Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Preparaty przeciwwirusowe

8,62zł
15,38zł
42,30zł

Leki przeciwwirusowe dla jakich osób są wskazane?

Przeziębienie i grypa rzadko kiedy muszą być leczone lekami o silnym działaniu ogólnoustrojowym. Zwykłe przeziębienie wymaga odpoczynku, spożywania dużej ilości wody, podawania substancji przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych. W przypadku infekcji bakteryjnych konieczne może być podanie antybiotyków, ale tylko wtedy, jeśli stan pacjenta nie poprawia się przez kilka dni, a dodatkowo objawom towarzyszy bardzo wysoka gorączka, silny kaszel i intensywny ból gardła, co może wskazywać na anginę.

Leki przeciwwirusowe, jak sama nazwa wskazuje, oddziałują wyłącznie na wirusy - dlatego nie są skuteczne w przypadku infekcji bakteryjnych. Znajdują jednak zastosowanie przy infekcjach wywołanych sezonowymi wirusami, w tym grypy, jak również wirusami atakującymi przewód pokarmowy. Ze względu na fakt, że są to silne preparaty, w większości przypadków dostępne są wyłącznie na receptę i powinny być stosowane pod okiem lekarza. Nie zaleca się ich podawania kobietom ciężarnym i małym dzieciom.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.