Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Nietrzymanie moczu

Artykuły higieniczne stosowane przynietrzymaniu moczu

Jeśli już zmagamy się z nietrzymaniem moczu, komfort życia podnieść mogą specjalne wkładyanatomiczne na nietrzymanie moczu oraz podkłady na łóżko, którecharakteryzują się wysoką chłonnością, a także pieluchomajtki, które sądo kupienia w aptece. 

Nietrzymanie moczu dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet, i chociaż z reguły dotyczy osób starszych, to jednak może również zdarzyć się osobom w stosunkowo młodym wieku. Farmakologiczne preparaty na nietrzymanie moczu dla kobiet i mężczyzn dostępne są z przepisu lekarza, w naszej aptece internetowej jednak znajdują się różnego rodzaju preparaty i suplementy diety, które skutecznie wspierają układ moczowy, ograniczając tym samym możliwość wystąpienia nietrzymania moczu. Poszczególne preparaty na nietrzymanie moczu dla mężczyzn a preparaty na nietrzymanie moczu dla kobiet mogą się nieco różnić swoim składem, ponieważ u obu płci różne bywają przyczyny tego problemu. W przypadku mężczyzn może to być efekt przerostu prostaty, a w przypadku kobiet dysfunkcja mięśni miednicy spowodowana porodem lub menopauzą.

Nietrzymanie moczu leczenie - Jak sobie z nim poradzić?

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wiele osób dorosłych. Na całe szczęście, obecnie medycyna oferuje szereg sposobów radzenia sobie z tą wstydliwą dolegliwością. Upuszczanie moczu może być leczone za pomocą leków, regularnych ćwiczeń urofizjoterapeutycznych, a w skrajnych przypadkach również chirurgicznie. W czasie leczenia osoba chora może wspierać się wkładkami higienicznymi, które pozwalają zachować komfort i uniknąć przykrego zapachu. Pampersy dla dorosłych są rozwiązaniem, które warto stosować szczególnie w przypadku osób starszych i przy bardzo nasilonym problemie nietrzymania moczu.

Opcje leczenia nietrzymania moczu - przyczyny nietrzymania moczu

Przyczyn nietrzymania moczu jest wiele. Zalicza się do nich między innymi przebyte, nieleczone infekcje pęcherza, infekcje HPV, a także nieodpowiednią higienę. Nietrzymanie moczu niekiedy pojawia się okresowo w czasie ciąży i jest powodowane uciskiem rozrastającej się macicy na narządy wewnętrzne kobiety. Dodatkowo upuszczanie moczu może wystąpić w wieku dojrzałym, jako następstwo obniżonego napięcia mięśniowego, osłabienia mięśni dna miednicy u kobiet i powiększona prostata u mężczyzn.

Urofizjoterapeuci polecają kobietom doświadczającym problemu nietrzymania moczu ćwiczenia z kulkami gejszy. Nie powinno się ich jednak stosować bez odpowiedniego przygotowania - kobiety doświadczające bolesności w trakcie stosunku spowodowanej nadmierną suchością pochwy doświadczą ulgi używając lubrykantu. Zarówno w czasie intymnych zbliżeń, jak i podczas ćwiczeń z rekwizytami takimi jak wspomniane kulki.

Leki stosowane w leczeniu i nietrzymania moczu u mężczyzn i kobiet

W aptekach dostępnych jest wiele leków i preparatów na nietrzymanie moczu dostępnych bez recepty. Większość z nich zawiera składniki pochodzenia roślinnego, które wspierają naturalne funkcje organizmu, ponadto zapobiegają nawrotom infekcji pęcherza i pomagają zachować sprawność mięśni.

Leki antycholinergiczne w problemach typowo kobiecych

Leki antycholinergiczne to leki stosowane w terapii pęcherza, które blokują receptory muskarynowe. Receptory te znajdują się we włóknach mięśniowych wypieracza, czyli części układu moczowego odpowiedzialnej za skurcze pęcherza w czasie oddawania moczu. Leki antycholinergiczne wykazują wysoką skuteczność w leczeniu problemów z nietrzymaniem moczu i po stosunkowo krótkim okresie przywracają pacjentkom komfort.

Polecane leki na popuszczanie moczu

To, który z leków będzie odpowiedni dla konkretnej osoby związane jest z przyczyną, z powodu której pojawiło się nietrzymanie moczu. Przed zastosowaniem leku czy suplementu diety powinno się zawsze skonsultować z lekarzem - rodzinnym, ginekologiem, urologiem lub urofizjoterapeutą.

Niepokojące objawy nietrzymania moczu

Do niepokojących objawów nietrzymania moczu zalicza się:

  • uczucie pełnego pęcherza mimo oddania moczu
  • tzw. kropelkowe upuszczanie moczu w czasie snu
  • bezwiedne upuszczanie większej ilości moczu w trakcie kichania, kaszlenia, śmiania się
  • moczenie się w czasie snu.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.