Pojemniki na leki, organizery

Znaleziono produktów: 19

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Pojemniki na leki, organizery

(19)

-

Organizery na leki to wygodny i praktyczny sposób na rozplanowanie zażywanych farmaceutyków. Niezależnie od tego, czy stosujemy je doraźnie w przypadku choroby infekcyjnej czy choroby przewlekłej, warto mieć przynajmniej jeden taki pojemnik w domu.

Łatwo rozplanuj dawkowanie tabletek na cały dzień, a nawet tydzień

Jeśli zażywamy większą ilość leków, pogubienie się w ich dawkowaniu oraz porach przyjmowania jest bardzo prawdopodobne. Nawet, jeśli przyjmujemy regularnie jeden lek, ale jego dawka różni się w zależności od dnia tygodnia (co na przykład ma często miejsce w przypadku leków hormonalnych wspomagających pracę tarczycy przy nadczynności lub niedoczynności tego narządu) zapanowanie nad przyjmowanymi farmaceutykami nie jest łatwe.

Organizery dzienne i tygodniowe pomagają w rozplanowaniu zażywanych tabletek, a w połączeniu z dobrze dobraną aplikacją na smartfonie, która przypomina o godzinie przyjęcia kolejnej dawki sprawiają, że terapia przebiega bez zakłóceń.

Pojemnik na leki – całodzienny i tygodniowy

Pojemniki na leki dostępne w aptekach dostępne są w kilku wariantach. Najmniejsze z nich pomagają posegregować leki na dobę - podziałki rano, wieczór, południe, a niekiedy również popołudnie, systematyzują przyjmowanie farmaceutyków w perspektywie 24 godzin. Z kolei większe organizery mogą obejmować nawet cały tydzień. W najprostszej wersji do każdego dnia przypisana jest tylko jedna przegródka opisana dniowo (np. poniedziałek lub niedziela). Dostępne są również najbardziej rozbudowane wersje: tygodniowe, z kilkoma przegródkami na każdy dzień tygodnia. Sprawdzają się one w przypadku osób, które zażywają kilka różnych leków o różnych porach dniach.

Kasetki i organizery na leki - praktyczne akcesoria ułatwiające zażywanie leków

Większość regularnie przyjmowanych farmaceutyków, takich jak leki hormonalne, leki nasercowe, leki na nadciśnienie czy leki na cukrzycę, muszą być przyjmowane w określonych odstępach czasu. Od ich systematycznego przyjmowania zależy powodzenie terapii i przeciwnie - jeśli jedna z dawek zostanie pominięta lub co gorsza, pomijanie dawek będzie się zdarzać częściej, może to znacznie wpłynąć na nasze zdrowie. Dlatego kasetki i organizery na leki, które ułatwiają pilnowanie poszczególnych dawek, a dodatkowo usprawniają podróżowanie z lekami, jest bardzo istotnym elementem dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Pojemnik na leki do przyjmowania o właściwej porze

Pojemnik tego typu pozwala uniknąć stresu związanego z tym, czy już zażyliśmy dany farmaceutyk czy nie. Jeśli regularnie przyjmujemy pewne leki, warto zakupić dodatkowy pojemnik dobowy, który wypełnimy odpowiednimi lekami i taki pojemnik wozić np. w samochodzie lub nosić w torebce czy plecaku, które zawsze mamy przy sobie.

Organizery na leki – zalety stosowania

Organizery na leki (bez recepty i wydawane z przepisu lekarza) doskonale sprawdzają się zarówno przy chorobach przewlekłych, takich jak niedoczynność czy nadczynność tarczycy, cukrzyca, choroby układu krwionośnego, choroby neurologiczne, choroby wątroby czy nerek, ale również krótkotrwałych, wymagających zażywania danego leku przez określony odstęp czasu. Wiele leków, takich jak np. antybiotyki nie powinno być zażywanych równocześnie z innymi lekami, jak np. probiotyki - posegregowanie ich w kasetce opisanej poszczególnymi porami dnia, zmniejsza ryzyko wystąpienia interakcji i zniesienia działania poszczególnych preparatów.

Niewielkie organizery na leki znacznie ułatwiają podróżowanie i krótkie wyjazdy - dzięki nim nie ma potrzeby zabierania ze sobą wielu opakowań farmaceutyków. Pakując jedną kasetkę oszczędzamy miejsce w walizce, a dodatkowo zapewniamy sobie bezpieczeństwo.

Jak wybierać pojemnik na leki do domu?

Zarówno lekarstwa bez recepty jak i te wydawane z przepisu lekarza powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Dotyczy to zarówno leków przeciwbólowych, jak i przyjmowanych regularnie, takich jak na przykład leki poprawiające odporność. Najlepiej wybrać najmniejszy pojemnik dopasowany do naszych potrzeb - czyli jeśli przyjmujemy regularnie 1 lek, wystarczy pojemnik z podziałką tygodniową i jedną przegródką dla każdego dnia tygodnia. Warto zdecydować się na zakup organizera wykonanego z wysokiej jakości tworzywa sztucznego pamiętając, że będzie regularnie użytkowany.

Na rynku dostępne są kasetki na leki z przesuwanym zamknięciem, a także podwójnie zabezpieczone, np. przed dziećmi. Niezależnie od tego, który z nich wybierzemy pamiętajmy, że leki zawsze powinny przebywać w miejscu bezpiecznym, suchym i o stałej temperaturze. Regularnie sprawdzajmy, czy w naszej kasetce nie zostały "nadmiarowe" tabletki i jeśli organizer taki nie był przez dłuższy czas używany, a wewnątrz znajdują się leki - dla bezpieczeństwa powinniśmy się ich pozbyć, ponieważ nie wiadomo, czy nie uległy przeterminowaniu. Leki wyrzucamy zawsze do koszy na odpadki medyczne, jakie znajdują się w każdej aptece - farmaceutyki nie mogą być mieszane ze zwykłymi odpadami gospodarczymi.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem