Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Witamina D

23,47zł

Jak naturalnie uzyskać wystarczającą ilość witaminy D poprzez żywność i światło słoneczne?

Witamina D nazywana jest często witaminą słońca, ponieważ wytwarzana jest w organizmie ludzkim w czasie ekspozycji na promienie słoneczne. Należy mieć świadomość, że w naszej szerokości geograficznej i przy aktualnym trybie życia, gdy większość dnia spędzamy we wnętrzach, rzadko która osoba jest w stanie syntetyzować odpowiednią ilość witaminy D jedynie w naturalny sposób - czyli dietą i wystawiając się na działanie słońca. Mimo to, powinniśmy próbować jak najwięcej witaminy D pozyskiwać właśnie tymi drogami. Co możemy zrobić?

Przede wszystkim, wprowadzając do swojej diety produkty bogate w witaminę D. Są to jaja kurze (żółtko), masło, żółte sery, nieodtłuszczone mleko, makrela, śledź, wątróbka, oleje rybie. Oprócz tego starając się każdego dnia przebywać na słońcu przynajmniej przez 20 minut między godziną 10 a 15. Warto jednak pamiętać, że długa ekspozycja na słońce wymaga zastosowania filtrów ochronnych celem uniknięcia poparzeń i rozwoju nowotworów skóry.

Jakie jest zalecane dawkowanie dla dzieci?

Bezpieczna dawka dla niemowląt to 10µg, natomiast specjaliści zalecają stosowanie większej - 20µg, szczególnie jeśli dziecko urodziło się w okresie jesienno-zimowym. Dzieci do lat 9 powinny spożywać 15µg dziennie, a młodzież - 10µg.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.