Kubeczki menstruacyjne

Znaleziono produktów: 6

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Kubeczki menstruacyjne

(6)

-

Czy wiesz, że kubeczki menstruacyjne mogą stać się znacznie lepszą alternatywą do standardowych podpasek i aktualnie cieszą się sporym zainteresowaniem wielu kobiet? Są wygodne w stosowaniu, ekologiczne i bezpieczne, a w dodatku zapewniają komfort podczas poruszania się. Czy kubeczek menstruacyjny jest dla Ciebie? Sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy w tej kategorii i co warto o nich wiedzieć.

Kubeczki menstruacyjne następcy tamponów - czym są?

Dla każdej kobiety czas menstruacji bywa tym najtrudniejszym w trakcie miesiąca. I nie ma się czemu dziwić. Winowajcą gorszego samopoczucia jest ból i burza hormonów, a napięcie przenikające całe ciało, może skutecznie pokrzyżować wszelkie założone cele i plany dotyczące tych kilku dni. Kubeczki menstruacyjne mają za zadanie ułatwić kobietom przejście przez ten stan, a mają postać kapturka wykonanego z gumy, silikonu, bądź tworzywa termoplastycznego. Czy kubeczki menstruacyjne zastąpią powszechnie znany tampon? Wiele kobiet twierdzi, że tak, bo ten nowoczesny produkt jest dużo bardziej efektywny i higieniczny.

To, co wyróżnia kubeczek menstruacyjny od tamponu to sposób działania, ale o tym dowiesz się już za chwilę.


Do czego służy kubeczek menstruacyjny i jak go używać?

Kubeczek menstruacyjny ma pomóc kobietom w trudnych dniach miesiączki. Jego zadaniem jest zbieranie krwi do odpowiednio przygotowanego pojemniczka, a następnie usunięcie jej wraz z nim i ponowne użycie. Różnicą w działaniu kubeczka, ze standardową podpaską lub tamponem jest zbieranie krwi menstruacyjnej. Zarówno podpaska, jak i tampon wchłaniają ją do wnętrza materiału, mając bezpośredni kontakt z ciałem. Kubeczek zbiera taką krew do pojemniczka, a usunięty z pochwy nie naraża skóry na bliski kontakt z tym, co powstaje w wyniku menstruacji. Są trwałe i wytrzymują długo, a przede wszystkim zapewniają ochronę na nawet 12 godzin.

Co ważne, każdy kubeczek menstruacyjny, niezależnie od tego, z jakich materiałów jest wykonany może być powtórnie użyty. Zaś podpaskę, czy tampon należy zużyć i wyrzucić jednorazowo po krótkim czasie od zastosowania.

Wielu producentów kubeczków menstruacyjnych zapewnia, że ich produkty, pod warunkiem prawidłowego stosowania można używać nawet od 6-12 lat.


Jak zakłada się kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny wkłada się do pochwy górą do otworu w pojemniczku. W ten sposób umożliwione zostaje zbieranie całej krwi i bezpieczne odprowadzenie.

Nie obawiaj się, że zakładanie kubeczka menstruacyjnego jest trudne. Powinnaś bowiem dojść do perfekcji już po 2-3 aplikacji i czuć się świetnie z pełnym komfortem stosowania. Zacznij od dezynfekcji dłoni i kubeczka. Następnie umieść go w pochwie płycej niż tampon.

Możesz włożyć kubeczek na kilka sposobów, uwzględniając te metody:

złożenie kubeczka w literkę C,

złożenie kubeczka w literkę S,

tzw. punchdown – kubeczek wciska się do środka pochwy bez składania.

Po aplikacji kubeczek powinien samoczynnie się rozłożyć, a następnie zassać. Kubeczek nie może się ruszać w pochwie. W takim przypadku oznacza to, że został założony niepoprawnie.


Jakiej wielkości i jak dopasować kubeczek menstruacyjny

Ze względu na różną, anatomiczną budowę ciała kobiet, kubeczki menstruacyjne dostępne są w wielu rozmiarach. Można je dzięki temu dopasować do kształtu i potrzeb pochwy. Kiedy go kupujesz kieruj się wiekiem, budową ciała, ale także obfitością miesiączek, czy siłą mięśni Kegla. Kubeczki w rozmiarze S będą odpowiednie dla tych pań, które charakteryzują się szczupłą budową ciała oraz które nie przebyły żadnych porodów. Kubeczki M sprawdzą się u kobiet, które rodziły oraz nie uprawiają sportów.


Jaką twardość kubeczka menstruacyjnego wybrać?

O tym, czy lepszy będzie kubeczek twardy czy miękki, decyduje kilka czynników, ale przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stopień aktywności fizycznej, wrażliwość, stan zdrowia i stosowanie spirali wewnątrzmacicznej.

W skrócie, jeśli masz skłonności do chorób układu moczowego, chorujesz na hemoroidy, schorzenia końcowego odcinka układu pokarmowego lub układu moczowego, powinnaś wybrać miękki kubeczek.

Jeśli jesteś aktywna fizycznie i czynnie uprawiasz jogę, jazdę konną, pilates bądź pole dancing najlepszy będzie kubeczek o dużej twardości.


Porównanie kubeczków menstruacyjnych - jak wybrać najlepszy kubeczek?

Najlepszy kubeczek menstruacyjny to taki, który będzie dopasowany do Twoich spersonalizowanych potrzeb. Podczas wyboru zwróć uwagę na twardość kubeczka, pojemność, materiał wykonania i wielkość. Sprawdź wszystkie wymienione przez nas wskazówki, a na pewno poradzisz sobie z zakupem odpowiedniego produktu. W tej kategorii znajdziesz wszystkie niezbędne kubeczki menstruacyjne i akcesoria polecane przez zadowolone panie.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem