Leki na wzdęcia i gazy, leki na trawienie

Znaleziono produktów: 37

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki na wzdęcia i gazy, leki na trawienie

(37)

-

... 2
... 2

Co pomaga na wzdęcia? jak sobie z nimi poradzić?

Wzdęcia to jedna ze wstydliwych przypadłości. Po pierwsze, mogą być przyczyną bolesności w okolicy podbrzusza, po drugie - zaburzają proporcje ciała, wydymając brzuch. Jest jeszcze trzecia kwestia, która nie dotyczy wszystkich, jednak bywa bardzo niekomfortowa. Jest nim przykry zapach wiatrów. Istnieje wiele sposobów na to, jak radzić sobie ze wzdęciami, ale przede wszystkim warto mieć świadomość, jak do nich nie dopuszczać.

Jak powstają wzdęcia i gazy?

Przyczyny wzdęć są różnorodne, jednak w wielu przypadkach z łatwością jesteśmy w stanie im zapobiec. Jeśli wzdęcia nie są objawem poważnej choroby dotykającej układu pokarmowego, to zazwyczaj wystarcza modyfikacja diety, a także wprowadzenie pewnych zmian w codziennych nawykach żywieniowych. Po pierwsze, warto sprawdzić, jakie produkty pokarmowe powodują u nas wzdęcia. Najczęściej są to produkty, które z różnych przyczyn, nasz układ pokarmowy ma problem ze strawieniem. Większość osób reaguje wzdęciami na warzywa strączkowe, potrawy tłuste, ale również ostre.

Po drugie, koniecznym jest przyjrzenie się higienie spożywania posiłków. Jedzenie w pośpiechu, zbyt krótkie przeżuwanie, połykanie dużej ilości powietrza przy kolejnych kęsach, sprzyja powstawaniu gazów. Tymczasem spokojnie zjedzony posiłek, dokładne przeżuwanie mogą skutecznie im zapobiec.

Kolejną kwestią jest wprowadzenie do swojego życia większej ilości ruchu - aktywność fizyczna sprzyja polepszeniu metabolizmu i pracy jelit. Koniecznie należy sprawdzić, czy gazy nie są skutkiem ubocznym zbyt ciasnych ubrań - ucisk na jelita może tak samo powodować gazy, jak niezdrowa dieta.

Wzdęcia mogą być także powodowane używkami, w szczególności paleniem tytoniu i zażywaniem nikotyny (również w papierosach elektronicznych).

Polecane produkty na wzdęcia:

- Espumisan na wzdęcia

Aboca NeoBianacid Nadkwaśność i Refluks

Espumisan krople doustne

Iberogast płyn doustny

Domowe sposoby na wzdęcia o których warto wiedzieć

Sprawdzone sposoby na gazy obejmują picie ziołowych herbat, w szczególności z mięty pieprzowej, kopru włoskiego, kminku zwyczajnego, picie dużej ilości ciepłej (nie gorącej) wody, a także ruszanie się po każdym posiłku. Oczywiście nie chodzi o intensywny ruch, ale spacer czy umiarkowane rozciąganie. Niektóre osoby dostrzegają poprawę przy regularnym spożywaniu maślanek, kefirów i jogurtów. Uwaga - część osób może doświadczać pogorszenia swojego stanu przy dużym spożyciu laktozy. Oprócz wspomnianych produktów, efektywne w usuwaniu gazów są imbir, pietruszka i anyż.

Jakie leki na wzdęcia brzucha i gazy jelitowe wybrać?

Jeśli chodzi o preparaty apteczne, w pierwszej kolejności warto sięgnąć przede wszystkim po preparaty ziołowe. W następnej kolejności - po produkty zawierające symetykon, czyli substancję zmniejszającą napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w jelitach. Symetykon i dimetikon to związki krzemu, które nie mają właściwości farmakologicznych - oznacza to, że nie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu, a jedynie na same pęcherzyki gazowe. Niektóre preparaty posiadają również węgiel aktywny, który działa na gazy absorbująco.

Pomoc dla układu trawiennego, wątroby i jelit!

Największym wsparciem dla układu trawiennego jest po prostu zbilansowana i zrównoważona dieta. Jeśli regularnie nasz układ pokarmowy potrzebuje wsparcia - powinniśmy udać się do lekarza rodzinnego celem sprawdzenia, co jest przyczyną problemu. Środki będące wsparciem dla układu trawiennego, wątroby i jelit są bezpieczne i mogą być stosowane doraźnie. Jednak nie powinniśmy traktować ich jako zastępnika zdrowego trybu życia.

Lek na wzdęcia: sprawdzone leki na wzdęcia i gazy

W Wapteka.pl znajdziesz wyłącznie sprawdzone leki na wzdęcia i gazy, zalecane nie tylko przy regularnie występujących wzdęciach, ale również przed badaniem ultrasonograficznym. W niektórych przypadkach wskazane jest zażywanie leków na gazy na receptę - szczególnie w przypadku nawracających gazach o nieprzyjemnym zapachu. Ich przyczyną może być nieodpowiednia flora bakteryjna jelit, a nawet zakażenie bakteryjne. Takie leki wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza.

Lekami, które warto zażywać na co dzień przy problemach ze wzdęciami, są probiotyki - dbanie o prawidłową florę bakteryjną jelit jest jednym z podstawowych działań profilaktycznych.

Wzdęcia to nieprzyjemna przypadłość, która sprawia nam nie tylko ból, ale również zaburza nasze proporcje ciała, wydymając nasz brzuch. Jednak najbardziej nieprzyjemnym objawem jest wstydliwa dla wielu woń naszych wiatrów. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które pozwalają skutecznie radzić sobie ze wzdęciami. Jednak to co ważniejsze, to fakt by wiedzieć jak do nich nie dopuszczać. Zgodnie bowiem ze starym porzekadłem „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Co jest przyczyną wzdęć i jak sobie z tym radzić?

Wszystko zależy od tego czy są one wynikiem chwilowej niedyspozycji organizmu czy na przykład objawem poważnej choroby układu pokarmowego. Gdy mowa tu o incydentalnym wzdęciu najczęściej wystarczy wprowadzenie niewielkich modyfikacji do naszego żywienia. Warto przyjrzeć się składnikom diety, które mogą u nas powodować problemy z trawieniem. Większość osób reaguje wzdęciami na warzywa strączkowe, potrawy tłuste, ale również ostre.

Po drugie, koniecznym jest przyjrzenie się higienie spożywania posiłków. Jedzenie w pośpiechu, zbyt krótkie przeżuwanie, połykanie dużej ilości powietrza przy kolejnych kęsach, sprzyja powstawaniu gazów. Tymczasem spokojnie zjedzony posiłek, dokładne przeżuwanie mogą skutecznie im zapobiec. Ważny jest również ruch. Gdy jesteśmy aktywni, lepiej pracują nasze jelita a metabolizm przyspiesza. Warto również sprawdzić czy przyczyną naszych gazów nie są zbyt obcisłe ubrania.

Poznaj przyczyny wzdęć i znajdź rozwiązanie!

Jakie preparaty są polecane na wzdęcia?

Obecnie na rynku znajdziemy wiele preparatów na niestrawność, które już w początkowej fazie pozwalają nam na zapobiegnięcie rozwijaniu się gazów w organizmie. Są to m.in. leki na poprawę funkcjonowania układu trawiennego, tabletki na wzdęcia a także dedykowane zioła na wzdęcia. Spośród wielu preparatów, skuteczny lek na wzdęcia i zaparcia powinien mieć sprawdzony skład i opierać się możliwie jak w największym stopniu na naturalnych składnikach.

Wzdęciom może również towarzyszyć zgaga bądź zaparcia. Wówczas również warto sięgnąć po sprawdzone i polecane preparaty.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem