product-image
Ibuprom RR Max 400mg 48 tabletek
29.99 zł
Ibuprom RR Max 400mg 48 tabletek
Ibuprom RR Max 400mg 48 tabletek
Ibuprom RR Max 400mg 48 tabletek
Ibuprom RR Max 400mg 48 tabletek
Ibuprom RR Max 400mg 48 tabletek

Ibuprom RR Max 400mg 48 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)

x12 x24 x48
Producent
USP Zdrowie

Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Pojemność
48szt.
Postać


Dostępny

29.99 zł

Opis

Ibuprom RR Max to produkt leczniczy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo.

Skład

Substancją czynną jest: ibuprofen.

1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu,

Substancje pomocnicze to: skład rdzernia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna. Skłat otoczki tabletki: alkohol poliwynylowy (E1203), makrogol 3350 (E1521), tytanu dwutlenek (E171), talk (E553b), mieszanina glinu potasu krzemianu (E555) i tytanu dwutlenku (E171), wosk Carnauba. Skład tuszu do nadruku: szelak glazura ok. 45% (20% estryfikowana) w etanolu, tytanu dwutlenek (E171), alkohol n-butylowy, żelaza tlenek czarny (E172), glikol propylenowy (E1520), alkohol izopropylowy, amonowy wodorotlenek 28% (E527), symetykon.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w doraźnym leczeniu: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę.

Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.

Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

 

Działanie

Lek Ibuprom RR Max ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe.

Wskazania

Lek Ibuprom RR Max wskazany jest do stosowania w ostrym bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym: pooperacyjne, mięśniowe, kostne, migrenowe oraz menstruacyjne. Lek stosuje się też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów różnego pochodzenia: bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, a także gorączki.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

Jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
U pacjentów u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej.
U pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ. 
U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca.
W III trymestrze ciąży.
W przypadku skazy krwotocznej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów): ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd.

Rzadko (u 1 do 10 na 10000 pacjentów) biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów): smoliste stolce, krwiste wymioty, choroba wrzodowa żołądka, zaburzenia czynności wątroby, nieprawidłowości morfologii krwi, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność.

Nieznana częstość występowania (częstośćnie może być określona na podstawie dostępnych danych): skóra wrażliwa na światło, czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Szczególną ostrożność stosując lek Ibuprom RR Max należy zachować jeśli stwierdzono toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki łączne, występują objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego, stwierdzono choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalenie choroby jelit.

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 2oC.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Nie należy przyjmować leku Ibuprom RR Max jednocześnie z innymi lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, innymi lekami przeciwbólowymi albo kwasem acetylosalizylowym.

Lek Ibuprom RR Max może wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływa na działanie leku Ibuprom RR Max, na przykład: leki o działaniu przeciwzakrzepowym, leki obniżające ciśnienie krwi, leki moczopędne, lit, zydowudyna.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Stosowanie leku u kobiet w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększyć ryzyko wystąpienie powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym.

Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo małej ilości i nie sa znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Brak doniesień dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu i sprawność psychofizyczną podczas stosowania leku w zalecanych dawkach i przez zalecany okres.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Stosowanie

Lek Ibuprom RR Max wskazany jest do stosowania w ostrym bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym: pooperacyjne, mięśniowe, kostne, migrenowe oraz menstruacyjne. Lek stosuje się też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów różnego pochodzenia: bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, a także gorączki.

Działanie

Lek Ibuprom RR Max ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe.

Kluczowy składnik

ibuprofen

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Robert
Ibuprom rr zawsze mam pod ręką. Niezawodny na bóle różnego pochodzenia. Działa szybko, celnie i nigdy mnie nie zawiódł tak więc potwierdzam dobre opinie na temat skuteczności. Cienka powłoka pozwala na szybkie uwolnienie się substancji czynnej. Duże, ekonomiczne opakowanie więc i cena bardziej korzystna. Tak jak podaje ulotka, dawkowanie to 1 tabl. co 5h. Polecam, nie ma lepszych tabletek od bólu głowy niż ibuprom rr 48.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem