Testy na płodność dla mężczyzn

Znaleziono produktów: 3

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Testy na płodność dla mężczyzn

(3)

-

Domowe testy płodności dla mężczyzn to prosty sposób wstępnej diagnostyki, umożliwiający sprawdzenie, jakie jest stężenie plemników w próbce nasienia. Jak odczytywać wynik takiego testu? Który test wybrać oraz jak dokładnie działają domowe testy na płodność?


Testy płodności dla mężczyzn - na czym polegają?

Istnieją dwie formy testów płodności - domowe i laboratoryjne. Wynik domowego testu nie powinien być traktowany jako ostateczny i jeśli zależy nam na pewności, zawsze konieczne jest odwiedzenie laboratorium. Natomiast bez wątpienia domowe testy diagnostyczne pozwalają wstępnie ocenić, czy dany mężczyzna jest płodny czy nie. Jest to wiedza przydatna zarówno przy problemach z poczęciem dziecka, jak i przed podjęciem starań o potomka, a także po wazektomii, celem sprawdzenia, czy przebiegła ona prawidłowo.

Do wykonania domowego testu na płodność potrzebna jest próbka nasienia, którą należy oddać do pojemnika oraz dobrze nim wstrząsnąć, aby nasienie się wymieszało. Po tym czasie niewielką jego ilość przenosi się na płytkę do testowania. Do nasienia dodaje się roztwory odczynników, które po paru minutach pozwalają odczytać wynik.

Warto pamiętać, że potencja a płodność to zupełnie dwa różne zagadnienia - wielu mężczyzn mających problem z płodnością nie zgłasza jednocześnie problemów z erekcją, a ich życie seksualne jest w pełni satysfakcjonujące. 

Domowy test na płodność dla mężczyzn - czy jest skuteczny?

Domowe testy na płodność są generalnie skuteczne, jednak ich wynik zawsze warto powtórzyć w laboratorium. Do tego należy pamiętać, że stężenie plemników w nasieniu zależy od wielu czynników i może się zmieniać nawet w tak krótkim czasie, jak kilka dni.

Dlatego w standardowym opakowaniu testu na płodność dla mężczyzn oprócz pojemniczka na nasienie, roztworów testujących, zakraplacza i testera znajdują się dwa testy - wskazane jest wykonanie ich w perspektywie paru dni dla zwiększenia wiarygodności wyniku/


Najważniejsze parametry nasienia - jak sprawdzić jakość nasienia?

Jakość nasienia może być sprawdzona wstępnie w domowym zaciszu za pomocą testów płodności dla mężczyzn, jakie mogą zostać zakupione w aptece. Najbardziej wiarygodny wynik otrzymamy jednak, jeśli udamy się do laboratorium. Dla niektórych panów taka wizyta bywa jednak dość krępująca ze względu na konieczność oddania próbki nasienia na miejscu (odbywa się to w specjalnie do tego celu przeznaczonym pokoju, w którym mężczyzna ma zapewnioną intymność).


Test płodności - szybki i dyskretny test diagnostyczny dla mężczyzn

Domowy test płodności dla mężczyzn jest szybkim i dyskretnym sposobem dowiedzenia się, czy w nasieniu znajduje się odpowiednie stężenie plemników umożliwiające zapłodnienie komórki jajowej. Do każdego testu dołączona jest szczegółowa instrukcja, która umożliwia przeprowadzenie testu w gwarantujący możliwie najbliższy prawdy wynik. Należy pamiętać, że przed wykonaniem testu zaleca się wstrzemięźliwość seksualną (w tym unikanie masturbacji), nieprzegrzewanie genitaliów, unikanie obcisłej bielizny oraz używek, które negatywnie wpływają na męską płodność (alkohol, nikotyna). Wiele leków wpływa tymczasowo na płodność i może zaburzać wynik testu - dlatego przed jego zastosowaniem warto dowiedzieć się od lekarza lub sprawdzić w ulotce, czy stosowane przez nas leki nie będą mieć poważniejszych konsekwencji. Domowe testy diagnostyczne dla mężczyzn kosztują około 200 złotych - te laboratoryjne nawet kilka razy więcej.

Interesuje Cię temat seksualności mężczyzn? Dowiedz się, czy masturbacja może być przyczyną problemów z erekcją.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem