Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Pojemnik na leki

4,25zł
8,74zł
10,94zł
3,51zł
15,32zł
11,97zł
39,90zł
17,49zł
44,98zł
22,10zł
13,70zł
52,90zł
85,86zł
12,99zł
12,91zł
37,75zł
49,30zł
4,36zł
6,34zł

Kasetki i organizery na leki - praktyczne akcesoria ułatwiające zażywanie leków

Większość regularnie przyjmowanych farmaceutyków, takich jak leki hormonalne, leki nasercowe, leki na nadciśnienie czy leki na cukrzycę, muszą być przyjmowane w określonych odstępach czasu. Od ich systematycznego przyjmowania zależy powodzenie terapii i przeciwnie - jeśli jedna z dawek zostanie pominięta lub co gorsza, pomijanie dawek będzie się zdarzać częściej, może to znacznie wpłynąć na nasze zdrowie. Dlatego kasetki i organizery na leki, które ułatwiają pilnowanie poszczególnych dawek, a dodatkowo usprawniają podróżowanie z lekami, jest bardzo istotnym elementem dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Pojemnik na leki do przyjmowania o właściwej porze

Pojemnik tego typu pozwala uniknąć stresu związanego z tym, czy już zażyliśmy dany farmaceutyk czy nie. Jeśli regularnie przyjmujemy pewne leki, warto zakupić dodatkowy pojemnik dobowy, który wypełnimy odpowiednimi lekami i taki pojemnik wozić np. w samochodzie lub nosić w torebce czy plecaku, które zawsze mamy przy sobie.

Organizery na leki – zalety stosowania

Organizery na leki (bez recepty i wydawane z przepisu lekarza) doskonale sprawdzają się zarówno przy chorobach przewlekłych, takich jak niedoczynność czy nadczynność tarczycy, cukrzyca, choroby układu krwionośnego, choroby neurologiczne, choroby wątroby czy nerek, ale również krótkotrwałych, wymagających zażywania danego leku przez określony odstęp czasu. Wiele leków, takich jak np. antybiotyki nie powinno być zażywanych równocześnie z innymi lekami, jak np. probiotyki - posegregowanie ich w kasetce opisanej poszczególnymi porami dnia, zmniejsza ryzyko wystąpienia interakcji i zniesienia działania poszczególnych preparatów.

Niewielkie organizery na leki znacznie ułatwiają podróżowanie i krótkie wyjazdy - dzięki nim nie ma potrzeby zabierania ze sobą wielu opakowań farmaceutyków. Pakując jedną kasetkę oszczędzamy miejsce w walizce, a dodatkowo zapewniamy sobie bezpieczeństwo.

Jak wybierać pojemnik na leki do domu?

Zarówno lekarstwa bez recepty jak i te wydawane z przepisu lekarza powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Dotyczy to zarówno leków przeciwbólowych, jak i przyjmowanych regularnie, takich jak na przykład leki poprawiające odporność. Najlepiej wybrać najmniejszy pojemnik dopasowany do naszych potrzeb - czyli jeśli przyjmujemy regularnie 1 lek, wystarczy pojemnik z podziałką tygodniową i jedną przegródką dla każdego dnia tygodnia. Warto zdecydować się na zakup organizera wykonanego z wysokiej jakości tworzywa sztucznego pamiętając, że będzie regularnie użytkowany.

Na rynku dostępne są kasetki na leki z przesuwanym zamknięciem, a także podwójnie zabezpieczone, np. przed dziećmi. Niezależnie od tego, który z nich wybierzemy pamiętajmy, że leki zawsze powinny przebywać w miejscu bezpiecznym, suchym i o stałej temperaturze. Regularnie sprawdzajmy, czy w naszej kasetce nie zostały "nadmiarowe" tabletki i jeśli organizer taki nie był przez dłuższy czas używany, a wewnątrz znajdują się leki - dla bezpieczeństwa powinniśmy się ich pozbyć, ponieważ nie wiadomo, czy nie uległy przeterminowaniu. Leki wyrzucamy zawsze do koszy na odpadki medyczne, jakie znajdują się w każdej aptece - farmaceutyki nie mogą być mieszane ze zwykłymi odpadami gospodarczymi.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.