Leki na pamięć, koncentrację i na układ nerwowy

Znaleziono produktów: 919

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki na pamięć, koncentrację i na układ nerwowy

(919)

-

... 28
2 3 4 ... 28

Poprawnie działający układ nerwowy pozwala nam nie tylko odbierać bodźce z otoczenia oraz sygnały czuciowe z własnego ciała, ale również kieruje pracą całego organizmu, czyli oddychaniem, metabolizmem i biciem serca. Skomplikowana siatka nerwowa oplata nasze ciała niczym sieć autostrad, pozwalających na komunikację mózgu z pozostałymi częściami organizmu. Sprawny układ nerwowy pozwala nam błyskawicznie reagować na otoczenie, dzięki zdrowym nerwom ruszamy naszymi rękami i nogami, widzimy, czujemy. Zaburzenia układu nerwowego odbierają nam pełną kontrolę nad ciałem, umysłem i zmysłami. Stres, duży wysiłek psychiczny i fizyczny, nieregularne godziny snu prowadzące do zaburzenia naturalnego cyklu dzień-noc, oraz niewystarczająca ilość snu lub kiepska jego jakość, awitaminoza i wiele innych doprowadzają do przeciążenia i przemęczenia układu nerwowego. Jest to sytuacja groźna dla organizmu i aby uniknąć uszczerbku na zdrowiu należy sięgnąć po odpowiednią suplementację. Wszelkie wątpliwości dotyczące środków wzmacniających układ nerwowy rozwiąże lekarz. Warto się z nim skonsultować, żeby uniknąć niepotrzebnych skutków ubocznych źle dobranych preparatów wzmacniających system nerwowy.


Leki na układ nerwowy

Problemy z pamięcią czy koncentracją mogą wynikać z wielu różnych przyczyn, do których zaliczają się również poważne schorzenia. Dlatego też, zanim sięgniemy po leki na pamięć czy leki na koncentrację z powodu powtarzających się epizodów z brakiem pamięci albo niemożnością dłuższego utrzymania koncentracji, należy najpierw skonsultować się z lekarzem i wykonać szereg badań profilaktycznych, które pozwolą wykluczyć poważne choroby mózgu. Jeśli jesteśmy już pewni, że kłopoty z pamięcią i koncentracją wynikają raczej ze zmęczenia, przepracowania, stresu albo są wynikiem upływającego czasu, który na komórki nerwowe nie wpływa korzystnie, możemy wybrać odpowiednie dla nas leki na układ nerwowy bez recepty


Choroby układu nerwowego

Układ nerwowy to niezwykle skomplikowany system, którego głównym zarządcą jest mózg. Z tego też powodu najczęściej choroby układu nerwowego związane są z różnego rodzaju zaburzeniami czy uszkodzeniami dotykającymi mózg. Problemy z pamięcią czy choroby takie jak Parkinson albo Alzheimer wynikają z pogłębiającego się zwyrodnienia komórek nerwowych, które nie są w stanie przekazywać w odpowiednio sposób informacji pomiędzy sobą, a także pomiędzy neuronami i mięśniami. Środkami, które pomogą nam wesprzeć pracę układu nerwowego w tym zakresie, są np. Lecytyna, LoglQ, MB Active. Niezwykle ważnym dla prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego jest kwas foliowy, czyli jedna z witamin z grupy B. Naturalnie występuje wielu warzywach, takich jak szpinak, kapusta, brukselka, kalafior czy brokuły. Wzbogacenie codziennej diety o te składniki to wspaniały domowy sposób na wzmocnienie pracy układu nerwowego. Kwas foliowy jest niezwykle ważny już na pierwszym etapie ludzkiego życia - kształtuje układ nerwowy płodu i bierze udział w przekazie cech dziedzicznych. Przyczynia się do powstawania m.in. serotoniny, czyli hormonu niezbędnego do odczuwania pozytywnych emocji, dobrego samopoczucia, spokoju i snu, a także noradrenaliny, która pobudza do działania. Kwas foliowy jest świetnym pomocnikiem układu krwionośnego - wspomaga proces powstawania czerwonych krwinek, a więc zapobiega anemii. Jest także przyjacielem układu pokarmowego: jest niezbędny do prawidłowej pracy jelit, żołądka i wątroby, ponadto bierze udział przy powstawaniu kwasu żołądkowego. Mężczyźni powinni zadbać o prawidłowy poziom kwasu foliowego w organizmie, ponieważ wspomagają produkcję męskiego nasienia. Należy pamiętać, że suplementacja to nie wszystko. Bardzo ważne jest prawidłowe przyswajanie tego życiodajnego pierwiastka - warto jest unikać spożywania w dużej ilości kofeiny czy alkoholu. Co za dużo to niezdrowo - trzeba pamiętać, że nadmiar witamin, czyli hiperwitaminoza zagraża prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu i jest stanem potencjalnie niebezpiecznym. Dlatego bardzo ważna jest zbilansowana dieta, regularne wykonywanie badań kontrolnych krwi oraz konsultacja z lekarzem, który pomoże w prawidłowy sposób dobrać odpowiednią suplementację.


Jak dbać o układ nerwowy?

Obok suplementacji preparatami bogatymi m. in. w lecytynę, magnez oraz naturalne składniki, takie jak np. wyciąg z liści Bacopa, ważne również jest, by zdać sobie sprawę z tego, że na układ nerwowy duży wpływ wywiera również nasza psychika. Zbytnia nerwowość i stres powodują, że nasze neurony i nerwy są cały czas w stanie gotowość, co nadmiernie je eksploatuje i niszczy, a przy tym wpływa destrukcyjnie na cały nasz organizm. Dlatego tak ważne jest, by w przypadku różnego rodzaju stanów nerwicowych i lękowych wesprzeć się suplementacją naturalnych środków uspokajających, takich jak np. napary z lipy czy zioła melisy, a także preparatów takich jak Regenervit, NervoCalmczy Neospasmina.

W dziale Układ nerwowy znajdują się leki na ośrodkowy układ nerwowy jak również suplementy diety na układ nerwowy, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie tego niezwykle skomplikowanego i ważnego dla zdrowia układu. Oferujemy zarówno bogatą ofertę środków uspokajających, takich jak np. tabletki Labofarm, Kalms czy D-Stress Booster, preparaty wspomagające pracę mózgu, a tym samym sprawność umysłową (np. Biloba EXTRA, ALAproLipon, Bodymax, Biovital Pamięć), jak i środki pomagające zwalczyć bezsenność (Benosen Melatonina). Kategoria układ nerwowy obejmuje także różnego rodzaju suplementy chroniące i regenerujące wzrok. W ofercie Wapteki dostępne są również leki OTC. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z produktami oraz ich szczegółowymi opisami.

Problemy z pamięcią i koncentracją mogą przydarzyć się każdemu niezależnie od wieku. Zazwyczaj ich podłożem jest zbyt intensywny wysiłek umysłowy, stres, zmęczenia oraz niedobory substancji odżywczych, a w przypadku osób starszych powolne starzenie się komórek mózgowych. W naszej aptece znajdują się leki na pamięć i leki na koncentrację oraz leki na układ nerwowy, których skład pozwala przywrócić jasność umysłu, co pozwala korzystać sprawnie z jego możliwości. Oferujemy leki na pamięć i koncentrację przy wzmożonym wysiłku intelektualnym, a także bogate np. w lecytynę preparaty na pamięć i koncentrację dla seniorów. Często preparaty te mają formę kompleksową, dzięki czemu zawierają dawkę kilku niezwykle istotnych dla prawidłowego funkcjonowania mózgu składników, takich jak wspomniana już lecytyna, magnez, witamina B6 i B5 (kwas pantotenowy), kwasy DHA, GLA i omega-3.


Preparaty na pamięć i koncentrację przy wysiłku umysłowym

Osoby uczące się lub pracujące umysłowo po pewnym czasie, prędzej czy później, mogą zacząć mieć problemy z przyswajaniem nowej wiedzy oraz z jej efektywnym wykorzystywaniem. W takiej sytuacji warto wybrać suplementy diety na układ nerwowy i leki na pamięć i koncentrację, które będą stymulować pracę mózgu. W tego typu preparatach, obok standardowych substancji odżywczych poprawiających pracę mózgu, takich jak witaminy, minerały czy lecytyna i nienasycone kwasy tłuszczowe, znajdują się również składniki dodatkowe o działaniu stymulującym, takie jak żeń-szeń, guarana, kreatyna czy tauryna, a nawet kofeina. Preparatami tego typu są np. MB Active, DOPPELHERZ Aktiv Dla Mózgu, czy Aflofarm Sesja. Natomiast na osoby nadpobudliwych korzystnie mogą wpływać preparaty na koncentrację na bazie nienasyconych kwasów tłuszczowych np. Eye Q.


Preparaty i leki na pamięć i koncentrację dla seniora

W przypadku osób starszych problemy z pamięcią i koncentracją są efektem naturalnych zmian, jakie z czasem zachodzą w mózgu. Komórki nerwowe starzeją się wraz z całym organizmem i podobnie jak wszystko inne, przestają z czasem być tak wydajne, jak wcześniej. Istnieją jednak preparaty z lecytyną oraz innymi niezbędnymi składnikami, które wspierają układ nerwowy seniorów i działają regenerująco na komórki mózgowe. Są to zazwyczaj suplementy diety na pamięć i koncentrację dla osób starszych, takie jak Doppelherz Aktiv Lecytyna Forte, Himalaya Bacopa czy Vita BuerLecithin.


Świeże powietrze i nawodnienie a mózg

W poprawie pamięci i koncentracji pomocne jest również picie dużej ilości wody, a także regularna aktywność na świeżym powietrzu. Jak się bowiem okazuje na pamięć i koncentrację ma olbrzymi wpływ również stan nawodnienia i dotlenienia mózgu. Odwodniony i niedotleniony mózg nigdy nie będzie sprawnie funkcjonował.

Wsparcie układu nerwowego to nie tylko dobór leków i suplementów. Warto wspomagać go na co dzień poprzez zdrowy tryb życia, odpowiednią ilość snu każdego dnia, unikanie nadmiernego stresu, zbilansowaną dietę i ruch. W ten sposób zadbasz o kondycję swojego mózgu, a zarazem ogólne zdrowie własnego organizmu i dobre samopoczucie.


Leki i suplementy na wzmocnienie układu nerwowego

Jak przebiega i ile trwa regeneracja układu nerwowego? Suplementy i leki mogą przyspieszyć i ułatwić całe proces, jednak jego przebieg zawsze zależy od indywidualnych czynników, w tym od Twojego początkowego stanu zdrowia i kondycji całego Twojego organizmu. Ważna jest także przyswajalność dostarczanych składników, która również jest cechą indywidualną zależną od czynników wrodzonych, wieku, płci, diety czy stylu życia.

Suplementy na układ nerwowy mają za zadanie dostarczyć do organizmu ważne składniki, które wspomogą prawidłową pracę mózgu. Przede wszystkim są to cenne witaminy i minerały, których niedobory mogą dawać objawy w postaci osłabionego układu nerwowego, słabszej pamięci, koncentracji czy ogólnego samopoczucia.


Witaminy na układ nerwowy – naturalne wspomaganie organizmu

Czy wiesz, że najczęściej to niedobory cennych witamin odpowiadają za słaby układ nerwowy? Objawy w takim przypadku mogą dotyczyć nie tylko działania mózgu, ale i całego organizmu. Ważne witaminy na układ nerwowy to przede wszystkim witaminy z grupy B, zwłaszcza B6 i B12, witamina D, a także A, K oraz C. Ich niedobory mogą negatywnie wpływać na pracę całego mózgu, układu nerwowego i nie tylko. Możesz odczuwać nieustępujące zmęczenie, mieć trudności ze skupieniem, a nawet borykać się z osłabioną odpornością i częstymi infekcjami.

Wspomaganie układu nerwowego z pomocą witamin to całkowicie naturalny, a zarazem niezwykle skuteczny sposób na jego wzmocnienie. Kompleksy witaminowe mogą być przyjmowane przez osoby obu płci w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia. Są one szczególnie polecane dla osób starszych, które ze względu na wiek słabiej przyswajają składniki zawarte w diecie oraz wszystkich, którzy nie dostarczają odpowiednich ilości witamin do organizmu wraz z posiłkami.


Leki na układ nerwowy bez recepty – najważniejsze składniki i ich działanie

Tabletki na układ nerwowy w wapteka.pl to środki dostępne bez recepty. Są one wypełnione składnikami niezbędnymi dla prawidłowej pracy mózgu. Mowa nie tylko o wymienionych wcześniej witaminach, ale i takich składnikach jak między innymi magnez wspomagający pamięć i koncentrację, cynk zwiększający odporność organizmu na stres czy selen regulujący samopoczucie.

Wsparciem dla układu nerwowego jest także wiele ziół, które potrafią ułatwić wyciszenie albo zaśnięcie, wspomóc zdolność skupienia, ukoić nerwy, a nawet nieco poprawić nastrój. Zioła wykorzystywane w suplementach na układ nerwowy to między innymi żeń-szeń, dziurawiec, ashwagandha, melisa czy waleriana.

Pamiętaj, że różne suplementy mogą zawierać różną mieszankę składników o nieco odmiennym działaniu. Chcesz poprawić swoją pamięć i koncentrację? Sięgnij po kompleksy pełne minerałów z dodatkiem żeń-szenia. A może szukasz czegoś, co pomoże Ci się zrelaksować i poradzić sobie ze stresem? W takim przypadku dobrze sprawdzą się tabletki na układ nerwowy z cynkiem, selenem albo melisą.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii układ nerwowy:

Serce i układ krążenia Tętniaki – jakie są rodzaje, objawy i przyczyny ich powstawania?
Tętniak to choroba polegająca na patologicznym rozszerzeniu naczynia tętniczego, co prowadzi do zaburzenia przepływu krwi, sprzyjającego dalszemu uszkodzeniu śc...
Odporność, wzmocnienie organizmu Kamienie migdałkowe – przyczyny i leczenie
Czym są kamienie migdałkowe? Migdałki stanowią jeden z ważnych elementów układu immunologicznego człowieka. Są to skupiska tkanki limfatycznej zlokalizowa...
Alergia Co pyli na wiosnę – jak radzić sobie z wiosennym katarem alergicznym? Jakie są rodzaje alergenów występujących na wiosnę?
Co pyli na wiosnę? Dzięki kalendarzowi pylenia alergicy mogą przygotować się na nadchodzący sezon i skutecznie zapanować nad przykrymi objawami. Poniżej garść i...
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem