Witaminy dla diabetyków - kluczowe składniki wspierające zdrowie osób z cukrzycą 

Problemy z cukrzycą dotyczą naprawdę dużej ilości osób. Ta choroba uznawana jest za jedną z najczęściej występujących. Tylko w Polsce choruje na nią ponad 2 mln osób, z tego nawet 25% może nie zdawać sobie z tego sprawy. Dieta cukrzycowa odgrywa bardzo ważną rolę w procesie stabilizacji choroby. Jej celem jest minimalizowanie objawów, ale też niebezpiecznych powikłań, będących skutkiem wysokiego poziomu cukrzycy. Są różne typy cukrzycy. Występuje cukrzyca typu 1, która charakteryzuje się niedoborem insuliny. Może wystąpić też cukrzyca typu 2, gdzie występuje zaburzone działanie bądź wydzielanie insuliny. U kobiet w ciąży także może pojawić się cukrzyca. Jakie witaminy obniżają cukier? Otóż szczególnie ważne są witaminy z grupy B, a także witamina E oraz C. Można też sięgnąć po zestawy witamin dla cukrzyków, które zawierają kwas alfa-liponowy. Trzeba wiedzieć, że działa przeciwutleniająco, reguluje poziom cukru we krwi, a także zapobiega rozwojowi przewlekłych powikłań cukrzycowych. Trzeba jeszcze wiedzieć, że kwas alfa-liponowy poprawia wrażliwość organizmu na insulinę i obniża stężenie glukozy, a do tego wszystkiego przyspiesza metabolizm. Warto więc wiedzieć, że redukuje dolegliwości cukrzycowe, ale też zmniejsza ryzyko zachorowania na tę chorobę. Witaminy dla cukrzyka w płynie to także świetny wybór, szczególnie dla osób, które mają problemy z połykaniem. 

Zestaw witamin dla cukrzyków - wybór odpowiednich suplementów dla diabetyków 

Warto wybrać odpowiednie witaminy wzmacniające. Można wybrać witaminy dla cukrzyka, które dodatkowo wspomagają pracę układu nerwowego i pozwalają utrzymać prawidłowy poziom glukozy. Bardzo dobrze sprawdzają się witamina C oraz E, a także suplementy zawierające selen, kwasy Omega-3, a także magnez. Można również sięgnąć po suplement diety, który zawiera ekstrakty roślinne, które dobrze się przyswajają. Witamina D3 odgrywa także bardzo ważną rolę. Otóż trzeba wiedzieć, że zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2, a także pojawienia się chorób immunologicznych, w tym np. cukrzycy typu 1. 

Jakie witaminy przy cukrzycy typu 2? Zalecane suplementy 

Cukrzyca typu 2 w dużej mierze jest związana z nieprawidłowym stylem odżywiania się. Niezdrowa dieta pełna produktów przetworzonych, a więc jedzenia garmażeryjnego, a także fast food zmniejsza ryzyko zachorowania. Dodatkowo czynnikiem ryzyka jest brak aktywności fizycznej bądź bardzo słaba aktywność fizyczna. Oczywiście genetyczne predyspozycje odgrywają również ważną rolę. Jakie witaminy przy cukrzycy typu 2 warto wybrać? Najważniejsze są: witamina B12, C oraz E. Także witamina D jest zalecana, gdyż zmniejsza dolegliwości wywołane cukrzycą, ale też zapobiega poważnym powikłaniom. Sama suplementacja nie może zastąpić odpowiednio dobranej diety, która obniża poziom cukru i reguluje wydzielanie insuliny. Chrom można zażywać w formie suplementów. Rzeczywiście obniża on poziom cukru we krwi. Także magnez ma takie działanie. Jego regularne przyjmowanie wpływa również pozytywnie na reakcję organizmu na insulinę, przy czym wybierając suplement diety z magnezem, należy pamiętać, by nie przyjmować go na czczo, gdyż może spowodować dolegliwości od strony układu pokarmowego. 

Witaminy dla seniora z cukrzycą - odpowiednie suplementy dla osób starszych 

Witaminy dla seniora z cukrzycą powinny być dobrze przyswajalne, ale też mieć odpowiednią formę. Witaminy dla cukrzyków mogą mieć formę tabletek, ale też zawiesiny czy proszku, który rozpuszcza się w wodzie. Szczególnie u osób starszych po 70-80 roku życia może występować problem z przełykaniem. Dlatego płynna forma leku naprawdę dobrze się sprawdzi. Jakie witaminy dla cukrzyka będą odpowiednie? Można wybrać suplementy z wysoką zawartością witaminy A, C, D oraz E, a także tych z grupy B, które dodatkowo wspierają układ kostny oraz sercowo-naczyniowy. Co istotne, także suplementy ziołowe obniżają poziom cukru, przy czym przed ich wdrożeniem należy skonsultować się z lekarzem, gdyż mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami. Polecany jest wyciąg z morwy czy mniszka lekarskiego.      

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem