Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Kreatyna

24,99zł
35,81zł
62,74zł
62,92zł
39,00zł
53,90zł
62,20zł
39,00zł
39,00zł
29,76zł
36,17zł
33,32zł

Kreatyna monohydrat vs jabłczan kreatyny - wady i zalety

Oba rodzaje kreatyny mają swoje wady i zalety. Monohydrat jest najlepiej przebadany, wykazuje dobre działanie anaboliczne i antykataboliczne. Do tego ma przystępną cenę i jest łatwo dostępny. Jednak niezbyt dobrze rozpuszcza się w wodzie, co może prowadzić do problemów żołądkowych, szczególnie gdy Twoja dieta uboga jest w błonnik.

Z kolei jabłczan kreatyny nie ma negatywnego wpływu na układ pokarmowy, sprzyja spadkowi tkanki tłuszczowej i budowaniu masy mięśniowej, a co najważniejsze poprawia wytrzymałość organizmu. Nie jest jednak wolny od wad. Jak każda kreatyna stosowana w nadmiarze, tak i jabłczan może przyczyniać się do zaburzeń erekcji i problemów z osiągnięciem wzwodu u mężczyzn.

Suplementy pomocne przy budowie masy mięśniowej

Budując masę mięśniową, skup się przede wszystkim na wspomaganiu organizmu w trakcie i po treningu. Najważniejsze są dla Ciebie białka oraz kreatyna. Możesz sięgnąć po mieszanki różnych form kreatyny, jak np. Olimp Creatine Xplode Powder z jabłczanem i cytrynianem kreatyny oraz tauryną wzmacniającą strukturę mięśni. Dobry wyborem będzie też sam jabłczan kreatyny od Gym Food w postaci proszku. Idealnie sprawdzi się, gdy Twoje treningi składają się z bardzo intensywnych, krótkich i następujących po sobie ćwiczeń (np. tabaty).

Jak prawidłowo suplementować kreatynę?

Jeżeli trenujesz siłowo, pamiętaj, że suplementacja kreatyną nie powinna być nigdy przypadkowa. Na każdy kilogram masy ciała przyjmuj ok. 0,07 g kreatyny. W praktyce oznacza to, że jeśli ważysz 90 kg, to w ciągu jednego dnia, musisz przyjąć aż 6,3 g kreatyny. Niektórzy trenerzy polecają suplementację jedynie około treningową, ale gdy zależy Ci na stałym wysyceniu mięśni kreatyną, zdecydowanie lepiej suplementować ją codziennie – niezależnie od tego, czy to Twój dzień treningowy czy spoczynkowy.

Wspomaganie przed, w trakcie i po treningu

Są również osoby, które suplementują kreatynę w tzw. cyklach – bez fazy nasycenia oraz z fazą nasycenia. Mówiąc prościej w pierwszym cyklu przyjmują aminokwas codziennie w 2-3 równych dawkach, zaś w drugim nasycają swój organizm 2 dawkami, w których znacznie przekraczają dzienne zapotrzebowanie organizmu na kreatynę. Kolejno dawkę zmniejszają aż do momentu, gdy zupełnie zaprzestaną suplementacji. Przerwa między kolejnymi cyklami trwa od 2 do 4 tygodni. Wybierając ten sposób suplementacji keratyny, wspomagasz mięśnie zarówno przed, w trakcie, jak i po treningu.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.