Żele i pasty do zębów dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 57

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Żele i pasty do zębów dla dzieci i niemowląt

(57)

-

... 2
... 2

Żele na ząbkowanie i pasty do zębów dla dzieci i niemowląt – najważniejsze kwestie

Gdy dziecko zaczyna ząbkować, czyli z reguły między 4. a 8. miesiącem życia, pasta do zębów dla niemowląt staje się niezbędnym produktem. Jednocześnie warto zainwestować w żel na ząbkowanie, który złagodzi ból i zaczerwienienie dziąseł, a także zmniejszy opuchliznę. Pasty i żele do zębów dla dzieci to produkty, które można stosować każdego dnia, mając na uwadze zalecenia ich producentów. Pierwsza pasta do zębów dla niemowląt może zawierać minimalną ilość fluoru, jednak warto pomyśleć o produkcie, w którym wykorzystano inne substancje. Trzeba pamiętać o tym, że tak małe dzieci mają tendencję do połykania pasty, a nadmierna ilość fluoru w organizmie prowadzi do fluorozy.

Zadbaj o delikatne ząbki – jak wdrożyć profilaktykę higieny jamy ustnej od pierwszych lat?

O zęby mleczne trzeba dbać tak samo, jak o zęby stałe, dlatego właśnie pasta do zębów dla niemowlaka to produkt niezbędny w każdym domu, w którym mieszka ząbkujące dziecko. Prawidłowa higiena jamy ustnej u maluszka to mniejsze ryzyko tego, że w przyszłości rozwinie się u niego próchnica. Ważne jest to, aby pasta do zębów dla rocznego dziecka (lub nieco młodszego) miała łagodny smak. Warto wypróbować produkty o owocowym smaku, choć oczywiście trzeba uczyć dziecko, że takiej pasty nie można połykać.

Interesującą alternatywą dla tradycyjnych past jest pasta do zębów w piance dla dzieci – dociera ona do trudno dostępnych miejsc i może być stosowana także jako płyn do płukania ust. Nie zapominaj o tym, że o higienę zębów malucha trzeba dbać także w podróży. Na wakacyjny wyjazd idealna będzie mini pasta do zębów dla dzieci. Żele, pianki, pasty i płyny dla dzieci do zębów renomowanych producentów to najlepsza inwestycja w zdrowie zębów malucha!

Pasta do zębów niemowląt: kiedy zacząć używać pasty do zębów u najmłodszych?

Niektórzy rodzice zwlekają z rozpoczęciem stosowania pasty do zębów u swojego dziecka. Jest to błędem, ponieważ wczesne wdrożenie prawidłowej higieny jamy ustnej dziecka jest bardzo ważne dla zdrowia zębów – zarówno mlecznych, jak i stałych. Odpowiednia pasta do zębów powinna być stosowana od momentu pojawienia się pierwszego ząbka mlecznego. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy producent zaleca stosowanie pasty u tak małego dziecka. Warto też wiedzieć, że pasta do zębów dla 2 latka raczej nie różni się od pasty do zębów dla 3 latka. Dopiero po 6. lub 7. roku życia można stosować pasty z większą zawartością fluoru.

Żele i pasty do zębów dla dzieci z i bez fluoru – co wybrać i dlaczego?

Jaka pasta do zębów dla niemowlaka będzie najlepsza? Pasty ze zmniejszoną ilością fluoru mogą być stosowane u dzieci, u których dopiero pojawiły się pierwsze zęby mleczne. Ważne jest, aby produkt był dopasowany do wieku dziecka! Należy też pamiętać, że pasty z fluorem są odpowiednie dla dzieci, które rozumieją już to, że nie należy połykać pasty.

Niektórzy specjaliści zalecają stosowanie past z fluorem dopiero po 6. lub 7. roku życia. W pastach dla dzieci bez fluoru wykorzystywane są różne substancje, które korzystnie wpływają na stan zębów dzieci. Jedną z nich jest żel krzemowy, który dokładnie czyści i poleruje zęby mleczne oraz delikatnie usuwa osad nazębny. Do takich substancji należy też ksylitol – ogranicza on rozwój bakterii powodujących próchnicę oraz zapobiega tworzeniu się osadu. Dzięki niemu możliwa jest także remineralizacja szkliwa dziecka.

Ochrona zębów dziecka – najlepsze pasty z fluorem 1000

Pasta do zębów dla dzieci z fluorem 1000 ppm jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Taka ilość fluoru zapewnia odpowiednie składniki do budowania mocnego szkliwa i zębiny, a także jest skuteczna w walce z bakteriami. Do mycia zębów malucha powyżej 2. roku życia powinno się używać pasty z fluorem 1000 ppm w ilości ziarna grochu. Pastę tego typu można stosować również u dzieci, u których dopiero pojawił się pierwszy ząbek mleczny, ale jej ilość na szczoteczce nie może przekraczać wielkości ziarna ryżu.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem