Dla wielu osób wagi łazienkowe to niezbyt lubiane urządzenia, które przypominają nam o naszej niekonsekwencji w utrzymaniu optymalnej wagi ciała. W czasach kiedy nadwaga i otyłość zbierają olbrzymie żniwo, waga łazienkowa jest niczym strażnik, którego za wszelką cenę próbujemy unikać. Pora jednak, aby zmienić swoje przekonania, ponieważ nowoczesne wagi łazienkowe to nie tylko urządzenia do pomiaru masy ciała, ale również niezastąpiony sprzęt wspomagający proces odchudzania, a także budowy tkanki mięśniowej. Elektroniczne wagi łazienkowe wskażą nam także poziom wody w organizmie, wagę samych kości, otłuszczenie organów czy zapotrzebowanie kaloryczne! Oczywiście, waga nie zastąpi wizyty u dietetyka, ale może zdecydowanie pomóc w określeniu dalszych kroków dotyczących aktywności, analizy żywienia czy zastosowanych ćwiczeń. Co więcej, dzięki precyzyjnym pomiarom zmniejsza się szansa błędu wagi i ryzyko niezrozumiałych wahań rezultatów, więc łatwiej będzie Ci kontrolować Twoje efekty i dopasowywać aktywności.


Nowoczesne wagi elektroniczne – funkcje

Jeszcze nie tak dawno szczegółowy pomiar masy ciała z uwzględnieniem ilości tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej umożliwiał jedynie specjalny sprzęt medyczny, dostępny w klinikach lub szpitalach. Dzisiaj natomiast każdy z nas w swojej własnej łazience może korzystać z niezwykle zaawansowanych funkcji, w jakie wyposażone zostały elektroniczne wagi łazienkowe, które umożliwiają szczegółową analizę składu ciała. Jest to niezwykle przydatna opcja nie tylko dla osób odchudzających się, ale także dla wszystkich pracujących nad muskulaturą ciała. Tego typu wagi za pomocą analizy impedancji bioelektrycznej dostarczają nam informacje, dzięki którym można zaplanować swój trening w taki sposób, aby jego wyniki były jak najbardziej korzystne. Pomocna jest w tym również opcja metabolizmu spoczynkowego, czyli wskazanie minimalnej ilości spalanych kalorii potrzebnej do utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Istnieją także wagi elektroniczne, które można połączyć z telefonem poprzez przesyłanie danych przez Bluetooth i w ten sposób monitorować swoje rezultaty w poręcznej aplikacji, dostępnej z każdego miejsca na świecie. To przydatna funkcjonalność przede wszystkim dla tych osób, które walczą o lepszy wygląd każdego dnia, a nie tylko okresowo sprawdzają swoją wagą. Takie wagi nie są już pieśnią przyszłości, możesz spokojnie nabyć je w sklepach i aptekach internetowych.


Jak to działa?

Współczesne wagi są z reguły wyposażone w kilka równomiernie rozmieszczonych czujników umożliwiających niezwykle dokładne pomiary o wręcz klinicznej dokładności. W przypadku wag z analizatorem składu ciała cały zestaw składa się z wagi połączonej ze specjalną rączką, w której znajdują się dodatkowe czujniki. W ten sposób można przeprowadzić kompleksową analizę, pobierając dane z dłoni oraz stóp. Nowoczesna waga elektryczna może jednak być łączona w inny sposób i zbierze dane wykorzystując sam nacisk nóg na wagę. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w pamięć pozwalającą na śledzenie postępów, w tym dla 4 różnych osób. Wagi elektroniczne mogą być świetnym motywatorem odchudzania lub modelowania sylwetki. Nie zawsze jednak to waga sama w sobie jest problemem, czasami kłopot leży w masie mięśni czy tłuszczu, co skutkuje między innymi niekorzystnym BMI. Dzięki wagom elektronicznym, trzymanie swoich pokus na wodzy może być łatwiejsze, ponieważ tego typu wagi pozwalają na szybką, skrupulatną i dokładną analizę. Może okazać się, że mimo ćwiczeń czy diety nie chudniemy, ale wagi wyposażone w system dodatkowych danych pokażą, że tracimy kilogramy względem tłuszczu, lub nabieramy wody. Jeżeli szukasz precyzyjnej wagi, warto zainteresować się wagą elektroniczną. 

W ofercie naszej apteki internetowej nie mogło zabraknąć nowoczesnych urządzeń umożliwiających dokładny pomiar wagi. W tej kategorii sprzętu medycznego oferujemy niezwykle dokładne elektroniczne wagi łazienkowe z analizatorami składu ciała. Urządzenia te doskonale nadają się do kontroli wagi, a dodatkowe funkcje pozwalają m. in. ustalić procentową zawartość tkanki tłuszczowej oraz tkanki mięśniowej w organizmie. Wagi wyposażone są w pamięć dla czterech różnych użytkowników, co pozwala na bieżąco monitorować masę ciała dla kilku członków rodziny. W ofercie Wapteki znajdują się wysokiej jakości wagi takich producentów jak Lanaform oraz Veroval. Z ich pomocą można wygodnie i skutecznie kontrolować swoją wagę z dogłębną analizą indeksu masy ciała (BMI), czyli stosunku pomiędzy wagą a wzrostem.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem