Leki i suplementy z witaminą D dla dorosłych i dzieci

Znaleziono produktów: 298

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki i suplementy z witaminą D dla dorosłych i dzieci

(298)

-

... 10
2 3 4 ... 10


Witamina D: substancja odżywcza

Witamina D jest bardzo ważna dla organizmu. To ona odpowiedzialna jest za utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia i fosforu w naszym ciele, poprawia ich wchłanianie, a tym samym umożliwia zachowanie mocnych i zdrowych kości oraz zębów. Witamina D zapobiega rozwojowi krzywicy, wzmacnia układ odpornościowy, nerwowy i mięśniowy. Stymuluje krążenie krwi, redukuje stany zapalne skóry i ułatwia spalanie tłuszczów poprzez poprawę metabolizmu.


Do czego może prowadzić niski poziom witaminy D?

Do problemów związanych z niedoborem witaminy D zalicza się m.in. bóle kości i mięśni, skurcze, ogólne osłabienie, zwiększoną zachorowalność na sezonowe infekcje, bezsenność, brak apetytu, pogorszenie metabolizmu, zmęczenie. Długotrwałe niedobory witaminy D prowadzą do stopniowego osłabienia układu kostnego i łamliwości kości, mogą być również przyczyną rozwinięcia się osteoporozy w późniejszym wieku. U osób u których stwierdzono nagłe pojawienie się chorób autoimmunologicznych i stanów zapalnych o nieznanym podłożu, często diagnozowano również niedobory witaminy D.


Witamina D3 2000 - wspomaga pracę mięśni

Jak widać, rola witaminy D jest nie do przecenienia dla naszego organizmu. O jej odpowiednią podaż powinni dbać wszyscy - od małych dzieci, poprzez młodzież, na dorosłych aktywnych fizycznie i seniorach skończywszy. Poprzez swoje wspomaganie pracy mięśni, witamina D zapewnia długotrwałą sprawność organizmu oraz jego najważniejszego mięśnia, jakim jest serce. Z tego też względu lekarze zalecają regularne suplementowanie witaminy D przez cały rok, a szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Większość skłania się ku sięganiu po witaminę D3 w dawce 2000 j.m. z racji faktu, że większość dorosłych posiada przewlekłe niedobory tej substancji. Warto jednak przed podjęciem decyzji o dawce wykonać badanie na oznaczenie poziomu witaminy D z krwi.


Jak naturalnie uzyskać wystarczającą ilość witaminy D poprzez żywność i światło słoneczne?

Witamina D nazywana jest często witaminą słońca, ponieważ wytwarzana jest w organizmie ludzkim w czasie ekspozycji na promienie słoneczne. Należy mieć świadomość, że w naszej szerokości geograficznej i przy aktualnym trybie życia, gdy większość dnia spędzamy we wnętrzach, rzadko która osoba jest w stanie syntetyzować odpowiednią ilość witaminy D jedynie w naturalny sposób - czyli dietą i wystawiając się na działanie słońca. Mimo to, powinniśmy próbować jak najwięcej witaminy D pozyskiwać właśnie tymi drogami. Co możemy zrobić?

Przede wszystkim, wprowadzając do swojej diety produkty bogate w witaminę D. Są to jaja kurze (żółtko), masło, żółte sery, nieodtłuszczone mleko, makrela, śledź, wątróbka, oleje rybie. Oprócz tego starając się każdego dnia przebywać na słońcu przynajmniej przez 20 minut między godziną 10 a 15. Warto jednak pamiętać, że długa ekspozycja na słońce wymaga stosowania filtrów ochronnych celem uniknięcia poparzeń i rozwoju nowotworów skóry.


Jakie jest zalecane dawkowanie dla dzieci?

Bezpieczna dawka dla niemowląt to 10µg, natomiast specjaliści zalecają stosowanie większej - 20µg, szczególnie jeśli dziecko urodziło się w okresie jesienno-zimowym. Dzieci do lat 9 powinny spożywać 15µg dziennie, a młodzież - 10µg.

Suplementacja witaminy D w przypadku dzieci, zwłaszcza najmłodszych, powinna być skonsultowana z pediatrą. Zwykle zalecana dawka do 10. roku życia nie przekracza 1000 jednostek. Rodzice powinni pamiętać, że dla małych dzieci suplementacja jest szczególnie ważna. Ich organizm nie jest w stanie produkować odpowiednich ilości tej witaminy, z drugiej strony jest im ona niezbędna między innymi do budowy zdrowych kości.


Suplementacja witaminy D – dawkowanie dla osób dorosłych

Dzienna dawka witaminy D zalecana dla osób dorosłych jest nieco większa niż w przypadku dzieci głównie ze względu na większą masę ciała i większe zapotrzebowanie na ten cenny składnik. Dla osób zdrowych, bez czynników zwiększających zapotrzebowanie jak ciąża lub poważne niedobory, odpowiednia dawka witaminy D to zwykle między 1000 a 2000 jednostek dziennie.

Dla kobiet w ciąży, seniorów, osób przyjmujących leki i cierpiących na schorzenia zwiększające zapotrzebowanie na witaminę D, a także tych zmagających się z poważnymi niedoborami tego składnika, zalecana dawka może być wyższa. Witamina D 4000 jednostek jest dostępna bez recepty i jest dobrym wyborem w wymienionych przypadkach, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Indywidualnie dobrana dzienna dawka witaminy D zależy od wielu czynników, dlatego warto skonsultować ją z lekarzem. Przedawkowanie witaminy D zdarza się niezwykle rzadko, jednak może prowadzić do wielu różnych, w tym także poważnych dolegliwości.


Witamina D dla dorosłych – tabletki, kapsułki czy krople?

Wiesz, do czego potrzebna jest witamina D, znasz odpowiednią dawkę i chcesz zacząć suplementację – pozostaje więc jeszcze tylko wybór formy podania. W przypadku preparatów dla dzieci rodzice często kierują się łatwością podania suplementu maluchom, które nie zawsze chętnie przyjmują takie preparaty. Dla osoby dorosłej jest to kwestia preferencji, ponieważ zarówno witamina D krople, jak i kapsułki czy tabletki mogą zawierać takie same dawki witaminy.

Wybierz tę formę podania suplementu, która odpowiada Ci najbardziej. Pamiętaj też, że znacznie ważniejsza od podania jest jakość wybieranego preparatu, przyswajalność zawartych witamin i ich dawka.


Witamina D – lek bez recepty: który produkt wybrać?

W ofercie Wapteka.pl dostępna jest witamina D lek bez recepty w różnych formach i dawkach. Jaka witamina D dla dorosłych, a jaka dla dziecka? Przy wyborze zwróć uwagę na preferowaną formę podania, odpowiednią dawkę, a także pojemność opakowania, która przełoży się na czas, po którym musisz uzupełnić swoje zapasy suplementów.

Jeśli szukasz preparatu dla dziecka, szczególnie niechętnie przyjmującego suplementy, zwróć uwagę na smakowe produkty takie jak słodkie syropy albo żelki. Ich owocowy smak zachęca dziecko do wzięcia niezbędnych witamin i w żaden sposób nie wpływa na wysoką zawartość cennych składników odżywczych.

Pamiętaj, że do wyboru masz nie tylko preparaty z zawartością czystej witaminy D, ale także połączenia kilku cennych składników, w tym na przykład innych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach jak witamina A, E lub K. Dostępne są również suplementy z dodatkiem minerałów takich jak wapń, który jest dodatkowym wsparciem dla mocnych i zdrowych kości.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii witamina D:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem