Kreatyna

Znaleziono produktów: 23

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Kreatyna

(23)

-

Kreatyna to kwas β-metyloguanidynooctowy, organiczny związek chemiczny występujący głównie w mięśniach oraz ścięgnach. Jej niedobory objawiają się przede wszystkim spadkiem energii fizycznej. Kreatyna odgrywa bowiem znaczącą rolę w dotlenianiu tkanek. To właśnie ona podczas wysiłku odpowiedzialna jest za zużycie energii przez organizm.


Jaka najlepsza kreatyna na masę dla sportowców?

Kreatyna produkowana jest naturalnie przez organizm i właściwie zdrowa osoba, która prowadzi umiarkowany tryb życia, nie potrzebuje jej suplementować. Jednak sportowcy mają znacznie większe zapotrzebowanie na kreatynę, gdyż ta zwiększa ich zdolność do utrzymania najwyższej mocy podczas intensywnych treningów.

Najlepsza kreatyna będzie więc taka, której właściwości zostały potwierdzone przez liczne badania. Gdy zależy Ci na dobrych jakościowo produktach z keratyną, sięgaj po monohydrat lub jabłczan kreatyny. To dwa najlepiej przebadane i jednocześnie najskuteczniejsze formy kreatyny dostępne na rynku. Z kolei to, jaką postać wybierzesz – kapsułki, proszek bądź płyn – zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji. W Wapteka.pl znajdziesz wszystkie formy suplementów z kreatyną dla sportowców.


Jabłczan i monohydrat kreatyny

Jabłczan kreatyny to połączenie cząsteczek kreatyny z cząsteczkami kwasu jabłkowego – zwykle w stosunku 1:3. Jest on bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie i ma wysoką stabilność chemiczną, a to oznacza, że jego przyjmowanie nie ma wpływu na gospodarkę wodną organizmu. Suplement zawierający jabłczan zwiększa siłę oraz wytrzymałość mięśni, przyspiesza przyrost masy mięśniowej oraz proces regeneracji mięśni po intensywnej aktywności fizycznej.

Monohydrat kreatyny (Allnutrition Creatine Muscle Max) ma prostą budowę i jednocześnie bardzo dużą przyswajalność. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie wytrzymałości siłowej oraz przyspieszenie przyrostu beztłuszczowej masy ciała. Jednocześnie bardzo dobrze wiąże on wodę w komórkach mięśniowych, co może czasami powodować zastoje wody w organizmie.

Kreatyna monohydrat vs jabłczan kreatyny - wady i zalety

Oba rodzaje kreatyny mają swoje wady i zalety. Monohydrat jest najlepiej przebadany, wykazuje dobre działanie anaboliczne i antykataboliczne. Do tego ma przystępną cenę i jest łatwo dostępny. Jednak niezbyt dobrze rozpuszcza się w wodzie, co może prowadzić do problemów żołądkowych, szczególnie gdy Twoja dieta uboga jest w błonnik.

Z kolei jabłczan kreatyny nie ma negatywnego wpływu na układ pokarmowy, sprzyja spadkowi tkanki tłuszczowej i budowaniu masy mięśniowej, a co najważniejsze poprawia wytrzymałość organizmu. Nie jest jednak wolny od wad. Jak każda kreatyna stosowana w nadmiarze, tak i jabłczan może przyczyniać się do zaburzeń erekcji i problemów z osiągnięciem wzwodu u mężczyzn.


Suplementy pomocne przy budowie masy mięśniowej

Budując masę mięśniową, skup się przede wszystkim na wspomaganiu organizmu w trakcie i po treningu. Najważniejsze są dla Ciebie białka oraz kreatyna. Możesz sięgnąć po mieszanki różnych form kreatyny, jak np. Olimp Creatine Xplode Powder z jabłczanem i cytrynianem kreatyny oraz tauryną wzmacniającą strukturę mięśni. Dobry wyborem będzie też sam jabłczan kreatyny od Gym Food w postaci proszku. Idealnie sprawdzi się, gdy Twoje treningi składają się z bardzo intensywnych, krótkich i następujących po sobie ćwiczeń (np. tabaty).


Jak prawidłowo suplementować kreatynę?

Jeżeli trenujesz siłowo, pamiętaj, że suplementacja kreatyną nie powinna być nigdy przypadkowa. Na każdy kilogram masy ciała przyjmuj ok. 0,07 g kreatyny. W praktyce oznacza to, że jeśli ważysz 90 kg, to w ciągu jednego dnia, musisz przyjąć aż 6,3 g kreatyny. Niektórzy trenerzy polecają suplementację jedynie około treningową, ale gdy zależy Ci na stałym wysyceniu mięśni kreatyną, zdecydowanie lepiej suplementować ją codziennie – niezależnie od tego, czy to Twój dzień treningowy czy spoczynkowy.


Wspomaganie przed, w trakcie i po treningu

Są również osoby, które suplementują kreatynę w tzw. cyklach – bez fazy nasycenia oraz z fazą nasycenia. Mówiąc prościej w pierwszym cyklu przyjmują aminokwas codziennie w 2-3 równych dawkach, zaś w drugim nasycają swój organizm 2 dawkami, w których znacznie przekraczają dzienne zapotrzebowanie organizmu na kreatynę. Kolejno dawkę zmniejszają aż do momentu, gdy zupełnie zaprzestaną suplementacji. Przerwa między kolejnymi cyklami trwa od 2 do 4 tygodni. Wybierając ten sposób suplementacji keratyny, wspomagasz mięśnie zarówno przed, w trakcie, jak i po treningu.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem