Preparaty i leki moczopędne

Znaleziono produktów: 49

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i leki moczopędne

(49)

-

... 2
... 2

Leki moczopędne – skuteczne rozwiązanie dla problemów z zatrzymywaniem wody w organizmie

Diuretyki to leki moczopędne, które stosuje się w stanach zapalnych układu moczowego, w przypadku pojawienia się piasku nerkowego i gdy dochodzi do zatrzymania wody w organizmie. Oprócz tego, znajdują one zastosowanie podczas leczenia obrzęków występujących przy niewydolności serca, obrzęków mózgu i płuc oraz marskości wątroby. Diuretyki wykorzystuje się także w terapii zatruć substancjami wydalanymi przez nerki i w infekcjach bakteryjnych układu moczowego. Leki diuretyczne dostępne bez recepty mają w składzie głównie składniki roślinne. Takie produkty zwiększają ilość wydalanego moczu i poprawiają przepływ w drogach moczowych. Większa ilość moczu ogranicza ryzyko krystalizacji związków mogących zmienić się w piasek, dodatkowo częstsze jego oddawanie pomaga wypłukać bakterie namnażające się w pęcherzu i cewce moczowej. 

Leki diuretyczne bez recepty zawierają zioła moczopędne takie jak pokrzywa, skrzyp, żurawina, ziele nawłoci, mniszek lekarski i liście brzozy. Preparaty te dostępne są pod różnymi postaciami – herbatek do zaparzania, soków i tabletek.

Jak działają tabletki moczopędne? Diuretyki jako wsparcie w walce z obrzękami

Obrzęki powstają, gdy płyn zawarty w krwi i chłonce wypływa z naczynia włosowatego, chłonnego lub krwionośnego i gromadzi się między komórkami organizmu. Obrzęki pojawiają się przede wszystkim na stopach i dłoniach, ale mogą dotyczyć niemal całego ciała (w zależności od przyczyny, która je wywołuje). Warto pamiętać o tym, że jedną z przyczyn obrzęków nóg jest siedzący tryb życia, ponadto niekiedy pojawiają się one przez zaburzenia hormonalne i mają związek z fazami cyklu (u kobiet). Za obrzęki odpowiedzialne są także różne choroby. Tabletki moczopędne pomagają pozbyć się zbyt dużej ilości płynów w tkankach oraz zaburzeń mikrokrążenia.

Leki diuretyczne działają w obrębie nerek. Zwiększają ilość wydalanego moczu w procesie filtracji kłębuszkowej i poprawiają przepływ w drogach moczowych. Dobre leki moczopędne bez recepty pomagają unormować gospodarkę elektrolitową w organizmie i dają solidne wsparcie w walce z obrzękami. Tabletki na odwodnienie zawierają głównie suche wyciągi z ziół. Trzeba jednak zaznaczyć, że nadmierne i nieuzasadnione stosowanie diuretyków w celu szybkiej utraty wagi może doprowadzić do stanu poważnie zagrażającemu zdrowiu. Stosowanie ziołowych diuretyków jako detoks powinno odbywać się według wytycznych producenta.

Tabletki na odwodnienie – kiedy należy je przyjmować?

Masz wątpliwości co do tego, kiedy stosuje się diuretyki? Diuretyki są przyjmowane przy różnych schorzeniach. Często stosuje je w niewydolności serca oraz przy innych chorobach układu krążenia, np. przy nadciśnieniu tętniczym albo po przebytym zawale serca. Zazwyczaj wynika to z potrzeby obniżenia poziomu sodu w organizmie – substancja ta w zbyt wysokim stężeniu powoduje podwyższenie ciśnienia krwi.

Co ważne, diuretyki łagodzą również obrzęki pojawiające się przy niewydolności nerek oraz wspierają ich funkcjonowanie po chorobie. Razem ze wydalanym moczem z organizmu usuwane są toksyny i bakterie, a więc tabletki na odwodnienie organizmu stosuje się także przy zatruciu i zapaleniu dróg moczowych. 

Trzeba zaznaczyć, że długotrwałe stosowanie tabletek na odwodnienie nie rozwiąże problemu opuchniętych nóg u osób otyłych i prowadzących siedzący tryb życia. Najważniejsze będzie zrzucenie dodatkowych kilogramów dzięki odpowiedniej diecie i większej aktywności fizycznej. Niekontrolowane sięganie po najmocniejsze tabletki moczopędne bez recepty może prowadzić do odwodnienia, ponadto takie preparaty obniżają ciśnienie i wypłukują nie tylko sód, ale również magnez i potas. Dowiedz się więcej na temat tego, skąd bierze się opuchlizna nóg i dłoni i pozbądź się obrzęków w sposób skuteczny i bezpieczny.

Dobre tabletki moczopędne bez recepty w Wapteka.pl

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię najsilniejszy diuretyk, który można kupić bez recepty, czy szukasz łagodnie działających, lecz skutecznych tabletek moczopędnych, Wapteka.pl jest dobrym wyborem. Pamiętaj o tym, że wybór tabletek moczopędnych najlepiej skonsultować ze specjalistą, ważne jest także to, aby sprawdzać, jakie są przeciwwskazania do stosowanego wybranego produktu. Warto także znać domowe sposoby na opuchnięte kostki.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem