Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Cynk

17,56zł
20,38zł
19,99zł
22,79zł

Cynk – najlepsze źródła

Niemal wszystkie niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu witaminy i minerały jesteśmy w stanie dostarczać sobie z pożywieniem. Nie inaczej jest w przypadku cynku. Do jego najlepszych źródeł zalicza się wątróbkę, żółtko jaja, żółte sery, kaszę gryczaną, ryż, ryby, ostrygi i inne owoce morza, pestki ze słonecznika i pestki dyni. Nie bez znaczenia jest również fakt, że białko zwierzęce poprawia przyswajalność cynku - zatem warto łączyć ze sobą wskazane wyżej produkty. Niekiedy na niedobory cynku cierpią weganie i wegetarianie, jednak odpowiednie komponowanie jadłospisu z produktów roślinnych powinno temu zapobiec.

Selen i cynk, tabletki dla zdrowia i kondycji mężczyzn

Selen i cynk to dwa pierwiastki odpowiedzialne za spermatogenezę, a także odczuwanie przez mężczyzn libido. Z tego też względu, niemal wszystkie preparaty mające na celu wspieranie kondycji i zdrowia mężczyzn zawierają odpowiednie dawki selenu i cynku. Poleca się je zażywać przez całe życie.  W okresie starania się o potomka oba pierwiastki poprawiają jakość nasienia, zwiększając szansę na zapłodnienie. U starszych mężczyzn selen i cynk mogą poprawiać słabnące libido i pozytywnie wpływać na jakość życia seksualnego. Z kolei u seniorów spowalniają spadek testosteronu, a co za tym idzie, poprawiają samopoczucie i zwiększają wigor.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.