednak w przypadku higieny miejsc intymnych sprawa jest bardziej skomplikowana. Mydło jest bowiem zasadowe, a tonie sprzyja utrzymaniu odpowiedniego pH w pochwie. Powrót do równowagi środowiska kwasowego potraktowanego zwykłym mydłem może zająć nawet kilka godzin. Jeśli dodamy do tego jeszcze wysuszenie błon śluzowych przez mydło, to bardzo łatwo jest o różnego rodzaju podrażnienia. W ten oto sposób można nabawić się infekcji intymnych, przed czym chronią płyny do higieny intymnej,których pH jest zbliżone do tego, które panuje w pochwie. A na dodatek w składzie wielu płynów do higieny miejsc intymnych znajdują się również pałeczki bakterii kwasu mlekowego oraz witamina B5, które zapewniają równowagę mikroflory błon śluzowych pochwy.



A może żele do higieny intymnej?

Alternatywą dla tradycyjnych płynów do higieny intymnej są żele do higieny intymnej. W ich składzie również można znaleźć probiotyczne szczepy bakterii czy środki łagodzące podrażnienia. Ich pH także jest bezpieczne dla miejsc intymnych, a konsystencja żelu sprawia, że są one łatwe i wygodne w codziennym użyciu.

Od prawidłowej higieny intymnej zależy zdrowie i komfort każdej kobiety. Dowiedz się, czym się kierować w wyborze płynu do higieny intymnej oraz dlaczego stosowanie wysokiej jakości kosmetyków ma znaczenie.

Higienamiejsc intymnych jest niezwykle istotna, jednak stosowanie w jej trakcienieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych może wyrządzić więcej szkód niżpożytku. Problem ten rozwiązują płyny do higieny intymnej oraz żele dohigieny intymnej, których odczyn pH nie powoduje zaburzenia naturalnej kwasowejrównowagi rejonów intymnych. W naszej aptece znajduje się szeroki wachlarzśrodków do higieny intymnej, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Płyny i żeledo higieny intymnej nie tylko chronią przed możliwością wystąpieniainfekcji i podrażnień miejsc intymnych, ale również pomagają zachowaćodpowiedni odczyn pH, a tym samym równowagę bakteryjną błon śluzowych pochwy.


Jak wybrać płyn z odpowiednim pH?

Utrzymanie odpowiedniego pH okolic intymnych zapewnia barierę ochronną przed negatywnym działaniem drobnoustrojów i patogenów mogących powodować infekcje bakteryjne pochwy. Z tego też względu płyny do higieny intymnej w ciąży są nieodzownym elementem prawidłowej pielęgnacji przyszłej mamy, ale powinny stosować je także kobiety z nawracającymi problemami infekcyjnymi, aktywne seksualnie, uczęszczające na publiczne pływalnie i wszystkie, które pragną czuć się świeżo i zapewnić sobie maksymalny komfort.

Płyny intymne o idealnym pH to takie, które pomagają zachować fizjologiczny stan pochwy - a pH okolic intymnych kobiety powinno wahać się w granicy 3,6-4,5, w zależności od momentu cyklu. Zarówno zbyt kwaśne, jak i zbyt zasadowe pH pochwy prowadzi do zaburzeń flory bakteryjnej, a tym samym, pojawiania się zakażeń i infekcji. Może także utrudniać zajście w ciążę.


Płyny do higieny intymne przy problemach z grzybicą

Problemy z nawracającymi infekcjami grzybiczymi związane są najczęściej z nieprawidłowym pH pochwy oraz dysbiozą bakteryjną. Aby przywrócić naturalną równowagę fizjologiczną wskazane jest stosowanie doustnych i dopochwowych probiotyków odbudowujących kolonie poszczególnych szczepów bakterii (szczególnie bakterii kwasu mlekowego), a także regularne mycie okolic intymnych żelami zawierającymi kwas mlekowy i delikatne środki myjące.

Pamiętajmy, że grzybica pochwy nigdy nie powinna być leczona na własną rękę bez konsultacji z lekarzem ginekologiem - jednak zdecydowanie w usunięciu wielu nieprzyjemnych dolegliwości związanych z tą chorobą pomaga stosowanie odpowiednich, wysokiej jakości płynów do higieny intymnej. Usuwają one przykry zapach, delikatnie oczyszczają okolice intymne z ewentualnych zabrudzeń takich jak upławy, które często towarzyszą infekcjom grzybiczym. Mogą także pomóc nawilżać okolice intymne i wpływać na nawilżenie błon śluzowych - nigdy jednak nie powinny być wprowadzane do wnętrza pochwy!


Emulsje do higieny intymnej ze składników pochodzenia roślinnego

Emulsje do higieny intymnej ze składnikami botanicznymi to naturalny i skuteczny sposób zachowania równowagi fizjologicznej. Warto sięgać po preparaty zawierające nagietek, korę dębu, mniszka lekarskiego czy różę damasceńską. Wszystkie te rośliny od wieków stosowane były w tradycyjnej medycynie do wykonywania tzw. nasiadówek i wywarów służących do obmywania okolic intymnych np. kobiet w połogu.


Płyny oraz emulsje do higieny intymnej zapobiegają podrażnieniom pochwy

Układ moczowo-płciowy i pochwa kobiety to bardzo złożone narządy, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Ze względu na swoją budowę, często ulegają podrażnieniom i są podatne na infekcje. Stosowanie płynów i bogatych emulsji do higieny intymnej nie tylko pomaga w profilaktyce takich zdarzeń, ale także dodatkowo zwiększa satysfakcję z życia seksualnego. Regularnie stosowane płyny do higieny intymnej przyspieszają regenerację tkanek i nawilżają delikatne okolice intymne.


Żele intymne pomagają zachować naturalną florę bakteryjną

Dbanie o naturalną florę bakteryjną pochwy to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej u kobiet w każdym wieku. Dlatego higiena intymna u młodych dziewcząt jak i higiena u młodych matek jest tak samo istotna. Szczególnie jakości flory bakteryjnej pochwy należy przyjrzeć się w okresie zachwiania równowagi hormonalnej, ponieważ wpływa ona na funkcjonowanie poszczególnych szczepów bakterii. Takimi naturalnymi etapami życia kobiet, które wpływają na zmiany hormonalne jest dojrzewanie, ciąża, połóg, laktacja, a także menopauza.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem