Plastry na odciski pod stopą i na piętach - preparaty na nagniotki | Wapteka

Znaleziono produktów: 18

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Plastry na odciski pod stopą i na piętach - preparaty na nagniotki | Wapteka

(18)

-


Plastry na nagniotki w celu złagodzenia bólu i dyskomfortu

Nagniotki i odciski to problemy skórne, które powodują duży dyskomfort - z racji faktu, że zlokalizowane są na stopach, mogą wręcz uniemożliwiać chodzenie, a leczenie ich jest bardzo trudne. Modzele, nagniotki i odciski powstają na skutek nadmiernego ocierania i nacisku, najczęściej powodowanego nieodpowiednio dobranym obuwiem. Nagniotki mają kształt stożka, który w czasie chodzenia wbija się w skórę, co powoduje dolegliwości bólowe. Nieduże modzele i nagniotki można usunąć domowymi sposobami, stosując preparaty na nagniotki służące do leczenia nieestetycznych zmian na stopach.

Plastry na odciski zawierają kwas salicylowy o właściwościach złuszczających. Dodatkowo zawarte w nich substancje antyseptyczne, wygładzające i natłuszczające pomagają szybko zregenerować naskórek, a uprzednio pozbyć się chorych tkanek w sposób bezpieczny i bezbolesny.


Rodzaje opatrunków i plastry na odciski

Wodoodporne plastry na odciski zapewniają komfort i ochronę odcisków nawet w czasie kąpieli czy wizyty na basenie. Duże odciski na stopach, które trudno się goją i powodują duże dolegliwości bólowe, wymagają specjalnej pielęgnacji. W tym celu sprawdzą się plastry usuwające duże odciski. Warto pamiętać, że bezpieczne usuwanie odcisków wymaga czasu i stosowania odpowiednich preparatów - w żadnym wypadku nie powinno się tego robić manualnie i z użyciem siły. Może to prowadzić do powstawania zmian zapalnych i wdawania się zakażeń, a w konsekwencji - powstawania blizn. Renomowani producenci preparatów do pielęgnacji stóp jak Scholl posiadają w swojej ofercie produkty dla osób o różnorodnych potrzebach.

W przypadku dużych, głębokich zmian, warto udać się do podologa, który pomoże pozbyć się bólu stóp i wskaże odpowiednie do naszego problemu rozwiązanie. Niekiedy usunięcie nagniotków w sposób chirurgiczny jest jedynym skutecznym sposobem na ich trwałe pozbycie się.


Polecane produkty na odciski:

- Active Plast Special plastry na odciski z kwasem salicylowym

- Compeed plastry na odciski między palcami 

- EcoPlast Plastry na odciski

Jak zapobiegać powstawaniu i pogłębianiu się nagniotków?

Profilaktyka powstawania nagniotków wiąże się przede wszystkim z noszeniem wygodnego, dopasowanego do naszych stóp obuwia. Modzele i odciski powstają na skutek długotrwałego nacisku i tarcia twardymi elementami buta lub nieprawidłowego stawiania stopy - co ma miejsce np. w butach na obcasie. Regularne stosowanie kosmetyków złuszczających i nawilżających naskórek pomaga pozbyć się zmian naturalnie powstających w czasie chodzenia, które mogą się z wiekiem nasilać nawet przy noszeniu wygodnego obuwia. Nie wszyscy wiedzą, że nawracające odciski można niekiedy wyleczyć udając się do fizjoterapeuty - złe ustawianie stóp w czasie chodzenia bywa powodowane nieodpowiednią postawą.


Środki na odciski miękkie i twarde

Na odciski twarde, zwane inaczej nagniotkami, polecane są opatrunki z kwasem salicylowym i mocznikiem. Działają one dwutorowo - zmiękczając naskórek i go złuszczając, a także przyspieszając regenerację. Tymczasem miękkie odciski, czyli modzele, przypominające otwartą ranę, powinny być leczone z użyciem równie miękkich opatrunków z substancjami leczniczymi.


Kiedy należy zgłosić się do lekarza w związku z nagniotkami i piętami?

Zrogowaciała skóra pięt i nawracające nagniotki to problem estetyczny, którego często chcemy pozbyć się w okresie wiosenno-letnim. Tymczasem nie z każdym przypadkiem nagniotków jest sobie w stanie poradzić kosmetyczka. Warto przede wszystkim zdiagnozować powód, dla którego mamy problem z tymi zmianami skórnymi. Może być to efekt noszenia niewygodnego obuwia lub wad postawy. Jeśli nagniotki były długotrwale nieleczone, jedynym sposobem ich pozbycia się jest interwencja chirurgiczna lub laserowa - jednak decyzję o tym podejmuje lekarz. Zabiegi tego typu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i nie wymagają specjalnego przygotowania. Należy jednak pamiętać, że jeśli zależy nam na zachowaniu gładkich stóp, konieczne jest stosowanie się do zaleceń dermatologicznych w okresie rekonwalescencji.

Koniecznie należy zwrócić się do lekarza z suchymi, pękającymi piętami, na których pojawiają się otwarte rany - tego typu objaw często związany jest z cukrzycą lub zaawansowaną chorobą o podłożu grzybiczym.

Odciski na palcach czy stopach to nic przyjemnego. Doświadczają ich zarówno mężczyźni, którzy intensywnie uprawiają sporty jak również kobiety. W ich przypadku dodatkowym źródłem odcisku mogą być pięknie wyglądające na nodze szpilki. Jak więc zabezpieczyć się przed tymi nieprzyjemnymi konsekwencjami? I co wybrać, gdy odciski już są? Prezentujemy poniżej. Zapraszamy.


Jak łagodzić ból i dyskomfort w domowym zaciszu?

Odciski i tzw. nagniotki to problemy skórne, które sprawiają nam nie tylko dyskomfort i ból, ale momentami przybierają taką formę, że uniemożliwiają nam swobodne poruszanie się. Ich leczenie nie jest ani szybkie, ani przyjemne. Tzw. modzele, nagniotki i odciski powstają poprzez nadmierne ocieranie i nacisk, najczęściej z powodu źle dobranego obuwia. Nagniotki mają kształt stożka, który w czasie chodzenia wbija się w skórę, co sprawia ból. Zarówno nagniotki jak i modzele niewielkich rozmiarów możemy usunąć w domowym zaciszu z użyciem specjalnych preparatów. Dostępne w wApteka są również plastry na odciski, które zawierają kwas salicylowy o właściwościach złuszczających. Dodatkowo dzięki zawartości substancji antyseptycznych, wygładzają i natłuszczają nasz naskórek dzięki czemu regeneracja skóry odbywa się szybciej.

By przyspieszyć gojenie możesz skorzystać z kilku przydatnych rad, dostępnych tutaj.


Jakie plastry wybrać do Twoich odcisków?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów plastrów a ich wybór będzie podyktowany zarówno wielkością uszkodzenia naskórka jak i Twoimi oczekiwaniami. Najczęściej wybieranymi plastrami są plastry na odciski na stopie, ale również plastry na odciski pod stopą czy plastry na odciski z korzeniem. Jeżeli planujesz aktywności w wodzie warto zdecydować się na wodoodporne plastry. Plastry usuwające duże odciski to remedium na duże rany, które wymagają szczególnego wsparcia w gojeniu. By wspomóc ten proces warto postawić również na dodatkowe materiały i preparaty, które dzięki zawartości substancji regenerujących przyspieszą gojenie. Gdy jednak nasze rany są duże i głębokie, warto udać się do podologa, który dobierze nam indywidualne leczenie. Niekiedy usunięcie nagniotków w sposób chirurgiczny jest jedynym skutecznym sposobem na ich trwałe pozbycie się.

Poznaj sprawdzone sposoby na usunięcie odcisków.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele preparatów na niestrawność, które już w początkowej fazie pozwalają nam na zapobiegnięcie rozwijaniu się gazów w organizmie. Są to m.in. leki na poprawę funkcjonowania układu trawiennego, tabletki na wzdęcia a także dedykowane zioła na wzdęcia. Spośród wielu preparatów, skuteczny lek na wzdęcia i zaparcia powinien mieć sprawdzony skład i opierać się możliwie jak w największym stopniu na naturalnych składnikach.

Wzdęciom może również towarzyszyć zgaga bądź zaparcia. Wówczas również warto sięgnąć po sprawdzone i polecane preparaty.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem