Berberyna na odchudzanie – w tabletkach, kapsułkach czy w proszku?

Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Berberyna na odchudzanie to dobry pomysł, ale zanim zaczniesz ją stosować, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Nie wiesz, na jaki produkt z berberyną postawić? Masz do wyboru preparaty w formie kapsułek i tabletek, ponadto możesz zdecydować się na berberynę w proszku. Wybierając dla siebie produkt z berberyną, weź pod uwagę to, jaka postać suplementów jest dla Ciebie najwygodniejsza. Jeśli z jakichś powodów połknięcie kapsułki lub tabletki może być dla Ciebie problemem, zdecyduj się na berberynę w proszku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w niektórych sytuacjach berberyna w postaci tabletki albo kapsułki lepiej się sprawdza – np. w pracy lub w podróży. Warto też sprawdzić, jakie dodatkowe substancje zawiera kapsułka albo tabletka z berberyną.

Berberyna – suplement, który wspiera procesy metaboliczne

Zanim zdecydujesz się na zakup preparatu zawierającego berberynę, musisz dowiedzieć się więcej na temat właściwości tej substancji. Odpowiadamy zatem na pytanie: berberyna - co to? Ten naturalnie występujący związek, należący do grupy alkaloidów izochinolinowych, pozyskiwany jest z różnych części roślin takich jak: berberys zwyczajny, gorzknik kanadyjski i cynowód chiński. Po wyizolowaniu berberyna posiada charakterystyczny żółty kolor i bardzo gorzki smak. W tradycyjnej medycynie chińskiej berberyna stosowana jest w leczeniu rozmaitych schorzeń od tysięcy lat.

Berberyna a odchudzanie to kwestia, która wzbudza szczególne zainteresowanie. Warto wiedzieć, że substancja ta może skutecznie pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów – działa w sposób złożony, a więc skuteczny. Trzeba wiedzieć, że berberyna wykazuje właściwości hipoglikemiczne, czyli obniża poziom glukozy we krwi. Oprócz tego zmniejsza ona ilość lipidów we krwi. Co istotne, berberyna ma silne właściwości antyoksydacyjne, a także działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Berberyna korzystnie wpływa na skład mikroflory jelit! Oczywiście zalecane jest kupowanie berberyny w aptece, nie należy stosować preparatów z niepewnych źródeł. Sprawdź też najlepsze tabletki na trawienie.

Berberyna – która będzie najlepsza? Jak wybrać optymalną dawkę?

Chcesz zaopatrzyć się w dobry preparat z berberyną? Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: berberyna – która jest najlepsza, musisz wziąć pod uwagę to, że dostępne są jednoskładnikowe i wieloskładnikowe preparaty z berberyną. Można na przykład znaleźć preparaty z berberyną i morwą, znaną z tego, że wspiera prawidłowy metabolizm glukozy. Najlepsza berberyna na odchudzanie to taka, która idealnie odpowiada indywidualnym potrzebom osoby, która ma zamiar ją stosować. W wielu przypadkach szczególnie korzystne efekty uzyskuje się, stosując berberynę w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną.

Berberyna to substancja, którą należy przyjmować w ustalony sposób – dawkowanie według zaleceń pozwoli uniknąć pojawienia się skutków ubocznych. Zwykle jednorazowo przyjmuje się około 500 mg berberyny przed posiłkiem. Dzienne dawkowanie powinno wynosić od 1 do 3 porcji, co może przekładać się na około 1-4 kapsułki preparatu dziennie (należy sprawdzać, ile berberyny zawiera kapsułka). Dużo mówi się o skuteczności stosowania suplementów z biberyną 3 razy dziennie w dawkach 500mg przed posiłkiem. Trzeba rozłożyć przyjmowanie biberyny w równych odstępach czasu, tak aby we krwi stale utrzymywał się podobny poziom tej substancji. 

Berberyna – dawkowanie: skuteczna strategia dla bezpiecznego i efektywnego odchudzania

Przyjmuje się, że dobowa dawka berberyny wynosząca 300-400 mg dobę wykazuje działanie prewencyjne i wspiera prawidłowe wykorzystanie glukozy. Z kolei większa dawka, wynosząca 1000 mg, obniża poziom cholesterolu. Stosowanie 1500 mg berberyny na dobę często skutkuje silnym obniżeniem poziomu cukru we krwi. Co ważne, nie jest polecane stosowanie dawki wyższej niż 1500 mg na dobę. Pamiętaj o tym, że długotrwale stosowana berberyna może obciążyć, a nawet uszkodzić serce, trzustkę i wątrobę.

Jeśli chcesz schudnąć, zadbaj o to, aby jeść zdrowo i regularnie uprawiaj sport. Pamiętaj o tym, że berberyna wspomaga proces odchudzania, jeśli stosuje się ją w odpowiednich dawkach! Sprawdź, jak działają tabletki na odchudzanie i zadbaj o swoją sylwetkę w sposób świadomy. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem