Inhalatory dla dzieci i dorosłych | Apteka internetowa Wapteka.pl

Znaleziono produktów: 106

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Inhalatory dla dzieci i dorosłych | Apteka internetowa Wapteka.pl

(106)

-

... 4
2 3 ... 4

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przewlekłe choroby układu oddechowego są inhalatory, które umożliwiają przeprowadzenie skutecznej wziewnej terapii leczniczej, czyli tzw. inhalacji. Tego typu zabiegi wskazane są przy różnego rodzaju schorzeniach od tych przejściowych, takich jak katar i przeziębienie czy angina lub zapalenie oskrzeli po alergię, astmę czy mukowiscydozę. Popularność inhalatorów staje się tak duża, że ten sprzęt medyczny coraz częściej staje się jednym z podstawowych elementów wyposażenia domowej apteczki obok termometrów czy ciśnieniomierzy.


Inhalatory rodzaje

Z dostępnej na rynku oferty możemy wyodrębnić kilka rodzajów inhalatorów. Są to inhalatory ciśnieniowe, czyli ze sprężarką, gdzie lek wydobywa się pod postacią gazu, inhalatory proszkowe, w których substancja czynna dostaje się do organizmu za pomocą siły wdechu oraz nebulizatory– dzielące się na inhalatory pneumatyczne (pneumatyczno – tłokowe i kompresorowe) oraz inhalatory ultradźwiękowe. Warto wiedzieć, że nebulizatory obok terapii leczniczej za pomocą specjalnych leków czy substancji leczniczych pozwalają również na dodatkową terapię tlenem oraz w razie konieczności umożliwiają łączenie różnych leków.


Inhalacje –dlaczego są korzystne?

Skuteczność inhalacji z zastosowaniem nowoczesnych inhalatorów wynika z możliwości dostarczenia do organizmu niezwykle rozdrobnionych cząsteczek danego leku, co nie jest możliwe w trakcie tradycyjnej inhalacji znanej pod nazwą tzw. parówki, która polega na zwykłym wdychaniu parującej wody z dodatkiem leku czy jakiejś innej substancji leczniczej. Tylko nowoczesne inhalatory są w stanie wytworzyć cząsteczki o wystarczająco małej objętości, by mogły skutecznie przedostać się do wszystkich rejonów dróg oddechowych. Wytworzony w ten sposób aerozol ma szansę dotrzeć wszędzie, co objawia się dużą efektywnością w leczeniu. Co istotne inhalacje można stosować zarówno w formie terapii leczniczej, jak i zapobiegawczo, jednak trzeba rozbić to według wskazań ekspertów, szczególnie jeśli terapia dotyczy dzieci.


Inhalator a nebulizator

Dolegliwości ze strony układu oddechowego mogą być bardzo uciążliwe, a w skrajnych przypadkach nawet niebezpieczne. Ze względu na swoje właściwości, dużą popularnością w tego typu schorzeniach cieszy się inhalator dla dorosłych. Ten rodzaj sprzętu medycznego on na podanie leku bezpośrednio w rejon dróg oddechowych, dzięki czemu leczenie lub rehabilitacja są dużo bardziej efektywne.

Często mylonym pojęciem jest nebulizator a inhalator. Inhalator jest pojęciem szerszym – nebulizator jest inhalatorem, ale nie odwrotni. Na rynku dostępne są inhalatory proszkowe oraz nebulizatory, które sprawiają, że lek przybiera postać mgiełki wdychanej poprzez maskę lub ustnik. Jest on często polecany jako inhalator dla dzieci, a część z nich posiada przyjazny dla maluchów wygląd – np. rybki czy pingwinka. Dzięki temu dzieci chętnie z nich korzystają.

Inhalacje doskonale sprawdzają się podczas sezonowych przeziębień, kiedy męczy nas katar. Warto wykorzystać do tego sól fizjologiczną lub olejki eteryczne, które działają wspomagająco w leczeniu przeziębienia, zapalenia zatok, a także kaszlu czy anginy. W przypadku zatkanego nosa można także użyć irygatora, który pomoże pozbyć się zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów.

W ofercie Inhalatory dostępne są różnego rodzaju urządzenia przeznaczone do wziewnego zażywania leków i preparatów leczniczych. Nasza oferta obejmuje takie inhalatory jak – inhalator tłokowy, inhalator sprężarkowy, inhalator kompresorowy, inhalator pneumatyczno – tłokowy, a także inhalator membranowo – siateczkowy. W naszej ofercie znajdują się zarówno inhalatory przeznaczone dla dorosłych osób, jak i inhalatory dla dzieci np. w kształcie zwierzątek. W kategorii inhalatory dostępne są również preparaty inhalacyjne, takie jak krople, płyny czy specjalne ampułki do inhalatora. Inhalacja ma wiele korzystnych efektów i bardzo często jest zalecana w terapii leczenia dróg oddechowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą różnego rodzaju inhalatorów!


Polecane produkty z kategorii inhalatory: 

Nebu-Dose - roztwór hipertoniczny do inhalacji

Microlife NEB 400 inhalator pneumatyczo-tłokowy dla dzieci

AccuMed NF100 inhalator kompresorowo tłokowy

Medel Family Plus Elefante inhalator pneumatyczno tłokowy

Alergia Alergia na gluten – objawy, przyczyny i dieta. Jak ograniczyć gluten?
Popularność diety bezglutenowej nie maleje. Stosują ją osoby chcące wyeliminować białko pszeniczne ze swojej diety, ale przede wszystkim osoby chorujące na ...
Mięśnie i kości Bóle stawów, co jest ich przyczyną i jak możemy Sobie pomóc?
Bóle stawów, co jest ich przyczyną i jak możemy sobie pomóc?Czy wiesz, że choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą chorobą dotykającą aparat ruchu?Roz...
Pierwsza pomoc Wakacyjna apteczka - niezbędnik urlopowicza
Udając się na długo wyczekiwany urlop często zapominamy o tym, że podróże to nie tylko świetna zabawa i fascynująca przygoda, ale także zwiększone ryzyko...
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem