Płyny do soczewek

Znaleziono produktów: 8

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Płyny do soczewek

(8)

-

Najlepszy płyn do soczewek – znajdź idealny produkt dla Twojego wzroku 

Wiele osób zamiast okularów wybiera soczewki. W takim przypadku trzeba pamiętać jak ważna jest ich pielęgnacja. Odpowiednia woda do soczewek skutecznie je oczyszcza, a także dezynfekuje. Trzeba zdawać sobie sprawę, że soczewki kontaktowe dostępne są w wielu różnych wariantach. Oznacza to, że należy dobrać właściwe płyny do pielęgnacji soczewek twardych i miękkich. Można zdecydować się na produkt wielofunkcyjny, który nie tylko czyści, ale też dezynfekuje. Dostępne są także płyny oksydacyjne, które służą do usuwania zanieczyszczeń, ale też osadów oraz bakterii pojawiających się na ich powierzchni. Płyn do soczewek kontaktowych może usuwać osady białkowe, ale też może być oparty na roztworze soli fizjologicznej. Wybierając płyn na bazie nadtlenku wodoru, trzeba wiedzieć, że skutecznie czyści oraz dezynfekuje. Dostępne są soczewki RGP. Są to soczewki twarde, które wykorzystuje się do korekcji wad wzroku. Do ich czyszczenia trzeba zastosować odpowiedni płyn. Przy wyborze płynu do szkieł kontaktowych trzeba też zwrócić uwagę na jego skład. Kwas wersenowy ma działanie bakteriobójcze, natomiast poloksamina rozpuszcza osady białkowe. Za nawilżenie odpowiada panthenol oraz prowitamina B5, natomiast bufory pozwalają utrzymać prawidłowe pH soczewek.

Płyn do soczewek twardych - specjalistyczna ochrona dla specjalnych potrzeb 

Soczewki RGP to soczewki twarde gazoprzepuszczalne, które mogą być noszone nawet przez osoby z wysokim astygmatyzmem bądź dużą wadą wzroku. Oczywiście wymagają odpowiedniego czyszczenia. Należy zastosować płyn do twardych soczewek. Można sięgnąć po płyn oksydacyjny, którego formuła oparta jest na nadtlenku wodoru. Można również zdecydować się na płyn do szkieł kontaktowych, który zawiera wysokie stężenie kwasu hialuronowego. Można powiedzieć, że dzięki niemu soczewki zachowują swoją elastyczność oraz nawodnienie. Ponadto nie podrażniają oczu i przyspieszają leczenie mikrourazów. Na soczewkach często pojawiają się drobnoustroje oraz osady białkowe. W takim przypadku warto sięgnąć po preparat, który zawiera sorbitol oraz substancje rozpuszczające, czyli surfaktanty. Warto również zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do soczewek, które pozwalają nie tylko na ich przechowywanie, ale też ułatwiają czyszczenie. W Wapteka.pl można zakupić skuteczny płyn do soczewek w dobrych cenach. Można wybrać taki, który ma szerokie spektrum zastosowania, a mianowicie działa bakteriobójcza, rozpuszcza osady białkowe oraz tłuszcz, a także nawilża i utrzymuje prawidłowe pH. Rzeczywiście najlepszy płyn do soczewek wcale nie musi być bardzo drogi.

Krople do soczewek - komfort noszenia przez cały dzień 

Wiele osób staje przed dylematem, co lepiej wybrać - soczewki czy okulary? Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Mitem jest jednak to, że soczewki są niewygodne. Dzięki odpowiednio dobranym kroplom zyskuje się komfort noszenia i to przez cały dzień. Jakie krople do soczewek wybrać? Na pewno można sięgnąć po produkty, które zawierają kwas borowy, chlorek potasu oraz glikol polietylenowy. Takie połączenie zapewnia nie tylko doskonałe nawilżenie powierzchni oka, ale też skuteczną ochronę jego powierzchni. Można oczywiście sięgnąć po preparaty silnie nawilżające, które zawierają wysokie stężenie kwasu hialuronowego. Jeżeli zmagacie się z problemem suchych i zmęczonych oczu, to sięgnijcie po krople do soczewek, które zawierają wyciąg ze świetlika oraz czarnej borówki. Rekomendowane są nawet dla alergików czy też osób o wrażliwych oczach. 

Płyny do pielęgnacji soczewek - Twoje oczy w najlepszych rękach 

Właściwie dobrany płyn do pielęgnacji soczewek nie tylko zapewnia ochronę oczom, ale też dezynfekuje je i przedłuża ich trwałość. Płyn nie tylko pozwala zadbać o soczewki, ale też je nawilżyć. Dzięki temu nawet noszenie soczewek przez cały dzień nie będzie wywoływało dyskomfortu. Można zdecydować się na płyny dwufazowe, ale też wielofunkcyjne. Ciekawym wyborem są płyny oksydacyjne, które w składzie mają nadtlenek wodoru. W zestawie znajduje się specjalny katalizator w postaci metalowej płytki. Wywołuje on reakcję chemiczną, zamieniając wodę utlenioną w wodę oraz tlen. Takie połączenie czyści oraz dezynfekuje soczewki.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem