Preparaty i leki na zgagę i wymioty w ciąży

Znaleziono produktów: 7

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i leki na zgagę i wymioty w ciąży

(7)

-

Tabletki i leki na mdłości oraz nudności w ciąży - bezpieczne rozwiązania 

Leki na mdłości w ciąży mogą być stosowane tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Należy zdawać sobie sprawę, że nawet naturalne leki na mdłości w ciąży mogą podrażniać żołądek, ale też przenikać przez pępowinę do łożyska. Dlatego też stosuje się je tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Mdłości i nudności w ciąży są naturalnym stanem, jednak mogą być bardzo uciążliwe. W takim przypadku można sięgnąć po tabletki na mdłości w ciąży oparte na kłączach imbiru, kwasie foliowym, a także witaminie B1 i B6. Rzeczywiście ten suplement diety przynosi ulgę przy mdłościach. Na uwagę zasługuje także suplement z imbirem i rumiankiem oraz dodatkiem witaminy B6. Imbir oraz witamina B6 wykazują działanie przeciwwymiotne. Z kolei rumianek rozluźnia mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, a do tego wspomaga trawienie. Preparaty homeopatyczne także mogą być stosowane, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza. Skuteczne preparaty na mdłości w ciąży powinny mieć jak najbardziej naturalny skład. Substancją czynną może być imbir. Można też stosować tabletki do ssania, które dodatkowo łagodzą objawy takie jak zgaga w ciąży. Mogą być też zażywane w niestrawności

Skąd się biorą mdłości w ciąży i kiedy ustępują?

Warto poznać, jakie są przyczyny mdłości w ciąży. Przede wszystkim są to zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie przyszłej mamy. Obecność gonadotorpiny kosmówkowej we krwi zwiększa się. Jej maksymalne stężenie występuje w pierwszym trymestrze. Następnie jej poziom maleje i wraz z jej spadkiem ustępują mdłości. Hormon hCG sprawia, że kobieta jest bardziej wyczulona na zapachy, ale też mogą pojawić się problemy trawienne. Szczególnie często występuje biegunka w ciąży. Skuteczne preparaty na mdłości w ciąży mogą zawierać połączenie rumianku oraz imbiru. Bardzo dobrze sprawdzają się suplementy na mdłości w ciąży w formie łatwych do połykania kapsułek. Można także pić filiżankę mięty czy rumianku, ale też herbaty imbirowej. Jeżeli jednak przyszła mama jest przeczulona na zapachy oraz smaki, to leki przeciwwymiotne w ciąży w formie kapsułek czy tabletek są najbardziej odpowiednie. Po lekach na zgage nadkwasowość, ale i odbijanie się ustępuje. Można także sięgnąć po leki, które zobojętniają kwas solny oraz osłaniają błonę śluzową żołądka. Dzięki temu przynoszą ulgę nie tylko w zgadze, ale też w przebiegu biegunki.

Naturalne tabletki na mdłości w ciąży: ulga dla ciężarnych 

Naturalne tabletki na nudności w ciąży powinny być oparte o imbir, ale też ekstrakty ziołowe. Warto zauważyć, że zmniejszają one uczucie dyskomfortu, ale też zmniejszają odruch wymiotny. Ponadto można sięgnąć po powlekane pastylki na bazie kwasu foliowego oraz imbiru. Kolejnym składnikiem, który przynosi ulgę jest rumianek. Aby osłabić poranne mdłości, można stosować suplementy, które zawierają kłącza imbiru. Na mdłości dobrze sprawdzają się krople na bazie karczocha, owoców kopru włoskiego, a także mięty pieprzowej. Można też sięgnąć po suplementy z rumiankiem, który zmniejsza ucisk w obrębie żołądka, a do tego wspomaga prawidłowy metabolizm lipidów. Kobiety w ciąży bardzo dobrze tolerują suplementy zawierają owoce kopru włoskiego, który wspiera cały układ pokarmowy. Musimy jeszcze wspomnieć o gorzkiej pomarańczy, która również łagodzi mdłości. Leki bez recepty na mdłości w ciąży mogą zawierać także naturalne ekstrakty, jednak przed ich zażyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Jak radzić sobie z mdłościami w ciąży: poradnik dla kobiet w oczekiwaniu 

Mdłości w ciąży są w pełni naturalne, jednak mogą być bardzo uciążliwe. Warto, w przypadku ich wystąpienia, zadbać o komfort ciężarnej. Bardzo dobrze sprawdzają się krótkie, ale częste spacery. Należy unikać potraw o intensywnym zapachu, ale i substancji drażniących, które mogą nasilać objawy. Warto zauważyć, że część kobiet reaguje na zapachy owoców nasileniem objawów. W takim przypadku warto ograniczyć ich spożywanie, ale też zrezygnować z ciężkich perfum. Trzeba również regularnie wietrzyć pomieszczenia.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem