Płyny do płukania jamy ustnej dla najmłodszych – na co zwracać uwagę?

Nie wiesz, jak wybrać odpowiedni płyn do płukania zębów dla dziecka? Przede wszystkim należy sprawdzić, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest wybrany produkt i czy ma jakieś szczególne przeznaczenie. Jeśli pojawił się konkretny problem stomatologiczny, najlepiej będzie sięgnąć po płyn specjalnie dedykowany do walki z nim. Zalecane jest też, aby pasty i płyny dla dzieci do zębów pochodziły od tego samego producenta i były z tej samej linii. Dzięki temu można mieć pewność, że składniki stosowanych preparatów nie wchodzą ze sobą w niekorzystne reakcje. Płyny do płukania ust dla dzieci nie zawierają alkoholu!

Jak dbać o higienę jamy ustnej dzieci? Jak najwcześniej!

Masz wątpliwości co do tego, kiedy Twoja pociecha powinna zacząć stosować płyny do płukania zębów dla dzieci? Według większości specjalistów, płyn do płukania jamy ustnej jest odpowiedni dla dzieci, które skończyły 4 lata. Niektóre szczególnie łagodne płyny do płukania jamy ustnej są przeznaczone dla dzieci od lat 3. Najważniejsze jest to, aby dziecko umiało powstrzymać się od połykania płynu. Nie ignoruj tego, że zaniedbanie higieny jamy ustnej dziecka, które ma jeszcze mleczne zęby, prowadzi do tego, że zęby stałe szybko się zepsują. Pamiętaj zatem także o dobrych pastach dla dzieci.

Dlaczego korzystanie z płynu do płukania ust przez dzieci jest ważne?

Płyn do płukania ust dla dzieci to produkt, którego zadaniem jest wzmocnienie ochrony zębów przed próchnicą. Taki płyn pomaga usunąć płytkę bakteryjną, jedną z głównych przyczyn rozwoju choroby. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że kamień nazębny u dzieci to dość częste zjawisko, któremu należy zapobiegać od wczesnych lat.

Regularne stosowanie płynu do płukania zębów dla dzieci pomaga także wzmocnić szkliwo, ponadto produkt dba o dziąsła i usuwa zanieczyszczenia z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Co więcej, płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci pozostawia w buzi uczucie świeżości i czystości. Dobry płyn do płukania jamy ustnej chroni zarówno zęby mleczne, jak i stałe! 

Fluor w płynie do płukania ust dla dzieci

W płynach do płukania ust dla dzieci obecny jest fluor, choć w mniejszej ilości niż w produktach tego typu dla dorosłych. Fluor pełni niezwykle istotną rolę w profilaktyce próchnicy, dzięki niemu możliwa jest także remineralizacja szkliwa zębów dziecka. Po zastosowaniu płynu do płukania ust z fluorem szkliwo trudniej rozpuszcza się w kwaśnym środowisku jamy ustnej, ponadto zapobiega on rozwojowi mikroorganizmów.

Ile lat musi skończyć dziecko, zanim będzie mogło korzystać z płynu do płukania zębów i dziąseł?

Twoja pociecha będzie mogła korzystać z płynu dla dzieci w momencie, gdy zrozumie, że nie wolno go połykać. Zazwyczaj mogą go stosować dzieci, które skończyły 4. rok życia. Jeśli dziecko nie potrafi powstrzymać się od tego, aby połknąć płyn, nie powinno się go stosować. Najlepszy płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci do lat 6 to taki, który nie zawiera fluoru i ma łagodny, owocowy smak. 

Kiedy rozpocząć stosowanie płynów do płukania ust dla dzieci?

Ważne jest to, aby wiedzieć, kiedy używać płynu do płukania ust u dzieci. Zdania na ten temat są podzielone, choć większość specjalistów uważa, że odpowiedni wiek dziecka do tego, by mogło zacząć stosować takie produkty, to 4 lata. To odpowiedni wiek, jednak dziecko musi wiedzieć, jak używać płynu do płukania ust

Najlepsze płyny do płukania ust – ranking produktów na Wapteka.pl

Wapteka to miejsce, w którym znajdziesz najlepsze płyny do płukania ust. W rankingu tych produktów wysokie miejsca zajmują preparaty renomowanych marek, w tym Dentix płyn do płukania, mający świetne opinie. Dużym zainteresowaniem cieszy się także płyn do zębów niebieski dla dzieci, który pomaga zweryfikować skuteczność mycia zębów. Wybierz płyn do płukania, biorąc pod uwagę ranking i indywidualne potrzeby.

Pamiętaj też o najlepszych kosmetykach dla dzieci, bo dzięki nim zadbasz o skórę i włosy swojego malucha w bezpieczny i skuteczny sposób!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem