Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Plastry na odciski

13,23zł
14,89zł
15,89zł
6,67zł
10,49zł

Jak zapobiegać powstawaniu i pogłębianiu się nagniotków?

Profilaktyka powstawania nagniotków wiąże się przede wszystkim z noszeniem wygodnego, dopasowanego do naszych stóp obuwia. Modzele i odciski powstają na skutek długotrwałego nacisku i tarcia twardymi elementami buta lub nieprawidłowego stawiania stopy - co ma miejsce np. w butach na obcasie. Regularne stosowanie kosmetyków złuszczających i nawilżających naskórek pomaga pozbyć się zmian naturalnie powstających w czasie chodzenia, które mogą się z wiekiem nasilać nawet przy noszeniu wygodnego obuwia. Nie wszyscy wiedzą, że nawracające odciski można niekiedy wyleczyć udając się do fizjoterapeuty - złe ustawianie stóp w czasie chodzenia bywa powodowane nieodpowiednią postawą.

Środki na odciski miękkie i twarde

Na odciski twarde, zwane inaczej nagniotkami, polecane są opatrunki z kwasem salicylowym i mocznikiem. Działają one dwutorowo - zmiękczając naskórek i go złuszczając, a także przyspieszając regenerację. Tymczasem miękkie odciski, czyli modzele, przypominające otwartą ranę, powinny być leczone z użyciem równie miękkich opatrunków z substancjami leczniczymi.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza w związku z nagniotkami i piętami?

Zrogowaciała skóra pięt i nawracające nagniotki to problem estetyczny, którego często chcemy pozbyć się w okresie wiosenno-letnim. Tymczasem nie z każdym przypadkiem nagniotków jest sobie w stanie poradzić kosmetyczka. Warto przede wszystkim zdiagnozować powód, dla którego mamy problem z tymi zmianami skórnymi. Może być to efekt noszenia niewygodnego obuwia lub wad postawy. Jeśli nagniotki były długotrwale nieleczone, jedynym sposobem ich pozbycia się jest interwencja chirurgiczna lub laserowa - jednak decyzję o tym podejmuje lekarz. Zabiegi tego typu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i nie wymagają specjalnego przygotowania. Należy jednak pamiętać, że jeśli zależy nam na zachowaniu gładkich stóp, konieczne jest stosowanie się do zaleceń dermatologicznych w okresie rekonwalescencji.

Koniecznie należy zwrócić się do lekarza z suchymi, pękającymi piętami, na których pojawiają się otwarte rany - tego typu objaw często związany jest z cukrzycą lub zaawansowaną chorobą o podłożu grzybiczym.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.