Powrót
do
Układ moczowy i płciowy
Znaleziono produktów: 17
(17)
W aptekach dostępnych jest wiele leków i preparatów na nietrzymanie moczu dostępnych bez recepty. Większość z nich zawiera składniki pochodzenia roślinnego, które wspierają naturalne funkcje organizmu, ponadto zapobiegają nawrotom infekcji pęcherza i pomagają zachować sprawność mięśni.
Nietrzymanie moczu jest schorzeniem niosącym ze sobą olbrzymi dyskomfort. Wiele osób cierpiących na tę przypadłość stara się ją zignorować, ponieważ wstydzi się udać do lekarza i przyznać do swoich problemów. Jest to olbrzymi błąd, ponieważ przypadłość tę można wyleczyć. Dzisiaj dostępne są różnego rodzaju preparaty na nietrzymanie moczu dla mężczyzn i kobiet. Istnieje również szereg preparatów i suplementów diety, które skutecznie wspierają pracę pęcherza, chroniąc go przed tego typu dolegliwościami.
Nietrzymanie moczu u mężczyzn wynika najczęściej ze zmian, jakie zachodzą w okolicach prostaty, której przerost powoduje ucisk na cewkę moczową. Nietrzymanie moczu u kobiet to najczęściej objaw problemów z mięśniami gładkimi miednicy, którego podłożem jest poród lub zmiany hormonalne towarzyszące menopauzie. W przypadku porodu nietrzymanie moczu zazwyczaj ustępuje samoistnie lub w wyniku ćwiczeń mięśni miednicy. Natomiast w przypadku panów i powyższych przyczyn problemów z nietrzymaniem moczu stosuje się specjalne preparaty na nietrzymanie moczu u mężczyzn, które zapobiegają powiększaniu się prostaty. Warto mieć na uwadze również to, że skuteczna terapia dla pań obejmuje nie tylko preparaty na nietrzymanie moczu u kobiet, ale zazwyczaj również fizykoterapię, czyli rehabilitację obejmującą trening mięśni Kegla.
Rozróżnia się trzy typy nietrzymania moczu i jest to nietrzymanie moczu wysiłkowe ,które objawia się upuszczaniem moczu w trakcie podejmowania aktywności fizycznej, która wywiera nacisk na okolice brzucha, w tym również w wyniku kichania czy kaszlu. Kolejnym typem jest nietrzymanie moczu z nagłym parciem, które może być spowodowane nad reaktywnością pęcherza oraz nietrzymaniem moczu z przepełnienia pęcherza, które często występuje w przypadku przerostu prostaty. Stosując odpowiednie preparaty na nietrzymanie moczu, można często przywrócić pęcherzowi jego pełną sprawność. Co istotne, duże znaczenie w przypadku tego typu schorzenia ma profilaktyka, ponieważ dbając oswój pęcherz, zażywając odpowiednie suplementy diety wspomagające pracę dróg moczowych oraz ćwicząc mięśnie miednicy, możemy skutecznie przeciwdziałać rozwinięciu się tej dysfunkcji.
Jeśli już zmagamy się z nietrzymaniem moczu, komfort życia podnieść mogą specjalne wkłady anatomiczne na nietrzymanie moczu oraz podkłady na łóżko, które charakteryzują się wysoką chłonnością, a także pieluchomajtki, które są do kupienia w aptece.
Nietrzymanie moczu dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet, i chociaż z reguły dotyczy osób starszych, to jednak może również zdarzyć się osobom w stosunkowo młodym wieku. Farmakologiczne preparaty na nietrzymanie moczu dla kobiet i mężczyzn dostępne są z przepisu lekarza, w naszej aptece internetowej jednak znajdują się różnego rodzaju preparaty i suplementy diety, które skutecznie wspierają układ moczowy, ograniczając tym samym możliwość wystąpienia nietrzymania moczu. Poszczególne preparaty na nietrzymanie moczu dla mężczyzn a preparaty na nietrzymanie moczu dla kobiet mogą się nieco różnić swoim składem, ponieważ u obu płci różne bywają przyczyny tego problemu. W przypadku mężczyzn może to być efekt przerostu prostaty, a w przypadku kobiet dysfunkcja mięśni miednicy spowodowana porodem lub menopauzą.
Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wiele osób dorosłych. Na całe szczęście, obecnie medycyna oferuje szereg sposobów radzenia sobie z tą wstydliwą dolegliwością. Upuszczanie moczu może być leczone za pomocą leków, regularnych ćwiczeń urofizjoterapeutycznych, a w skrajnych przypadkach również chirurgicznie. W czasie leczenia osoba chora może wspierać się wkładkami higienicznymi, które pozwalają zachować komfort i uniknąć przykrego zapachu. Pampersy dla dorosłych są rozwiązaniem, które warto stosować szczególnie w przypadku osób starszych i przy bardzo nasilonym problemie nietrzymania moczu.
Przyczyn nietrzymania moczu jest wiele. Zalicza się do nich między innymi przebyte, nieleczone infekcje pęcherza, infekcje HPV, a także nieodpowiednią higienę. Nietrzymanie moczu niekiedy pojawia się okresowo w czasie ciąży i jest powodowane uciskiem rozrastającej się macicy na narządy wewnętrzne kobiety. Dodatkowo upuszczanie moczu może wystąpić w wieku dojrzałym, jako następstwo obniżonego napięcia mięśniowego, osłabienia mięśni dna miednicy u kobiet i powiększona prostata u mężczyzn.
Urofizjoterapeuci polecają kobietom doświadczającym problemu nietrzymania moczu ćwiczenia z kulkami gejszy. Nie powinno się ich jednak stosować bez odpowiedniego przygotowania - kobiety doświadczające bolesności w trakcie stosunku spowodowanej nadmierną suchością pochwy doświadczą ulgi używając lubrykantu. Zarówno w czasie intymnych zbliżeń, jak i podczas ćwiczeń z rekwizytami takimi jak wspomniane kulki.
Leki antycholinergiczne to leki stosowane w terapii pęcherza, które blokują receptory muskarynowe. Receptory te znajdują się we włóknach mięśniowych wypieracza, czyli części układu moczowego odpowiedzialnej za skurcze pęcherza w czasie oddawania moczu. Leki antycholinergiczne wykazują wysoką skuteczność w leczeniu problemów z nietrzymaniem moczu i po stosunkowo krótkim okresie przywracają pacjentkom komfort.
To, który z leków będzie odpowiedni dla konkretnej osoby związane jest z przyczyną, z powodu której pojawiło się nietrzymanie moczu. Przed zastosowaniem leku czy suplementu diety powinno się zawsze skonsultować z lekarzem - rodzinnym, ginekologiem, urologiem lub urofizjoterapeutą.
Do niepokojących objawów nietrzymania moczu zalicza się: